Další recenze, kterou na našem webu naleznete je na rum Duppy Share Spiced. Od Duppy Share tu už máme dvě recenze: Recenze Duppy Share Aged a Recenze Duppy Share XO.

Rum Duppy Share Spiced jsem získal od Fenix Drinks

Společnost Fenix Drinks (www.fenixdrinks.cz) je česká společnost založená v květnu 2019. Zaobírá se dovozem kvalitních lahví a především těch, které mají i zajímavý příběh a ten Ron Sostenible rozhodně má. V portfóliu Fenix Drinks kromě rumů nalezneme i giny, vermuty, applejacky, tequily a bitters (Co je bitters?).

Jedná se o lahve, které se postupně objevují v největších českých eshopech a díky Fenix Drinks si je můžete zakoupit a ochutnat. Na jejich webu naleznete spoustu informací k jednotlivým lahvím, ale můžete si na jejich webu přečíst i recepty na drinky.

Pokud vás zajímají nové a nevšední lahve, tak doporučuji prostudovat web www.fenixdrinks.cz

Ale teď už k recenzi Don Q ReDuppy Share Spiced.

Vše o The Duppy Share

The Duppy Share pochází od londýnské Westbourne Drinks Co, která nedávno také uvedla na trh kořeněnou verzi. Snahou bylo uvést na trh cenově dostupný prémiový rum. Jejich marketing a webové stránky vypadají výborně – mají dokonce možnost personalizovat etikety na lahve, což je docela fajn. The Duppy Share je směs barbadoských a jamajských rumů pocházejících z palíren Foursquare a Worthy Park z jejich příslušných ostrovů. Míchají se v Nizozemsku a poté se plní do lahví v Londýně.

Duppy Share je směs 3 let starého rumu Jamaican Pot Still a 5 let starého rumu Bajan. Rumy pocházejí z Worthy Park Estate na Jamajce a lihovar Foursquare dodává 5 let starý rum Bajan.

Zajímavostí je i vznik názvu The Duppy Share. Duppies jsou karibští duchové, kteří kradou karibský rum poskakující z ostrova na ostrov a to nejlepší si nechávají pro sebe. The Duppy Share je pojmenován po této pohádce.

Více informací o Duppy Share naleznete na webu fenixdrinks.cz v češtině a nebo na oficiálním webu theduppyshare.com

Etiketa Duppy Share Spiced

Na etiketě vidíte velkého tančícího krokodýla, který přdpovídá, že tenhle rum bude jízda!

Recenze Duppy Share Spiced

Duppy Share Spiced je řemeslný rum, který je směsí rumů pocházejících z Worthy Park Estate (Jamajka) a Foursquare Distillery (Barbados). Tato směs se obohacuje o ananas, kolový ořech a karibského koření. A je prostě skvělý!

Ale abych nepředbíhal. Tato vícenásobně oceněná směs velmi kontrastních stylů mísí klasické ovocné jamajské aroma s hladkým a dubovým barbadoským profilem.

Rum se lahvuje v síle 37,5% alkoholu.

Barva

Barvu má rum krásnou zlatou až jantarovou.

Vůně

Ve vůni je dominantní ananas s kolou, zázvorem a kořením. Tyto vůně doplňuje hřebíček a muškátový oříšek. Vůně je krásně sladká a doplněná i o zázvor. A ananas a zázvor? To je kombinace, kterou jsem si doposud nedokázal představit, ale je dokonalá!

Koupit Duppy Share Spiced

Chuť

Po nádherné vůni jsem čekal i skvělou chuť. A ta opravdu přišla. Jsem nadšený kombinací ananasu a zázvoru, který sladkému profilu rumu dodává ostrou a za mě rozhodně zajímavou tečku na závěr. Rum je příjemně sladký po ananasu a citrusech. Úplně v pohodě se dá pít samotný a nebo v míchaných drincích. Dovedu si jej představit například s kolou(jak je mimochodem i doporučeno na etiketě) a nebo v dalších rumových koktejlech.

Rozhodně doporučuji všem ochutnat. Za parádní cenu můžete ochutnat skvělou směs rumů, která by mohlo vyhovovat jak začátečníkům, tak i těm, kteří hledají nevšední kombinace chutí. Mimochodem všechny doposud ochutnané rumy od Fenix Drinks mají zajímavé chutě, tak mrkněte na jejich kompletní portfólio.

Hodnocení Duppy Share Spiced

Hodnocení rumu Duppy Share Spiced podle aplikace Rum-X

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *