Plantation XO je jedna z lahví, na které jsem se hodně těšil. Už několikrát jsem psal, že i láhev prodává a Plantation XO má jednu z nejhezčích lahví, které jsem měl možnost vidět.

Rum Plantation XO jsem získal od Alkohol.cz

Láhev jsem získal od internetového obchodu www.alkohol.cz

Alkohol.cz je internetový obchod s alkoholem. Obchod se může pochlubit širokým sortimentem zboží, kamennou prodejnou v Praze, možností vytvoření vlastní etikety či gravírováním lahví. V nabídce nechybí prémiový alkohol, limitované edice, degustační sady a spousta doplňkového zboží. Podívat se můžete i na naší recenzi na Alkohol.cz

Vše o Plantation

Plantation vlastní francouzský výrobce koňaků Maison Ferrand, který ovládá více než tucet hlavních značek prémiových lihovin a likérů. Nabízejí různé rumy z Karibiku. V závislosti na plantáži a zemi původu, se rumy mohou lišit od měkkých a aromatických až po lehké a elegantní.

Etiketa Plantation XO

Jak jsme psal už několikrát, tak etiketa resp. lahev a obal celkově prodává. Plantation XO je toho důkazem. Na mnoha eshopech patří mezi nejprodávanější lahve a věřím tomu, že spousta zákazníků dá i na vzhled lahve.

Já měl k dispozici celé dárkové balení, které navíc obsahovalo dvě skleničky a celkově bylo velice ozdobné. Tohle tě prostě donutí ke koupi 🙂

Rum zdobí i masivní uzávěr, který dodává rumu zajímavý tvar.

Za mě rozhodně povedená láhev, kterou navíc zdobí krásné opletení, které lemuje celou lahev. Pokud budete rum Plantation XO kupovat, tak rozhodně doporučuji verzi se skleničkami. Používám je i u jiných degustací. Jsou prostě cool! 🙂

Recenze Plantation XO

Plantation XO je rum, který asi zná a ochutnala spousta rumařů. Každý by si tento výtečný kousek měl alespoň jednou v životě ochutnat. Jak jsem psal výše, tak rum je velice populární a ve většině případů patří mezi jeden z nejprodávanějších rumů na každém eshopu s alkoholem. Dle mého se jedná o nejznámější stáčení od Plantation.

Rum byl vyroben na základě výročí spolupráce master blendera Alexandre Gabriela v roce 2009.

Proces výroby tohoto rumu je rovněž zajímavý. Prvně je smícháno několik rumů z Barbadosů, které zrají v sudech 8-15 let v sudech po bourbonu. Poté sudy přepraví do Francie, kde je čeká další zrání a to po dobu 2-10 let v sudech z vinařství Ferrand ze zámku Chateau de Bonbonnet. Tyto dvojitě stařené rumy jsou poté smíchány do blendu, který je následně lahvován. Obsah alkoholu v lahvi je 40%. Ještě malá zajímavost na závěr. Při výrobě je použito rumů z destilačních kolon i kotlíkové pot-still.

Pojďme ochutnat 🙂

Barva

Zářivě hnědá barva. Nádherně se leskne ve sklenici.

Vůně

Ve vůni jsou znatelné tóny květin, vanilky a kokosu. Po odpočinutí přichází i lehký závan čokolády. Rum na mě působí jako sladký a ovocný, doplněný o vůni kokosu. Hodně zajímavé jsou vůně květin. Tolik různorodých vůní mě až překvapilo. Zajímá mě, jak chutná!

Chuť

V chuti je dominantní tropické ovoce, za které zřejmě může delší tropické zrání v sudech po bourbonu. Nechybí ani kokos a vanilka, kterou jsem cítil i ve vůni. Rum je hodně jemný a nasládlý. Rozhodně zajímavé jsou kombinace kokosu, vanilky a tropického nasládlého ovoce.

Koupit Plantation XO

Rum doporučuji všem začátečníkům, ale i všem, kteří chtějí ochutnat rozmanité vůně a chutě, které Plantation XO nabízí. A ty skleničky jsou prostě super 🙂

4.8/5

Podobné příspěvky

Jeden komentář

  1. Taky jsem včera objednala a druhý den doma. Rychlost dodání, komunikace obchodu, pečlivost zabalení, design, hodnotím na výbornou. Tady prostě není co vytknout. Uvedené jsem zakoupila jako dárek, tak jsem akorát nemohla okoštovat. Dle ohlasů jiných ale znamenitá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *