Rumový adventní kalendář a třináctý den je tu! Začala nejlepší část roku pro všechny rumaře. Otevření rumového adventního kalendáře. Já osobně jsem kupoval rumový kalendář od 1423.dk, který obsahuje 24 různých druhů rumů.

Pojďme se podívat na třináctý rum v pořadí.

Více info o rumovém adventním kalendáři

Více informací o tomto kalendáři naleznete v článku: Rumový adventní kalendář 2022

Rumový adventní kalendář – 13.12.2022

Rumový adventní kalendář 2022
Adventní rumový kalendář 2022

Ve třináctém okénku na mě čekal rum od RHUM JM. Pro datum 13.12.2022 na všechny majitele adventního kalendáře čeká Rhum JM Vieux Terroir Volcanique z Martiniku, který má 43% alkoholu.

Recenze Rhum JM Vieux Terroir Volcanique

Rhum JM Vieux Terroir Volcanique je starý zemědělský rum zrající v sudech z amerického dubu, které využily dva druhy ohřevu, jeden intenzivní a jeden extrémní. Právě díky této metodě získává rum JM Terroir Volcanic svůj výjimečný charakter a zároveň zvýrazní prostředí Martiniku a Mount Pelee. Tato láhev je dokonalou fúzí mezi jedinečným terroirem (Co je Terroir wiki?) a know-how rumového panství JM.

Rhum Argicole

Lihovar JM, který se nachází na úpatí hory Pelée, jedinečné sopky na Martiniku, těží z výjimečného terroiru, který je zvláště vhodný pro pěstování cukrové třtiny. Cukrová třtina tedy skutečně roste na vulkanické půdě, která je proto obzvláště úrodná.

Název rumu však může odkazovat i na něco jiného: zrání tohoto starého zemědělského rumu skutečně probíhalo tři roky v sudech z amerického dubu, přičemž těžilo z velmi specifického profilu dvou po sobě jdoucích profilů opékání.

Silný toast pro prvního a extrémní toast pro druhého, což mu umožnilo rozvinout originální chutě. Tento název je tedy pravděpodobně také narážkou na oheň, který sud při tomto extrémním zahřátí pohltil.

JM Rums, které pravidelně získávají ocenění na mezinárodních soutěžích (Paříž, Brusel, San Francisco) jsou obzvláště oblíbené u milovníků elixírů, kteří hledají nové chuťové vjemy. vždy destilovala svůj zemědělský rum ve dvou tradičních měděných kolonách, kreolského typu. Rum je destilován pouze na 72 %, aby bylo zachováno veškeré aromatické bohatství jejich cukrové třtiny.

JM jako jedna z mála palíren na Martiniku používá k výrobě svých rumů pramenitou vodu. Tato čistá voda bohatá na minerály vyvěrající z útrob hory Pelée přispívá k výjimečné kvalitě rumů JM.

Tak jdeme ochutnat.

Rhum JM Vieux Terroir Volcanique
Rhum JM Vieux Terroir Volcanique

Barva

Rhum JM Vieux Terroir Volcanique barva rumu
Rhum JM Vieux Terroir Volcanique barva

Rum má žluto-zlatou barvu.

Vůně

Rum krásně voní po vanilce a sladkém medu a hodně se projevuje vůně vypálených sudů. Tóny flambovaného ovoce, především banánu a ananasu, umocňují vůni tohoto rumu. V pozadí se projevuje vůně koření – muškátového oříšku.

Celkově vůně odráží způsob výroby tohoto rumu. Rum nese známky sopečného podnebí.

Rhum JM Vieux Terroir Volcanique a adventní kalendář
Rhum JM Vieux Terroir Volcanique

Chuť

V chuti okamžitě cítím opečené tropické ovoce a sladkou vanilku s medem. Rum příjemně štípne a okamžitě se projeví chutě. V závěru ucítíte stopu vypáleného dřeva a oříšků.

Za mě docela povedený rum, ale nenašel jsem žádný eshop, který by tento konkrétní rum nabízel, ale nějaké rumy od JM můžete naleznout tady.

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *