Dnes tu máme pro vás trošku neobvyklý rum a tím je Duppy Share Aged. Sice si tento rum nemůžete koupit v běžném obchodě, ale je možné jej zakoupit na pár vybraných eshopech v ČR.

Vše o The Duppy Share

The Duppy Share pochází od londýnské Westbourne Drinks Co, která nedávno také uvedla na trh kořeněnou verzi. Snahou bylo uvést na trh cenově dostupný prémiový rum. Jejich marketing a webové stránky vypadají výborně – mají dokonce možnost personalizovat etikety na lahve, což je docela fajn. The Duppy Share je směs barbadoských a jamajských rumů pocházejících z palíren Foursquare a Worthy Park z jejich příslušných ostrovů. Míchají se v Nizozemsku a poté se plní do lahví v Londýně.

Duppy Share je směs 3 let starého rumu Jamaican Pot Still a 5 let starého rumu Bajan. Rumy pocházejí z Worthy Park Estate na Jamajce a lihovar Foursquare dodává 5 let starý rum Bajan.

Zajímavostí je i vznik názvu The Duppy Share. Duppies jsou karibští duchové, kteří kradou karibský rum poskakující z ostrova na ostrov a to nejlepší si nechávají pro sebe. The Duppy Share je pojmenován po této pohádce.

Etiketa Duppy Share Aged

Na etiketě je vyobrazen slunný den a temná noc na pláži v Karibiku. Etiketu vytvořila britská designová agentura B&B Studio.

Recenze Duppy Share Aged

Blendy mě osobně moc nelákají ani u rumů ani u whisky, ale tato směs je všestranná a vyvážená, navržená tak, aby se dokonale spojila s vašimi oblíbenými rumovými koktejly. A to je asi ten způsob, který zvolím i já při příštím ochutnání. Samotný rum mě moc neoslovil, ale zase na druhou stranu v závislosti na ceně to je pohoda.

Lahev je opravdu špičková a na poličce opravdu vynikne. Etiketa také uvádí příběh o Duppies. Líbí se mi barevné zářivé balení. Krásná plastová korková zátka je také povedená.

Barva

Zlatohnědá barva

Ve sklenici se The Duppy Share prezentuje jako krásná klasická zlatohnědá barva.

Vůně

Vůně je bohatá a ovocná. Klasické štiplavé jamajské tóny, jako je banán a ananas, se snoubí se sladkými tóny hnědého cukru. Voní opravdu bohatě. Je tam i náznak sušenky a trochu karamelu.

Chuť

Webové stránky jasně napovídají, že tento rum považují spíše za vysoce kvalitní rum pro míchané drinky, než rum na usrkávání. A to se potvrdilo i mě. K utlumení mladšího jamajského rumu a vyhlazení profilu rumů však záměrně zvolili 5 let starý rum Bajan. Jamajský rum poskytuje chuť a Bajan poskytuje hladkost, která vyvažuje drsné okraje mladého jamajského rumu.

Koupit Duppy Share Aged

Příště jej zkusím s colou a už se těším na další rumy od této značky.

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *