V dnešní recenzi se podíváme na tři rumy od značky Ron La Cruz a to konkrétně na Ron La Cruz 12YO, Ron La Cruz 15YO a Ron La Cruz 25YO. Jsou to rumy z Panamy a docela se na tuhle srovnávačku těším, tak pojďme na to.

Rumy Ron La Cruz k recenzi věnoval eshop DonPealo.cz

don pealo logo

O DON PEALO

Jednou z možností, jak nakupovat výjimečné produkty z oblasti tabáku, alkoholu dalších potřeb je prostřednictvím e-shopu DON PEALO. Tento e-shop je provozován společností PEAL a.s., která působí na českém trhu již 31 let. Společnost nabízí široký sortiment vín, sektů, destilátů, tabákových výrobků, cigaret, kuřáckého vybavení, nápojů, cukrovinek a dalších produktů. Výrobky jsou dostupné prostřednictvím více než 105 maloobchodních prodejen DON PEALO, které jsou rozděleny do dvou konceptů – TABÁK&TISK a VINOTÉKA.

V těchto prodejnách najdou zákazníci nejen široký výběr tabákových výrobků a tisku, ale i dalších produktů jako jsou značkové alkoholy, doutníky ze světa, zapalovače, dárky či slané a sladké potraviny. Společnost se zaměřuje na vysoký standard prodeje, moderní vzhled prodejen a vstřícný personál. Pro zákazníky je také výhodné, že mohou využít e-shopu i s možností vyzvednutí zboží v jedné z prodejen jako výdejním místě, a to zcela zdarma bez dalších poplatků. Většina prodejen je umístěna na prestižních místech v nákupních centrech nebo na důležitých místech v dané lokalitě. Kvalitní výrobky z Čech, Moravy i ze zahraničí jsou dostupné za konkurenční ceny, což ocení mnoho zákazníků.

Recenze Ron La Cruz 12YO

Ron La Cruz 12YO recenze
Ron La Cruz 12YO

Po ochutnání tohoto rumu z Panamy, jsem byl mile překvapen. Jedná se o kvalitní rum, který s jistotou řadím mezi ty lepší rumy, které jsem mohl ochutnat. Tento rum je vyráběn na ostrově Panama, který je známý svou tradicí výroby rumu. Tento rum zraje 12 let ve 220l dubových sudech po americkém bourbonu, což mu dává dokonalou harmonii a bohatost chuti.

Obsahuje 40% alkoholu. Již na první pohled zaujme jantarovou barvou. Ve vůni je cítit lahodná vůně vanilky s jemnými květinovými náznaky a lehkou dřevitostí.

Při ochutnávce na patře cítím středně plný rum s chutí vanilky a skořice, doplněné o jemné pepřové dozvuky.

Oceňuji také jeho dostupnou cenu, která je více než přiměřená kvalitě tohoto rumu. Rozhodně ho doporučuji vyzkoušet.

Recenze Ron La Cruz 15YO

Dalším v pořadí je patnáctiletý rum Ron La Cruz 15YO.

Ron La Cruz 15YO recenze
Ron La Cruz 15YO

Už z prvního nádechu jsem byl ohromen karamelovým aroma s jemným náznakem skořice, které se ve vůni krásně prolínají. Nicméně to, co mě nejvíc překvapilo, byla bohatá a plná chuť, která se po prvním doušku rozvíjela až na patře. Bylo cítit vanilku, skořici a dokonce i náznaky citrusů, což mu dávalo velmi zajímavou a osvěžující kombinaci.

Závěr příjemně hřál a dlouho po dopití jsem si užíval dozvuky sladkého sušeného ovoce, které dokonale doplnilo celkový zážitek.

Ron La Cruz 15YO je o chloupek lepší, než Ron La Cruz 12YO. Má plnější chuť a výraznější tóny.

Recenze Ron La Cruz 25YO

Ron La Cruz 25YO recenze
Ron La Cruz 25YO

A na závěr je tu pětadvacetiletý rum Ron La Cruz 25YO. Delší zrání se projevilo poměrně dost. Ve vůni je výraznější vůně karamelu a koření. Lehce je cítit i náznak skořice a dřeva.

A chuť perfektně odráží aroma rumu. Výrazná chuť karamelu a po dřevitých tónech ani stopy. V chuti bych rád vyzdvihnul příchuť skořice a tabáku, které se perfektně doplňují. Rum vůbec neštípe a po chvíli se objevují tóny skořice.

Kde koupit rumy Ron La Cruz?

Závěrečné hodnocení

Mám za sebou zajímavé srovnání 12y, 15y a 25y rumů. Rozdíly mezi 12y a 15y nejsou tolik patrné – až na ustupující dřevitost ve vůni a chuti, ale Ron La Cruz 25YO je naprostá pecka 🙂 Když vezmu v potaz cenu, za kterou se dá běžně koupit – něco kolem 1600 Kč, tak určitě dporučuji.

Pokud si chcete vychutnat a porovnat rozdíly, mezi jednotlivými rumy, tak doporučuji koupit všechny tři rumy. Dělají ještě verzi 7y, 18y a 21y.

Osobně tyhle srovnávací recenze mám rád, protože si můžu ihned porovnat jednotlivé rumy a uvědomit si rozdíly mezi nimi. Rumy od Ron La Cruz mě mile překvapili a v další recenzi se podívám na další srovnávačku Panamských rumů, které mám doma, to ale až v příští recenzi.

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *