Rumový adventní kalendář a jedenáctý den je tu! Začala nejlepší část roku pro všechny rumaře. Otevření rumového adventního kalendáře. Já osobně jsem kupoval rumový kalendář od 1423.dk, který obsahuje 24 různých druhů rumů.

Pojďme se podívat na jedenáctý rum v pořadí.

Více info o rumovém adventním kalendáři

Více informací o tomto kalendáři naleznete v článku: Rumový adventní kalendář 2022

Rumový adventní kalendář – 11.12.2022

Rumový adventní kalendář 2022
Adventní rumový kalendář 2022

V jedenáctém okénku na mě čekal známý rum. Pro datum 11.12.2022 na všechny majitele adventního kalendáře čeká Ron Cihuatán Cinabrio z El Salvadoru, který má 40% alkoholu.

Ron Cihuatán Cinabrio

Na tento rum tady na webu už recenzi máme: Recenze Cihuatán Cinabrio 12y.

Recenze Ron Cihuatán Cinabrio

Název „Cinabrio“ byl inspirován červenou barvou, kterou vytvořili staří Mayové pomocí minerálu Cinabrio (cinnabar). Červená byla symbolem Kinich Ahau, mayského boha slunce.

V srdci každé láhve Cihuatán Cinabrio leží Spící žena, mayská bohyně a strážkyně údolí Cihuatán. Legenda říká, že Spící žena se přimlouvala za lid Cihuatán, aby Kinich Ahau rozproudil údolí svým teplem. Jeho symboly byli dva kolibříci.

Zdroj: https://www.roncihuatan.com/usa/ron-cinabrio/

Ron Cihuatán Cinabrio je dvanáctiletý rum, který Zraje v sudech z amerického dubu po Bourbonu. Je lahvován v síle 40% alkoholu a původem je z El Paisnal, San Salvador, Salvador.

Inspirováno mayskými bohy

CIHUATÁN je řemeslný lihovar se sídlem v Salvadoru, který byl založen v roce 2004 a patří k jednomu z nejrozmanitějších cukrovarů v zemi s téměř stoletou zkušeností. CIHUATÁN vyrábí výjimečný rum a řídí celý proces od třtiny po láhev. Tým stojící za CIHUATÁNem sice není velký, ale tvoří ho zapálení lidé, kteří jsou hrdí na to, že jsou první a jedinou palírnou El Salvadoru. Každý produkt je vyroben s inspirací z velkého mayského dědictví, díky čemuž je CIHUATÁN autentický a věrný svému původu.

CIHUATÁN používá vícesloupový destilační přístroj s kombinací nerezových a měděných plechů. To umožňuje variaci destilovaných lihovin a lze tak vyrábět lehké i těžké rumy. Pro zrání v sudech CIHUATÁN používá použité i nové sudy z amerického dubu i experimentálnější typy sudů jako Sherry nebo Mayan Ceiba (jako jediná palírna na světě). Mayský odkaz lze nalézt také v sudovém skladu CIHUATÁN, kde jsou všechny sudy umístěny v pyramidovém uspořádání. Toto uspořádání obětuje kapacitu, ale tým CIHUATÁN je ochoten to udělat, aby dosáhl co nejlepší kvality svého rumu. Také je to pocta mayským pyramidám v Cihuatán! Sklad je 275 metrů nad mořem, což má za následek teplé klima, ale ideální pro skladování rumu.

Tak pojďme znovu ochutnávat.

Ron Cihuatán Cinabrio
Ron Cihuatán Cinabrio

Barva

Ron Cihuatán Cinabrio
Ron Cihuatán Cinabrio barva

Rum má krásnou jantarovou barvu.

Vůně

Ve vůni cítím hodně ovoce a oříšků. Alkohol ve vůni není moc cítit a po odpočinutí ho necítím vůbec. Rum budí dojem nasládlého rumu podle vůně a přítomné vůně vanilky to ještě umocňují. V závěru můžete cítit lehkou stopu citrusů.

Ron Cihuatán Cinabrio s adventním rumovým kalendářem
Ron Cihuatán Cinabrio

Chuť

V chuti na první dobrou cítím švestky a vanilku. Tuto chuť doplňuje zajímavá kombinace karamelu a oříšků – možná spíš mandlí. Rozhodně to není tak sladký rum, jak jsem si původně myslel. Chutě jsou vyvážené a zajímavé. Po odpočinutí rumu ve skleničce se projevuje chuť dubu.

Tenhle rum se dá úplně v pohodě pít samotný. Je velice dobrý a je to navíc 12y rum, který je za skvělou cenu.

Koupit Ron Cihuatán Cinabrio

Závěrečný přehled

Cihuatán Cinabrio

Výrobce: Cihuatán
Značka: Cihuatán
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: El Salvador
Typ: Rum
EAN: 7410010594179


5/5

Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. Dobrý den. Vlastním též kalendář. Čtu Vaše recenze vždy až po svém ochutnání. Ale dnes jsem byl u sebe zklamán… Po otevření políčka 11 se na mne usmíval uzávěr s číslem 14! Nebudu Vám sdělovat, který rum je pod číslem 14. Každopádně jsem nahlédl pod políčko 14 a též víčko s číslem 14. Po přečtení Vaší recenze mne tento rum dost zaujal a hold, vyrazím na “nákup”. Děkuji za Vaše recenze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *