Dnešní recenze bude zaměřená na jeden z nejprodávanějších rumů a tím je Bumbu Original. K recenzi jsem obdržel kromě verze Original i verzi XO a Cream, ale opět nebudu porovnávat jednotlivé verze. Všechny recenze vyjdou zvlášť.

Společnost DIOS TRADING vznikla v roce 1992. jejich specializací je zásobování gastronomických zařízení a benzínových čerpacích stanic. Mají dokonce i vlastní značky kvalitních odrůdovýych vín a samozřejmě alkoholických i nealkoholických nápojů vůbec.

Jak jsme psal výše, tak jsem od této společnosti obdržel Bumbu Original, Bumbu XO a Bumbu Cream, ještě jednou děkuji a teď pojďme na recenzi.

Vše o Bumbu

Na Barbadosu, kde se vyrábí Bumbu, není rum jen další lihovina. Strávili několik posledních staletí zdokonalováním umění destilace a míchání nejslavnějšího exportního zboží jejich země. Ve společnosti Bumbu Rum Company vyrábí rumy ze směsi té nejlepší cukrové třtiny, jakou můžete najít. Jejich rumy jsou výjimečně vyvážené a hladké, aniž by obětovaly bohatost a složitost, díky níž jsou jejich palírny na Barbadosu a Panamě nejlepší na světě.

Nejprodávanější rum – To je Bumbu!

Pokud jste nevěděli, tak Bumbu rum patří dlouhodobě k nejprodávanějším rumům u nás. Názorně jsem vybral největší srovnávač produktů v ČR – Heureku a jeden z největších eshopů s alkoholem – Alkohol.cz

Nejprodávanější rum na Alkohol.cz

Na webu Alkohol.cz můžete zjistit, že Bumbu rum je nejprodávanější lahví v kategorii Rumy a ochucené rumy.

nejprodávanější rum na Alkohol.cz

Nejprodávanější rum na Heureka.cz

I podle statistik Heureka.cz je Bumbu nejprodávanější rum.

Nejprodávanější rum na Heureka.cz

Není tedy divu, že Bumbu rum je velice oblíbený.

Recenze Bumbu Original

Bumbu Original je vlajková loď značky Bumbu. Je to opravdová karibská legenda. Je namíchána z jemného barbadoského rumu a ručně vybraného koření, které evokuje bohatou a barevnou historii západní Indie. Bumbu každým douškem odhaluje své dědictví a řemeslo.

Ve společnosti Bumbu Rum Company jsou hrdí na to, že jejich produkty jsou co nejautentičtější a nejtradičnější. Jejich rum je založen na původní receptuře vytvořené námořníky ze 17. století ze západní Indie, kteří do svého rumu přimíchali původní karibské ingredience a nazvali ho „Bumbu“ – původní řemeslný spirit. S použitím stejného přírodního koření a bez umělých přísad, destilovaného v malých dávkách a míchaného ručně, je jejich rum autentickým oživením tohoto kusu karibské historie.

Téměř 400 let zkušeností v procesu destilace není žádná legrace a tento rum je toho důkazem. Odměnou je umělecké dílo ve stylu a podstatě. Co to znamená? No, extravagantní láhev s velkým X na přední straně je opravdu ohromující.

Rum se vyrábí z prvotřídní cukrové třtiny. Tato cukrová třtina zrála až 15 let v sudech po Bourbonu z Kentucky.

Rum se u nás lahvuje v síle 40% alkoholu. Existuje ještě 35% verze, ale ta není určena pro náš trh.

Barva

Rum má krásnou světle zlatou barvu.

Vůně

V rumu cítím výraznou vůni karamelu a vanilky. Vše doplňuje sladká vůně tropického ovoce. Já nejvíce cítím banány – takové ty sušené. Trošku mi to připomíná návštěvu cukrárny. Mnoho vůní na jednom místě. Prázdná sklenička pak voní i po mandlích a kávě.

Chuť

Před ochutnáním jsem očekával nějakou sladkou nálož, ale tady jsem byl velice překvapený. Rum je sice nasládlý, ale hodně dominantní je právě chuť banánu, karamelu a koření. V závěru cítím i vanilku, čokoládu a kokos. Za mě se jedná o hodně pitelný rum. Jeho chuť je jemnější, než u klasických spiced rumů.

Dá se pít jak samotný, tak určitě i v nějakých míchaných drincích. Rozhodně jej řadím mezi ty lepší, které jsem mohl díky recenzím ochutnal. Ne nadarmo patří mezi ty nejprodávanější rumy u nás.

Závěrečný přehled

Výrobce: Bumbu
Značka: Bumbu
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Barbados
Typ: Melasa, Anglický
EAN: 0813497006116

Hodnocení Bumbu original

Hodnocení rumu Bumbu original podle aplikace Rum-X

4.9/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *