V první recenzi na tomto webu se zaměříme na tento populární rum. Jedná se o Don Papa 7y.

Vše o Don Papa

Don Papa Rum založil v roce 2011 Stephen Carroll , bývalý výkonný ředitel Remy Cointreau, po návštěvě hlavního města cukru Negros na Filipínách .

Rum se destiluje v úrodných úpatí Mt. Kanlaon, což je oblast, kde se produkuje nejlepší cukrová třtina, ze které se produkuje bohatá, sladká melasa.

Don Papa je inspirován charismatickým vůdcem Dionisio Magbuelasem, populárněji známým jako Papa Isio, léčitelem, šamanem, věštcem, rebelem a vůdcem šamanů, známým svým vlivem ve filipínské revoluci v 19. století  .

Palírna zůstává nezveřejněna, ale na míchání dohlíží master blender z Ginebra San Miguel.

Don Papa má sladší profil. Filipínský elixír je stáčen do zakázkové, oceněné, nápadité lahvičky inspirované kolonialismem. 

Etiketa Don Papa 7y

Když se podíváte pozorně, můžete zahlédnout všech 50 zvířat skrytých v označení endemických na jihofilipínských ostrovech Bohol, Samar a Leyte.

Rum samotný je velmi lehkého charakteru a vyrábí se v nezveřejněném vícekolonovém kontinuálním destilačním zařízení.

Stáří minimálně sedm let prezentováno ve stylu slazeného a vanilkou, možná více podobnému kořeněnému rumu. Sortiment také zahrnuje 10 let starý a limitovanou edici Rare Cask.

Recenze Don Papa 7y

Láhev Don Papa pochází z Francie, korek z Portugalska, etiketa z Itálie a image značky od newyorské designové firmy Stranger & Stranger. Don Papa získal dvojnásobnou zlatou medaili za obalový design na Světové soutěži lihovin v San Franciscu 2013 a produktovou inovaci roku 2013 na Paris Cocktail Spirits Show. V etiketě je ukryto 50 zvířat. Dokážete je najít?

  • Obsah alkoholu: 40%
  • Země: Filipíny

Barva

Jantarová barva

Barva rumu Don Papa je klasická lesklá zlatohnědá s oranžovým a červeným odstínem. 

Vůně

Don Papa je charakteristický svou vanilkovo-ovocnou vůní, ale nenechte se zmást. Don Papa 7y voní docela podobně jako AH Riise’s Navy Rum (věřte tomu nebo ne), ale je ještě sladší a jemnější. Celkově je rum hodně parfémovaný a navoněný. Přestože se jedná o 7 let starý rum, nenacházím žádné tóny dubu nebo jiného druhu dřeva. Vše přebije vůně vanilky a ovoce.

Chuť

Rum je velice sladký. Opravdu hodně sladký. Obsahuje téměř 30 gramů cukru na litr. Přes všechnu svou sladkou cukernatost je opravdu velmi vysušující a hořký na patře. Vzhledem k uměle přidanému vanilinu (to je uměle přidaná chuť vanilky) je na první lok znát, že v rumu chybí jakákoliv stopa po stárnutí v sudech. Což je velká škoda.

Koupit Don Papa 7y

Závěr

Láhev jako taková se mi velice líbí, je to umělecké dílo, jen škoda, že se tolik péče nevěnovalo i rumu samotnému. Sladký rum zajisté osloví milovníky těchto chutí a svoji cílovou skupinu si rum zajisté najde. Dovedu si jej představit i jako součást míchaných drinků.

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *