Jestli jsem se na nějaký rum těšil, tak je to právě tento Duppy Share XO. V jedné z našich bývalých recenzích jsme ochutnávali Duppy Share Aged, ale tento rum je poněkud jinačí. V této recenzi si ukážeme hlavní přednosti tohoto rumu.

Vše o The Duppy Share

Rumy značky The Duppy Share vám přináší závan hypnotizujícího Karibiku s chutí tropického ovoce. Pokud si stejně jako karibští duppies potrpíte na čistý prémiový rum a zábavu s přáteli, je pro vás The Duppy Share to pravé.

Značka se inspirovala karibským folklorem a legendami, jejichž součástí jsou i duchové duppies. Tyto temné karibské přízraky pochází z Jamajky a jsou proslulí svou neovladatelnou láskou k rumu. V průběhu zrání v sudech se každý rok část destilátu vypaří a podle karibských legend jsou na vině právě duppies, kteří kradou nejlepší díly rumu.

The Duppy Share představuje spojení Karibiku a Evropy, zejména Velké Británie. V roce 1948 dopravila loď Empire Windrush z Jamajky do Londýna jednu z prvních velkých skupin přistěhovalců. Londýn je od té doby požehnaný bohatým karibských dědictvím a nekonečnou řadou podniků, v nichž lze ochutnat to nejlepší z karibské oblasti. Od výborného jídla až po reggae. Kousek hypnotizujícího Karibiku plného vzrušení a magie lze najít přímo v samém jádru Londýna. Nyní i díky rumům The Duppy Share.

Informace z webu fenixdrinks.cz

Více informací o Duppy Share naleznete na webu fenixdrinks.cz v češtině a nebo na oficiálním webu theduppyshare.com

Etiketa Duppy Share XO

Duppy Share XO

Etiketa je podobná, jako u Duppy Share Aged, ale je krásně zbarvena do modré lesklé barvy, které hezky ladí k modré lahvi. Celé etiketa se leskne a odráží světlo. Barvy mají evokovat jednak nádech luxusu a jednak soumrak na Barbadosu. Za mě velice povedené, protože i lahev prodává!

Recenze Duppy Share XO

I když je Duppy Share XO trošku doslazován a dobarven kvůli konzistentní barvě celé směsi, tak si myslím, že v této cenové hladině se jedná opravdu o super kup a dopředu říkám, že jej doporučuji alespoň jednou ochutnat. V minulé recenzi Duppy Share Aged jsem sice psal, že mě blendy nelákají, ale tohle je velká paráda.

Duppy Share XO je barbadoský rum pocházející z palírny FourSquare. Rumy dozrávají v Karibiku, v sudech po bourbonu. Poté jsou převáženy do Británie, kde se lahvují. Prodává se s obsahem alkoholu ve výši 40%.

Barva

Duppy Share XO

Světlý mahagon

Tento rum má krásnou světlou mahagonovou barvu.
I když je dobarven, jak jsem psal výše.

Vůně

Strašně dlouho mi trvalo, než jsem odložil skleničku a přestal vnímat všechny ty krásné vůně, které tento rum nabízí. Pořád dokola a dokola jsem čichal ty různorodé tóny, které jsou v Duppy Share XO obsaženy.

Ve vůni je velmi cítit tropické ovoce. Oficiální informace mluví o tamaridu, což je exotické ovoce. Tato vůně je doplněna květinami a kokosem.

Chuť

Vzhledem k tomu, že Tamarid má sladkokyselou chuť připomínající sušené švestky, tak se tato zajímavá chuť projevuje i v tomto rumu. Je však doplněna kokosem, kořením a květinami, které se projevily i ve vůni. Závěr je dlouhý a převažuje v něm chuť dubového dřeva, vanilky a čokolády s dotekem máty.

Stejně jako vůně, tak i samotná chuť je při nejmenším překvapující a velmi zajímavá. Opět mohu jen doporučit, abyste si lahev někde sehnali a tento rum zkusili. Osobně si myslím, že tento rum je škoda s čímkoliv míchat a nejlépe si jej vychutnáte samotný a nebo na ledu.
Ty blendy nebudou asi tak špatný, jak jsem si na začátku ochutnávek rumů myslel a Duppy Share XO je toho důkazem.

Koupit Duppy Share XO

Rum a káva?

Ke kávě patří rum, tak jako k rumu patří káva. Tohle nelze popřít. K Duppy Share XO jsem vyzkoušel kávu Black Insomnia a Super Coffee a kombinace tohoto sladkého rumu a silné kávy byla naprosto vynikající. Doporučuji vyzkoušet!

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *