Rumový adventní kalendář a šestý den je tu! Začala nejlepší část roku pro všechny rumaře. Otevření rumového adventního kalendáře. Já osobně jsem kupoval rumový kalendář od 1423.dk, který obsahuje 24 různých druhů rumů.

Pojďme se podívat na šestý rum v pořadí.

Více info o rumovém adventním kalendáři

Více informací o tomto kalendáři naleznete v článku: Rumový adventní kalendář 2022

Rumový adventní kalendář – 6.12.2022

Adventní rumový kalendář 2022

Ve šestém okénku na mě čekal pro mě neznámý rum. Pro datum 6.12.2022 na všechny majitele adventního kalendáře čeká Carúpano Reserva 12 Exclusiva z Venezuely, který má 40% alkoholu.

Recenze Carúpano Reserva 12 Exclusiva

Carúpano Reserva 12 Exclusiva je poměrně neznámý rum. Carupano je značka pojmenovaná po městě v severovýchodním státě Sucre ve Venezuele. V poslední době se těší větší a větší popularitě, protože za svůj rum vyhrávají stále více cen a expandují do dalších zemí.

Náročný kontext, výjimečné mikroklima, čistá pramenitá voda a více než 250 let mistrovství v míchání jsou prvky, které ho odlišují od ostatních rumů.

Mají řadu skládající se z 6letého, 12letého, pak XO a k tomu ještě Carupano Legendario, což je 25letý rum z jednoho sudu.

Jedná se o prémiový rum zrající dlouho v uzavřených sudech z bílého amerického dubu bez náhrady ročního andělského podílu a speciálních rezerv s až 12 let zrání.

Destilería Carúpano CA je rodinná firma s dlouhou tradicí ve Venezuele. Je to nejstarší továrna na rum v zemi a nachází se v úrodném a vlhkém údolí Carúpano v Macarapaná v Sucre.

Cukrová třtina pěstovaná ve Venezuele má vysoký obsah cukru a z ní vyrobená melasa je proto vysoce kvalitní. Pro výrobu rumů Carúpano se používá voda z pramene v údolí Macarapana.

Venezuelská hrdost

Destilería Carúpano se nachází v úrodné a zapařené Hacienda Altamira v údolí Carúpano v Macarapana. Hacienda Altamira mohla být paradigmatem 250leté historie rumu Carúpano, který v roce 1762 založil španělský kapitán Félix del Fierro. Jeho diosynkrazie ukazují, jak velká část cyklů, které poznamenaly historii rumu Old Carúpano, od jeho založení, přes průkopníky až po současnost.

Bylo to právě na Hacienda Altamira, kde se poprvé zažil proces zrání, kdy vyrobené a neprodávané lihoviny byly skladovány v sudech dovezených z Evropy, které původně obsahovaly vína – odtud název starého rumu. Pro produkt, který vyžadoval pečlivou a jemnou koncepci, typičtější pro umění likéru než pro jednoduchou techniku ​​dobré destilace.

Destilería Carúpano, jako dědic a rezervoár těchto hlubokých a důležitých tradic, používá pouze nejčistší vodu ze svých vlastních úrodných pramenů, které pomáhají pronikat do barvy a začleňují další příchutě vzniklé při předchozím použití sudu ke zrání po Bourbonu.

Zbývající procento povahy rumů Carúpano podléhá dalším faktorům, které se také účastní procesu zrání, jako je stav a historie každého sudu; návrh skladu, kde sudy spočívají a jak jsou umístěny; zeměpisná poloha těchto skladů; zvláštní mikroklima, které se vyvíjí v údolí, kde se nachází Hacienda Altamira, kde dozrává třtinový destilát a konečně délka jeho zrání.

Tak pojďme ochutnávat.

Carúpano Reserva 12 Exclusiva
Carúpano Reserva 12 Exclusiva

Získaná ocenění

  • Beverage Testing Institute
  • The Polished Palate
  • International Rum Conference
  • The Fifty Best
  • Gran Tenedor de Oro
  • London Spirits Competition
  • The Global Luxury Masters
  • The Drinks Business & The Spirits Business – Autumn Tasting

Barva

Carúpano Reserva 12 Exclusiva
Carúpano Reserva 12 Exclusiva barva

Krásná jantarová barva s oranžovými odlesky, průsvitná a jasná.

Vůně

Tenhle rum voní opravdu zajímavě. Lehký závan alkoholové vůně je doplněn sladkou vůní karamelu, medu a švestek. Po chvílí vystupuje vůně melasy a koření. Takový vánoční rum. Sladká vůně s kořením a lehkým závanem alkoholu a vanilky.

Carúpano Reserva 12 Exclusiva s adventním rumovým kalendářem
Carúpano Reserva 12 Exclusiva

Chuť

Rum mi tedy opravdu hodně chutná. Je trošku nasládlý, jak napovídala vůně. Chutná po kokosu, vanilce a karamelu. Opravdu ten pravý vánoční rum. Krátký, ale intenzivní závěr, který ovšem nepálí, ale je sametový a sladký.

Mě hodně chutná i když má jen 40% alkoholu, tak je to dobrý pití. Přemýšlím, že bych si po Novém roce koupil celou lahev. Třeba se k němu přidá ještě někdo z rumového adventního kalendáře.

Koupit Carúpano Reserva 12 Exclusiva

Závěrečný přehled

Výrobce: Carupano Distillery
Značka: Carupano reserva exclusiva
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Venezuela
Typ: Rum


5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *