Dnes jsem si pro vás připravil recenzi mého oblíbeného rumu od Don Papa. Recenze Don Papa Masskara je tu. Dlouho trvalo, než se dostala do ČR, ale máme jí tady, tak proč ji neochutnat.

Vše o Don Papa

Don Papa Rum založil v roce 2011 Stephen Carroll , bývalý výkonný ředitel Remy Cointreau, po návštěvě hlavního města cukru Negros na Filipínách .

Rum se destiluje v úrodných úpatí Mt. Kanlaon, což je oblast, kde se produkuje nejlepší cukrová třtina, ze které se produkuje bohatá, sladká melasa.

Don Papa je inspirován charismatickým vůdcem Dionisio Magbuelasem, populárněji známým jako Papa Isio, léčitelem, šamanem, věštcem, rebelem a vůdcem šamanů, známým svým vlivem ve filipínské revoluci v 19. století  .

Palírna zůstává nezveřejněna, ale na míchání dohlíží master blender z Ginebra San Miguel.

Don Papa má sladší profil. Filipínský elixír je stáčen do zakázkové, oceněné, nápadité lahvičky inspirované kolonialismem. 

Etiketa Don Papa Masskara

Olaf Hájek se zvěčnil na etiketě tohoto rumu. Rostliny a tradiční symboly odpovídají filipínskému charakteru nápoje. Láhev, která je typická pro Don Papa – se dá báječně prezentovat na barové poličce.

Recenze Don Papa Masskara

Název je inspirován karnevalem v maskách zvaným Masskara festival, který se koná každoročně v říjnu a lidé na něm často nosí barevné masky. 

Rum se vyrábí z nejkvalitnější cukrové třtiny, která roste na vulkanické půdě ostrova Negros a tři roky zraje v sudech z amerického dubu.
Do rumu se následně míchá infuze vyrobená kotlíkovou destilací z filipínské odrůdy citrusu calamansi, známé také pod názvem calamondi, a filipínských chilli papriček siling labuyo a rum je oslazen medem z kanlaonského lesa. 

Barva

Světle jantarová

Don Papa Masskara má krásnou světle jantarovou barvu.

Vůně

Tento aromatický rum svádí svou ovocnou, bohatou vůní po medu s citrusovým nádechem. Je velice aromatický s dominantní vůní ovoce a medu. Ochutnávku tohoto rumu si užívám vždy, když na něj přijde řada. Tolik ovocných vůní s medem jsem u žádného rumu ještě necítil.

Chuť

Jak již bylo zmíněno výše, tak se Masskara vyznačuje silnými ovocnými tóny, které jsou výraznou složkou i v chuti. Velký dojem na mě udělala výrazná medová chuť, které je obohacena chilli papričkami, které rumu dodávají zajímavý „dojezd“. Je to velmi sladký rum, asi nejsladší, který jsem kdy měl.

Koupit Don Papa Masskara

Osobně řadím tento rum mezi moje oblíbené a mezi ty, které si rád koupím, jakmile budou dostupné. Další recenze rumů od Don Papa budou pokračovat.

Závěrečný přehled

Výrobce: Don Papa
Značka: Don Papa
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Filipíny
Typ: Melasa, Španělský
EAN: 4809015157183

Hodnocení Recenze Don Papa Masskara

Hodnocení rumu Recenze Don Papa Masskara podle aplikace Rum-X

4.9/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *