Dnes opět recenze na jeden z rumů od Sérum a tentokrát je to Sérum Mamie. Už jsem tady recenzoval nějaké rumy od této značky.

Připomenout si je můžete tady:

Rum Sérum Mamie jsem získal přímo od Kratochvilovci.cz

Kratochvilovci.cz

Společnost Kratochvílovci s.r.o. byla v roce 1999 založena s úmyslem obohatit české bary a domácnosti o světové značky alkoholu, které dosud na českém trhu s kořalkami, champagne a víny nefigurovaly. Dodnes se zajímají o nové destiláty, které k nám do ČR dováží. Jejich pobočky naleznete v Praze a v Brně.

Dováží toho opravdu hodně. Pro více informací se podívejte na jejich web.

Vše o Sérum

Sérum je prémiová, světově oceňovaná značka rumů vyráběných a zrávajících v Panamě. Značka byla vytvořena v roce 2018 a byla inspirována velkolepou stavbou Panamského průplavu a ochotnou připomínat jeho hrdiny a příběhy každou lahví, protože pevně věří, že některá jména nebudou zapomenuta.

Panamský průplav je jedním z divů moderního světa, který spojuje Atlantický a Tichý oceán. Rozdělením amerického kontinentu na dvě části ušetří Panamský průplav tisíce mil a životů a svět je „menší“ a plavby bezpečnější. Myšlenka na propojení Atlantského a Tichého oceánu pochází z 16. století, ale skutečná stavba se zrodila v letech 1880 – 1914 v bolestech a s mnoha oběťmi. Panamský průplav můžeme právem považovat za výjimečné mistrovské dílo lidské práce.

„Myšlenka na propojení Atlantského a Tichého oceánu pochází z 16. století, ale skutečná stavba se zrodila v letech 1880 – 1914 v bolestech a s mnoha oběťmi“

Metoda výroby rumů

Vše začíná třtinovým panenským medem získaným z lokálně pěstované třtiny. Čerstvě vymačkaná třtinová šťáva se pomalu vaří, aby se odpařila voda, dokud nedosáhne konzistence „tmavého medu“. Tuto metodu používají k zachování více aroma a chutí v jejich budoucím rumu, než v tradičních melasových rumech. Po jednoduché, ale precizní kolonové destilaci dají robustní a přesto lehkou tekutinu, do pečlivě vybraných ex-bourbonových sudů pro dlouhé a pomalé zrání.

Tolik o společnosti, která vyrábí tento rum a teď si pojďte přečíst samotnou recenzi.

Recenze Sérum Mamie

Jedná se o zatím poslední rum od značky Sérum, která se specializuje na rumy z Panamy. Sérum Mamie je blend panamských tmavých rumů. Stejně jako předešlí kolegové je docela nasládlý, takže bude vyhovovat všem, kteří mají rádi sladké rumy.

Mamie, majitelka Kelleyho Ritzu, nejproslulejšího baru v Panamě, otevřeného v roce 1925, byla inspirací pro tento unikátní rumový blend.

Tento rum je opět prodáván v klasických lahvích, které Sérum má a je lahvován na sílu 40%. Láhev je průsvitná, baculatá a doplněna etiketou ve tvaru poštovní známky v hnědé barvě. Za mě opět velice povedená věc.

Barva

Barva rumu je tmavě hnědá.

Vůně

Ve vůni dominuje vanilka, ta byla cítit ihned po otevření lahve. Tuto vůni krásně doplňuje lehká vůně skořice a kakaa. Ze skleničky cítím sladké tóny, takže vůně napovídá, že bude rum nasládlý – stejně jako předešlé rumy od Sérum. Ta kombinace kakaa a skořice hodně zajímavá.

Koupit Sérum Mamie

Chuť

Chuť ovšem není tak sladká, jak jsem si původně myslel. Ano, rum je nasládlý, ale ne tolik. V chuti cítím máslovou příchuť a karamel s vanilkou. Ta karamelová chuť doplněná chutí vanilky je příjemná. Trošku jako Don Papa Baroko, ale ne tak sladké.

Za mě velice povedený rum, který jistě ocení milovníci nasládlých rumů. Celá ta série rumů Sérum, kterou jsem měl možnost ochutnat je dobrá. Když vezmeme v potaz cenovou hladinu, tak rovněž v pohodě. Rozhodně stojí za ochutnání.

Závěrečný přehled

Výrobce: Sérum
Značka: Sérum
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Panama
Typ: Rum
EAN: 8595676600286

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *