Dnešním recenze bude věnovaná další lahvi, kterou mám od Fenix Drinks a jmenuje se Ron Cristóbal Pinta. Tento rum jsem dostal spolu s druhou lahví, kterou je Ron Cristóbal Niña. Uvidíme tedy, jaký v nich je rozdíl (mimo stáří – to už víme teď).

Rum Ron Cristóbal Pinta jsem získal od Fenix Drinks

Společnost Fenix Drinks (www.fenixdrinks.cz) je česká společnost založená v květnu 2019. Zaobírá se dovozem kvalitních lahví a především těch, které mají i zajímavý příběh a ten Ron Cristóbal rozhodně má. V portfóliu Fenix Drinks kromě rumů nalezneme i giny, vermuty, applejacky, tequily a bitters (Co je bitters?).

Jedná se o lahve, které se postupně objevují v největších českých eshopech a díky Fenix Drinks si je můžete zakoupit a ochutnat. Na jejich webu naleznete spoustu informací k jednotlivým lahvím, ale můžete si na jejich webu přečíst i recepty na drinky.

Pokud vás zajímají nové a nevšední lahve, tak doporučuji prostudovat web www.fenixdrinks.cz

Ale teď už k recenzi Ron Cristóbal Pinta.

Vše o Ron Cristóbal

Ron Cristóbal se vyrábí, destiluje a fermentuje v Dominikánské republice. Rum vyrábí společnost Alcoholes Finos Dominicanos, která sklízí vlastní cukrovou třtinu, takže rum se skládá z plodin čistě z Dominikánské republiky.

Alcoholes Finos Dominicanos je největším výrobcem alkoholu v Dominikánské republice a proto společnost hraje významnou roli v komunitě a zajišťuje práci pro stovky místních obyvatel.

Ron Cristóbal

Ron Cristóbal je řada kvalitních rumů, které nabízejí rumy z kategorie ultra prémiových rumů, až po vysoce kvalitní míchací rumy do koktejlů a nápojů za konkurenceschopné ceny.

Etiketa a lahev Ron Cristóbal Pinta

Ron Cristóbal Pinta

Jak jsem psal výše, tak jsem tento rum dostal i s rumem Ron Cristóbal Niña a výše je máte vedle sebe. Jejich lahve na první pohled nevypadají jako lahve rumu, ale spíše jako lahve vína.

Na etiketě je dominantní obrázek Cristóbal Colón – Kryštof Kolumbus.

Recenze Ron Cristóbal Pinta

Ron Cristóbal Pinta je prémiová směs rumu z Dominikánské republiky zrající 6-8 let v tropickém prostředí v sudech po Bourbonu. Pinta byla první lodí, kterou Kryštof Kolumbus v roce 1492 přeplul přes Atlantský oceán. Byla to nejrychlejší loď a říká se, že její námořník Rodrigo de Triana byl prvním mužem z posádky, který 12. října 1492 viděl Nový svět.

Cristóbal Colón, jehož známe spíše pod jménem Kryštof Kolumbus, byl objevitel, mořeplavec a kolonizátor, který se celkem čtyřikrát vydal napříč Atlantským oceánem.

Obsah alkoholu je 40% a cukernatost je 35g. Jedná se tedy o sladký rum.

Barva

Barva rumu je krásná zlatavá.

Vůně

Ve vůni je hodně cítím ovoce a vanilku. Sladké tóny napovídají, že rum bude nasládlý. Je tam cítit i trošku dřeva a pikantní tóny. Uvidíme, jak bude chutnat.

Koupit Ron Cristóbal Pinta

Chuť

Jak vůně napověděla, tak se v chuti potvrdilo. Je to sladký rum – taky je cukernatost na 35g viz výše. Pikantní tóny, které jsem cítil ze skleničky mi připomíná mátu. Je to zajímavá kombinace vanilky, sladkosti a jemných pikantních tónů. Dřevěné tóny se projevují i v chuti.

Za mě celkem zajímavý rum. Jsem zvědavý na jeho starší „sestru“.

Hodnocení Ron Cristóbal Pinta

Hodnocení rumu Ron Cristóbal Pinta podle aplikace Rum-X

Závěrečný přehled

Výrobce: 1423.dk
Značka: Ron Cristóbal
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Dominikánská republika
Typ: Rum
EAN: 5712718000610

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *