Trošku odbočím od recenzí na rumový adventní kalendář. Je potřeba dodělat resty a prvním z nich je recenze na Dos Maderas 5+5

Dos Maderas k recenzi věnoval eshop Alkohol.cz

Láhev jsem získal od internetového obchodu www.alkohol.cz

Alkohol.cz je internetový obchod s alkoholem. Obchod se může pochlubit širokým sortimentem zboží, kamennou prodejnou v Praze, možností vytvoření vlastní etikety či gravírováním lahví. V nabídce nechybí prémiový alkohol, limitované edice, degustační sady a spousta doplňkového zboží. Podívat se můžete i na naší recenzi na Alkohol.cz

Vše o Dos Maderas

Dos Maderas nejen kombinuje to nejlepší ze dvou metod stárnutí na opačných stranách zeměkoule, ale také spojuje dvě kultury dohromady. Na jedné straně je dědictví výroby rumu z Barbadosu a Guyany v Karibiku a na druhé straně bohatá tradice sherry ve španělském Jerezu, a to konkrétně v historické vinárně Williams & Humbert. Williams & Humbert, oceněný National Architecture Prize, obsahuje více než 60 000 amerických dubových sudů na zrání sherry a brandy.

Tato sherry vinárna byla založena v roce 1877 a nyní ji provozuje rodina Medina, která podniká s vínem od 60. let 20. století.

Williams & Humbert jsou mezinárodně známí pro své Dry Sack Sherry a Gran Duque D’Alba, ale v roce 2000 se rodina rozhodla diverzifikovat. Stejně jako všechny jejich ostatní produkty by nový rum, který si představovali, byl něčím výjimečný.

„CHTĚLI JSME VYTVOŘIT NĚCO VÝJIMEČNÉ KVALITY, COŽ BYLO VELMI ODLIŠNÉ“

Mezinárodní marketingový manažer Gonzalo Medina říká: „Takže jsme se rozhodli začít s rumem z Karibiku. Rum můžete najít jinde, ale v Karibiku existuje romantika a historie výroby rumu.“

Recenze Dos Maderas 5+5

Tento zajímavý rum tmavě jantarové barvy nabízí nejprve fíkové a rozinkové tóny, což vede k bohatému, zralému ovoci na patře. Toto je ochuceno trochou tropického koření a zabalené v tónech sherry, s pramínky kouřového dubu a dotekem tabákových listů.

Výroba Dos Maderas 5+5

Dodatečná doba zrání v sudech Pedro Ximénez dává tomuto rumu sladkou bohatost, kterou určitě oceníte a můžete ho krásně spárovat s doutníky a čokoládou. Díky skvělému charakteru je ideální i pro klasické rumové koktejly.

Dos Maderas 5+5 je unikátní směs tropických rumů z Barbadosu a Panamy, které zrají po dobu 5 let v amerických sudech po bourbonu a 5 let v sudech po sherry. Díky tomuto procesu má tento rum komplexní chuť s jemnými tóny vanilky, čokolády, sladkého dřeva a třešní.

Barva

Tento rum má tmavě hnědou barvu.

Vůně

Tento rum má sladkou vůni po vanilce, čokoládě, sladkém dřevu a třešních.

Chuť

Dos Maderas 5+5 má sladkou chuť s jemnými tóny vanilky, čokolády, sladkého dřeva a třešní. Je lehký, krémový a má dlouhotrvající dochuť. Mě osobně se líbí, jak je tam znát to dvojí stárnutí v různých sudech. Je opravdu mírně nasládlý, ale skvěle tuhle chuť doplňují další chutě, které jsem popsal.

Koupit Dos Maderas 5+5

Hodnocení Dos Maderas 5+5

Hodnocení rumu Dos Maderas 5+5 podle aplikace Rum-X

5/5

Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. Není to rum, má moc cukru (více než 20g na litr). Zajímalo by mě, kolik cukru opravdu obsahuje, kdyby jste to chtěl zveřejnit, tak vám nedají ani vzorek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *