Rumový adventní kalendář a čtvrtý den je tu! Začala nejlepší část roku pro všechny rumaře. Otevření rumového adventního kalendáře. Já osobně jsem kupoval rumový kalendář od 1423.dk, který obsahuje 24 různých druhů rumů.

Pojďme se podívat na čtvrtý rum v pořadí.

Více info o rumovém adventním kalendáři

Více informací o tomto kalendáři naleznete v článku: Rumový adventní kalendář 2022

Rumový adventní kalendář – 4.12.2022

Adventní rumový kalendář 2022

Ve čtvrtém okénku na mě čekal hodně známý rum. Pro datum 4.12.2022 na všechny majitele adventního kalendáře čeká San Miguel Solera 1952 z Ekvádoru, který má 43% alkoholu.

Recenze San Miguel Solera 1952

Tento rum pochází z Ekvádoru a byl vyroben Ronem San Miguelem! Destilovaný z cukrové třtiny metodou solera – odtud ten název. Je uložen ve skladech ve výše 2 538 metrů nad mořem a zraje v sudech z amerického dubu.

Rum ze středu světa

Existuje tajemství, které patří všem Ekvádorcům a které je naplňuje hrdostí. Původně z místa ve Valle del Paute, provincie Azuay, vedle kaple archanděla San Miguela, ale v průběhu let překročilo hranice mezi Costa a Sierra, mezi Ekvádorem a světem. Ve městě Cuenca, kulturním dědictví lidstva, leží jediná Cava v Ekvádoru, impozantní a magické místo, kde byl instalován první likérový průmysl v zemi a trpělivost času uložila miliony litrů nejlepšího rumu v dubových sudech. : San Miguel Rum.

Ron San Miguel má v současnosti sklep ve výšce 2 538 metrů nad mořem, kde přirozeně zrají jejich rumy v sudech z amerického dubu. Ron San Miguel se vyváží do Kolumbie, Chile, Spojených států, Kanady a Evropy. Je to jediný rum z jižního Pacifiku, který byl citován a hodnocen v knize „RUM“, kterou napsal jeden z nejprestižnějších výzkumníků rumu na světě, David Broom; kde Ron San Miguel získává vyšší hodnocení než přední značky v Karibiku, což svědčí o jeho kvalitě a respektujícím přírodním procesu, který jejich mistři rumu, Master Blendeři, svými zkušenostmi realizují.

Pojďme ochutnávat.

San Miguel Solera 1952
San Miguel Solera 1952

Barva

San Miguel Solera 1952 barva rumu
San Miguel Solera 1952 barva

Rum má světle zlatou barvu.

Vůně

Na první dobrou není vůbec cítit alkohol, což mám u rumů rád. Cítím vůni dřeva a něco jako máslo, není to pro mě úplně jasné. Projevuje se vůně exotického ovoce – pomeranče a banán a v pozadí trošku vanilky. Rum vypadá, že bude sladký – cítím karamel a cukrovou třtinu.

San Miguel Solera 1952 s adventním rumovým kalendářem
San Miguel Solera 1952

Chuť

V chuti se projevuje sladkost, kterou jsem cítil ze skleničky. Alkohol v rumu je hodně cítit a má dlouhý závěr a chvílemi až nepříjemně pálí. Rum má jen 43% alkoholu, takže toto zahřátí je překvapující. Sladké tóny doplňuje chuť karamelu, vanilky a náznaku dřeva. Celkově mi ty chutě přijdou jemné, ale možná trošku slabé.

Je to čtvrtý rum z rumového adventního kalendáře. Zatím bych to hodnotil 2:2, jak mi rumy chutnaly/nechutnaly. Tenhle rum mě úplně neoslovil, jak jsem psal, tak ta jeho chuť je sice jemná, ale na můj vkus hodně pálí, ale chutě jsou za mě slabší, než u předchozích vzorků.

U nás jsem nenašel eshop, ve kterém by se dal rum koupit. Ale ve finále to asi není na škodu.

Závěrečný přehled

Výrobce: Ron San Miguel
Značka: Ron San Miguel
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 43%
Země původu: Ekvádor
Typ: Rum

3/5

Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. Dobrý deň,
    čítal som Vašu recenziu a dovolím si nesúhlasiť, mňa tento rum veľmi oslovil, i keď záver je naozaj silnejší než som čakal. Výrazne dubový, ale chutí mi 🙂 Pokúšam sa zohnať ho na zahraničných shopoch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *