Don Q Reserva 7y je další z rumů, na který jsem se těšil. Už jen z toho důvodu, že jsem ho před psaním této recenze ještě neochutnal.

Rum Don Q Reserva 7y jsem získal od Fenix Drinks

Společnost Fenix Drinks (www.fenixdrinks.cz) je česká společnost založená v květnu 2019. Zaobírá se dovozem kvalitních lahví a především těch, které mají i zajímavý příběh a ten Ron Sostenible rozhodně má. V portfóliu Fenix Drinks kromě rumů nalezneme i giny, vermuty, applejacky, tequily a bitters (Co je bitters?).

Jedná se o lahve, které se postupně objevují v největších českých eshopech a díky Fenix Drinks si je můžete zakoupit a ochutnat. Na jejich webu naleznete spoustu informací k jednotlivým lahvím, ale můžete si na jejich webu přečíst i recepty na drinky.

Pokud vás zajímají nové a nevšední lahve, tak doporučuji prostudovat web www.fenixdrinks.cz

Ale teď už k recenzi Don Q Reserva 7y.

Vše o Don Q

Značka Don Q byla uvedena na trh v roce 1934, krátce po konci prohibice. Název značky je inspirovaný Donem Quijotem a zatímco Don Quijote představuje hledání dokonalého světa, Don Q je cestou za dokonalým rumem. V současnosti je Don Q nejprodávanějším rumem v Portoriku.

Recenze Don Q Reserva 7y

Don Q Reserva 7y byl uveden na trh v roce 2020. Je vyrobený smícháním vícesloupcových destilovaných lehkých rumů a těžších jednosloupcových měděných destilovaných rumů, z nichž všechny zrály minimálně sedm let v sudech z amerického bílého dubu. Melasa pro rum pochází z Dominikánské republiky a Guatemaly.

Rum je lahvován v síle 40% alkoholu.

Barva

Barva ve skle je světle jantarová a zářivá.

Vůně

Aroma je velice ovocné. Ve vůni můžeme cítit tropické ovoce – převážně mango, dále pak vanilku kakao a banány. Zajímavá směs vůní.

Chuť

Chuť, jak už napovídala vůně je velice ovocný a sladký. V ústech se doslova rozlije chuť tropického ovoce, která je doplněná lehkou vanilkou. Znatelný je i vliv dubového sudu, který doplňuje jemná chuť koření a závěrem, který je suchý, krátký, ale intenzivní. Rum nikterak nepálí a je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro ty, kteří chtějí vyzkoušet něco nového.

Vliv lehkých a těžkých rumů používaných k výrobě tohoto rumu je patrný ve vůni i chuti. Rum představuje skvělou směs chutí tropického ovoce a lehkého těla s vanilkou a jemnými kořeněnými tóny sudu. Dá se pít samotný a nebo, jak doporučují z Fenix Drinks v míchaném drinku Daiquiri.

Ve Fenix Drinks rozhodně umí vybírat rumy a tento rum není výjimkou. Velice zajímavý a ovocný rum, který rozhodně ochutnám i později. A ta cena? Tady není co řešit, rozhodně doporučuji. Díky za něj!

Koupit Don Q Reserva 7y

Už se těším, až ochutnám Don Q Double Aged Cask Sherry Finish, který tu mám v pořadí 🙂

Hodnocení Don Q Reserva 7y

Hodnocení rumu Don Q Reserva 7y podle aplikace Rum-X

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *