Další recenze rumů bude o Mount Gay Black Barrel. Opět se jedná o rum, který můžete objednat na spoustě eshopů. Pokud byste chtěli ušetři, tak se podívejte na slevové kupóny na alkohol.

Vše o Mount Gay

Mount Gay, jeden z výrobců rumu na Barbadosu a pravděpodobně nejstarší běžící lihovar na světě, nedávno aktualizoval svůj základní sortiment. MG Eclipse, MG XO a MG Black Barrel všechny dostaly moderní nový vzhled, přičemž poslední dva mají své receptury vylepšené docela novým Mount Gay Master Blenderem – Trudiann Branker. Prvním počinem Trudianna jako nového Master Blendera bylo vydání rumu Mount Gay Pot Still, který ocenilo mnoho rumových nadšenců včetně mě.

Po tom to vypadá, že Trudiann neztrácela čas s vydáním nové směsi Mount Gay Black Barrel Double Cask Blend a Mount Gay XO Triple Cask Blend. Oběma se zvedly ceny, protože se předpokládá, že nové směsi jsou vylepšením těch starých a zároveň je nahrazují.

Palírna míchá destiláty vycházející z jejich měděného kávového destilátu a měděného dvojitého hrnce, aby vytvořila tyto rumy. Pro svou destilaci používají uzavřenou fermentaci a pro destilaci v kotlíku fermentaci pod širým nebem, aby dodali více chuti. Na webových stránkách uvádí, že hlavní sudy používané při zrání jejich rumů jsou ex-Bourbon, ex-Cognac a bývalé americká whisky.

Etiketa Mount Gay Black Barrel

Etiketa Mount Gay Black Barrel je rozdělena na 2 části (opticky na 3) a není nikterak zajímavá oproti jiným. Je na ni vyobrazena mapa Barbadosu.

Recenze Mount Gay Black Barrel

Mount Gay Black Barrel se tedy nepatrně změnil. Nejnápadnější změnou směsi (a to se odráží v barvě rumu) je však změna procesu stárnutí. Místo toho, aby veškerý rum zrál v hluboce vypálených sudech po bourbonu, je to nyní směs. Máme podíl rumu, který zcela zrál v silně vypálených sudech po bourbonu. Poté smíchán s rumem, který zrál výhradně v sudech po bývalé americké whisky. Vezměte prosím na vědomí, že toto je rozlišení, které Mount Gay používají na štítku.

  • Obsah alkoholu: 43%
  • Země: Barbados

Barva

Světle zlatá

Ve skle se Black Barrel prezentuje jako světle měděné zlato s odlesky mahagonu. Podívám-li se zblízka, opravdu jsem si dokázal představit, že tento rum pochází z hlubokého a tmavě vypáleného sudu.

Vůně

Ve vůni je cítit citrus a vanilka dopředu. Pomerančová kůra, marmeláda, vanilkové lusky, zelený čaj, broskev a pikantní pálené dřevo. Docela aromatická s kardamomem a hřebíčkem. Mandle, meloun, žlutá jablka a med. Docela elegantní s krémovým nádechem. Nicméně je tato vůně přebita vůní alkoholu, takže je potřeba chvilku nechat rum odpočinout.

Chuť

Chuť je poměrně pikantní a těžká s dubovými tóny, hnědým/téměř spáleným cukrem a ještě více té husté melasy. Je zde ovoce, ale stejně jako u starších lahví chvilku trvá, než se ukáže. Stejně jako u originálu mám ten flambovaný banán, naplněný hustým vanilkovým extraktem a nádechem kakaového prášku. V závěru lehce vínové.

Mount Gay Black Barrel video

Pokud k tomuto rumu přistoupíte spíše jako k „novince“ než k „lepší“ verzi Black Barrel, pravděpodobně si uvědomíte, jak je to opravdu pěkně vyvážený a chutný rum. Pokud jste velkým fanouškem původního Black Barrel, může to být zklamání, protože si myslím, že je to velmi odlišná verze, kterou jsem měl rovněž možnost ochutnat.

Koupit Mount Gay Black Barrel

4.2/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *