V dnešní recenzi si představíme El Clásico Spiced, který ovšem mnohé překvapí svou chutí, původem a celkovým profilem. Vzhledem k tomu, že web RumRecenze.cz je zaměřen na dostupné rumy, které si můžete běžně koupit, tak si myslím, že tu má tento levný rumový nápoj své místo.

El Clásico Spiced jsem získal od Premier Wines & Spirits

Premier Wines & Spirits

Premier Wines & Spirits má nejširší a stálý sortiment vín a lihovin v ČR. Kromě jejich eshopu se zaměřují i na dovoz kvalitních nápojů do ČR. Při objednávce nad 1000 Kč mají dokonce dopravu zdarma. Mezi jejich nejzajímavější značky, které vozí patří Flor de Caña, Stolichnaya, Gin Mare, Baron Hildprandt, či Greenals gin. Jejich kompletní sortiment naleznete na webu.

Vše o El Clásico

El Clásico je značka prémiových rumových produktů z Karibiku. Unikátní blendy jsou tvořeny rumy, které jsou 3-15 let staré a ležely v sudech po bourbonu v Karibiku. Produkty zahrnují ty nejlepší vybrané rumy z Trinidadu, Barbadosu, Dominikánské republiky a Guyany.

Recenze El Clásico Spiced

el clasico spiced

Jak jsem psal v úvodu, tak svoje místo na tomto webu mají i levnější rumy a rumové produky a El Clásico Spiced je jeden z nich. Jeho cena se pohybuje kolem 200-300kč a stává se z něj jeden z levných a dostupných rumových nápojů. Dokáže překvapit v této cenové kategorii? Já si myslím, že rozhodně ano. Když jsem oslovoval Premier Wines & Spirits, tak jsem si záměrně vybral 3 lahve od této značky – Spiced, Reserva a Elixir.

El Clásico Spiced je díky zrání v amerických dubových sudech po bourbonu hodně aromatický a obsahuje kvalitní blend rumů z Karibiku, které zrály až 5 let. Podle legislativy EU (má méně alkoholu, než 37,5% a je doslazen na více než 20g/L) se nesmí nazývat rumem.

El Clásico Spiced byl vyroben v Nizozemsku speciálně pro Premier Wines & Spirits.

Tento levný rumový nápoj obsahuje 30% alkoholu, což je méně, než jsme zvyklý, ale tak uvidíme. Pojďme ochutnat 🙂

Barva

el clasico spiced

Barva je taková tmavě mahagonová. Až mi přijde dost tmavá, na to jak je mladý. A taky tomu tak je – je dobarvený karamelem. Občas se to u blendů dělá, aby se zajistila konzistentní barva.

Vůně

Ve vůni cítím dominantní vanilku spolu s pomerančovou kůrou. Dosti výrazný je i koření, jak už to tak u rumů s označením spiced bývá – v tomto případě je to skořice, hřebíček a muškátový květ.
Ve vůni vůbec není cítit alkohol. Může za to výrazná vůně všech složek a především jeho nízký obsah -> 30%.

Koupit El Clásico Spiced

Chuť

Popravdě jsem byl z tohoto levného rumového nápoje docela nadšený. Dá se to pít a dá se to pít poměrně bez problémů. Znám spoustu levných rumů, které se moc pít nedají například již recenzované Pampero.

V chuti dominuje vanilka, kterou doplňuje chuť koření. Chuť tedy krásně odráží vůni. Tento rumový nápoj jsem ochutnával samotný, ale myslím si, že i ve variaci míchaného drinku nebude marný.

Jsem zvědavý na další lahve od této značky.

Závěrečný přehled

Výrobce: El Clásico
Značka: El Clásico
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 30%
Země původu: Karibik
Typ: Rumový elixír
EAN: 8595669811590

4.6/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *