Vzhledem k tomu, že na našem webu naleznete především recenze rumů, které můžete běžně zakoupit v obchodech, tak dalším takovým je Pampero Especial.

Vše o Pampero

Ron Pampero je venezuelskými lidmi typicky známý jako „Caballito Frenao“ (doslovný překlad „Omezený kůň“). Což částečně vysvětluje, že muž obkročmo na bílém koni na jeho červeném štítku (ačkoli nevykazuje žádné známky omezení, takže nevím proč omezený).

Pampero neboli Industria Pampero CA byla založena v roce 1938 Alejandrem Hernandezem. Jsou dceřinou společností Diageo. Je snadno dostupný ve většině Evropy i u nás.

Etiketa Pampero Especial

Zlatá etiketa, která je kompletně ve Španělštině a vyzdvihuje znak a nápis Pampero.

Recenze Pampero Especial

Anejo Especial je směs venezuelského rumu zrajícího až 2 roky v sudech z amerického dubu (Bourbon). Pampero má v současné době ve své řadě čtyři rumy, tento, podobně starý bílý (Blanco) rum, Seleccion z roku 1938 a nakonec Pampero Aniversario. Rum je dodáván se šroubovacím uzávěrem.

  • Obsah alkoholu: 40%
  • Země: Venezuela

Barva

Zlatý rum

V láhvi se rum prezentuje jako zlatý rum. V mnoha ohledech podobné jiným Anejo, jako je Diplomatico a Havana Club a dalšá z Anejo nabídky. Pro ty, kteří neznají Anejo znamená jednoduše stařený (často se používá k popisu rumů stařených mezi 2 a 5 lety samostatně). 

Vůně

Vůní je dost podobný Diplomatico Anejo. Ve vůni je v mnoha ohledech cítit poměrně dost alkohol, ale zároveň jemný nádech vanilky. Pampero Anejo Especial není příliš slazený, jak bývá mnoho z těchto středo/jihoamerických rumů.

Chuť

Chuť je poměrně příjemná. Navzdory relativně nízkému stáří rumu při usrkávání vůbec moc nepálí. Je to opravdu docela nenáročný rum. Trochu pálí a závěr přetrvává v ústech a objevuje se trochu koření. Je to docela suchý rum. Má poměrně dlouhý závěr a zanechává tóny karamelu. Tyto tóny nejsou příliš výrazné, i když se nejedná o nijak zvlášť sladký nebo ovocný rum. Zpočátku je trochu banánu a vanilky, ale není to příliš výrazné.

Koupit Pampero Especial

Jako míchací rum je naprosto přijatelný a za rozumnou cenu. Ale abych byl upřímný není to rum, který bych měl potřebu nějak pravidelně kupovat a ochutnávat.

3.5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *