Dnešní recenze bude zaměřená na jeden z nejprodávanějších rumů a tím je Bumbu Original. K recenzi jsem obdržel kromě verze Original i verzi XO a Cream, ale opět nebudu porovnávat jednotlivé verze. Všechny recenze vyjdou zvlášť.

Rum Bumbu Original jsem získal od Dios Trading

Společnost DIOS TRADING vznikla v roce 1992. jejich specializací je zásobování gastronomických zařízení a benzínových čerpacích stanic. Mají dokonce i vlastní značky kvalitních odrůdových vín a samozřejmě alkoholických i nealkoholických nápojů vůbec.

Jak jsme psal výše, tak jsem od této společnosti obdržel Bumbu Original, Bumbu XO a Bumbu Cream, ještě jednou děkuji a teď pojďme na recenzi.

Vše o Bumbu

Na Barbadosu, kde se vyrábí Bumbu, není rum jen další lihovina. Strávili několik posledních staletí zdokonalováním umění destilace a míchání nejslavnějšího exportního zboží jejich země. Ve společnosti Bumbu Rum Company vyrábí rumy ze směsi té nejlepší cukrové třtiny, jakou můžete najít. Jejich rumy jsou výjimečně vyvážené a hladké, aniž by obětovaly bohatost a složitost, díky níž jsou jejich palírny na Barbadosu a Panamě nejlepší na světě.

Recenze Bumbu Original

Bumbu Original je vlajková loď značky Bumbu. Je to opravdová karibská legenda. Je namíchána z jemného barbadoského rumu a ručně vybraného koření, které evokuje bohatou a barevnou historii západní Indie. Bumbu každým douškem odhaluje své dědictví a řemeslo.

Ve společnosti Bumbu Rum Company jsou hrdí na to, že jejich produkty jsou co nejautentičtější a nejtradičnější. Jejich rum je založen na původní receptuře vytvořené námořníky ze 17. století ze západní Indie, kteří do svého rumu přimíchali původní karibské ingredience a nazvali ho „Bumbu“ – původní řemeslný spirit. S použitím stejného přírodního koření a bez umělých přísad, destilovaného v malých dávkách a míchaného ručně, je jejich rum autentickým oživením tohoto kusu karibské historie.

Téměř 400 let zkušeností v procesu destilace není žádná legrace a tento rum je toho důkazem. Odměnou je umělecké dílo ve stylu a podstatě. Co to znamená? No, extravagantní láhev s velkým X na přední straně je opravdu ohromující.

Rum se vyrábí z prvotřídní cukrové třtiny. Tato cukrová třtina zrála až 15 let v sudech po Bourbonu z Kentucky.

Rum se u nás lahvuje v síle 40% alkoholu. Existuje ještě 35% verze, ale ta není určena pro náš trh.

Barva

Rum má krásnou světle zlatou barvu.

Vůně

V rumu cítím výraznou vůni karamelu a vanilky. Vše doplňuje sladká vůně tropického ovoce. Já nejvíce cítím banány – takové ty sušené. Trošku mi to připomíná návštěvu cukrárny. Mnoho vůní na jednom místě. Prázdná sklenička pak voní i po mandlích a kávě.

Koupit Bumbu original

Chuť

Před ochutnáním jsem očekával nějakou sladkou nálož, ale tady jsem byl velice překvapený. Rum je sice nasládlý, ale hodně dominantní je právě chuť banánu, karamelu a koření. V závěru cítím i vanilku, čokoládu a kokos. Za mě se jedná o hodně pitelný rum. Jeho chuť je jemnější, než u klasických spiced rumů.

Dá se pít jak samotný, tak určitě i v nějakých míchaných drincích. Rozhodně jej řadím mezi ty lepší, které jsem mohl díky recenzím ochutnal. Ne nadarmo patří mezi ty nejprodávanější rumy u nás.

Závěrečný přehled

Výrobce: Bumbu
Značka: Bumbu
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Barbados
Typ: Melasa, Anglický
EAN: 0813497006116

Hodnocení Bumbu original

Hodnocení rumu Bumbu original podle aplikace Rum-X

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *