V dnešní recenzi si představíme rum Duppy Share White, což je další kvalitní rum od Duppy Share. V předchozích recenzích jsem už psal o Duppy Share Aged, Duppy Share XO, Duppy Share Spiced a dnes tu tedy máme tento bílý rum. Tak jdeme na to.

Rum Duppy Share White jsem získal od Fenix Drinks

Společnost Fenix Drinks (www.fenixdrinks.cz) je česká společnost založená v květnu 2019. Zaobírá se dovozem kvalitních lahví a především těch, které mají i zajímavý příběh a ten Duppy Share White rozhodně má. V portfóliu Fenix Drinks kromě rumů nalezneme i giny, vermuty, applejacky, tequily a bitters (Co je bitters?).

Jedná se o lahve, které se postupně objevují v největších českých eshopech a díky Fenix Drinks si je můžete zakoupit a ochutnat. Na jejich webu naleznete spoustu informací k jednotlivým lahvím, ale můžete si na jejich webu přečíst i recepty na drinky.

Pokud vás zajímají nové a nevšední lahve, tak doporučuji prostudovat web www.fenixdrinks.cz

Ale teď už k recenzi Duppy Share White.

Vše o The Duppy Share

The Duppy Share pochází od londýnské Westbourne Drinks Co, která nedávno také uvedla na trh kořeněnou verzi. Snahou bylo uvést na trh cenově dostupný prémiový rum. Jejich marketing a webové stránky vypadají výborně – mají dokonce možnost personalizovat etikety na lahve, což je docela fajn. The Duppy Share je směs barbadoských a jamajských rumů pocházejících z palíren Foursquare a Worthy Park z jejich příslušných ostrovů. Míchají se v Nizozemsku a poté se plní do lahví v Londýně.

Duppy Share je směs 3 let starého rumu Jamaican Pot Still a 5 let starého rumu Bajan. Rumy pocházejí z Worthy Park Estate na Jamajce a lihovar Foursquare dodává 5 let starý rum Bajan.

Zajímavostí je i vznik názvu The Duppy Share. Duppies jsou karibští duchové, kteří kradou karibský rum poskakující z ostrova na ostrov a to nejlepší si nechávají pro sebe. The Duppy Share je pojmenován po této pohádce.

Více informací o Duppy Share naleznete na webu fenixdrinks.cz v češtině a nebo na oficiálním webu theduppyshare.com

Etiketa Duppy Share White

Etiketa obsahuje spoustu odkazů na život Kana a jamajskou kulturu viz. informace o této spolupráci níže. Můžete si všimnout i inspirace v jamajské vlajce.

etiketa duppy share white

Jamajská inspirace za Duppy White je nedílnou součástí značky. Etiketa je inspirována 7palcovým vinylem, který zobrazuje scény neodmyslitelné od Kanova života s Jamajkou a oblíbenou maminkou Julií Mangoes na jedné straně a Londýnem na druhé. Od vizuálních odkazů na Manor Road, jeho holičství v East Hamu, po klub Rex ve Stratfordu, kde předváděl své rané sety.

Zadní strana láhve obsahuje ilustrovanou loď Empire Windrush a také Kanovu lyriku – „Každý vchod do dveří má stopu, kterou zanechaly ty, které byly předtím. Promluvme si o dni, kdy se vítr zvedl na pobřeží“ – uznání bezpočtu nevyřčených příběhů a kulturního vlivu generace Windrush na Londýn a Spojené království.

Etiketa Duppy Share White včetně vysvětlivek

Tolik o této úžasné etiketě, které je, jak už je u Duppy Share běžné, velice povedeným dílem.

Recenze Duppy Share White

Duppy Share White je další do řady rumů od Duppy share, kteří se poslední době těší velké oblibě. Vzpoměňme si na skvělý XO a nebo Spiced.

kano


Lidé z Duppy Share se spojili s brilantním britským hudebníkem a hercem, kterého můžete znát pod jménem Kano (kdo je Kano?), aby vytvořili tento bílý rum. Tento rum se vyrábí pět let; zrozen ze vzpomínek, vůní a chutí, které odrážejí jeho jamajské kořeny a hluboký dopad jamajské kultury na Londýn a svět.

Jedná se o jamajský rum a je to blend rumů z palíren Clarendon, Worthy Park a Hampden. Obsah alkoholu je 40%.

První bílý rum, který je navržen tak, aby se dal pít čistý a v panácích, stejně jako hlavní roli v klasických koktejlech s bílým rumem, Duppy White nás žádá, abychom oslavovali život a zaručuje noci, na které se nezapomíná.

Více o spolupráci a tomto bílém rumu naleznete na webu www.theduppyshare.com

Barva

barva duppy share white

Tento bílý rum má čistou čirou barvu. Přesně tak, jak je u bílých rumů zvykem.

Vůně

Ve vůni cítím pikantní, ale výrazné tropické ovoce. Ano je to především mango, které je ve vůni nejvýraznější. Vůně je i trošku pikantní, jako tomu bylo u verze Spiced (tam to byl zázvor, který byl dominantní), tady je to pepř. Mám rád tyhle kombinace pikantních, ale sladkých vůní a chutí, takže jsem se na rum hodně těšil.

Koupit Duppy Share White

Chuť

Chuť krásně odráží to, co jsem cítil ze skleničky. Rum je mírně pikantní a sladký a dominantní je tu opět mango, které doplňují příchutě banánů, jahody a špetky pepře a možná i ten zázvor je tam trošku cítit.

V závěru se opět objevuje sladkost po ovoci s tóny banánů a karamelu.

Za mě opět skvělý kousek od Duppy Share, který, jak již bylo psáno, se povedlo připravit tak, že si jej můžete vychutnat samotný a nebo jako jednu z přísad nějakých míchaných drinků. Využít jej můžete v drinku Chupito, do kterého se bílý rum dává.

Nejsem úplně fanoušek bílých rumů, ale tenhle kousek se opravdu povedl a opravdu stojí za ochutnání 🙂

Díky Fenix Drinks si jej můžeme užívat i u nás 🙂

Hodnocení Duppy Share White

Hodnocení rumu Duppy Share White podle aplikace Rum-X

Závěrečný přehled

Výrobce: Duppy Share
Značka: Duppy Share
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Jamajka, Barbados
Typ: Bílý rum
EAN: 5060397380296

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *