Rumový adventní kalendář a třetí den je tu! Začala nejlepší část roku pro všechny rumaře. Otevření rumového adventního kalendáře. Já osobně jsem kupoval rumový kalendář od 1423.dk, který obsahuje 24 různých druhů rumů.

Pojďme se podívat na třetí rum v pořadí.

Více info o rumovém adventním kalendáři

Více informací o tomto kalendáři naleznete v článku: Rumový adventní kalendář 2022

Rumový adventní kalendář – 3.12.2022

Adventní rumový kalendář 2022

Ve třetím okénku na mě čekal hodně známý rum. Pro datum 3.12.2022 na všechny majitele adventního kalendáře čeká Worthy Park Select z Jamajky, který má 40% alkoholu.

Recenze Worthy Park Select

Worthy Park Select je 100% destilovaný rum z Copper Pot Destiled, zrající jako středně plná směs 4-12 letých rumů. Všechny rumy zrály v palírně v jednou použitých sudech American White Oak Ex-Bourbon. Tento rum je směsí výběru rumů, které zrály mezi 4 – 12 lety.

„Od třtiny do skla“ – rumy Worthy Park Estate představují skutečného ducha jediného výrobce, oslavujícího umění výroby kotlíkového rumu, který je nyní dostupný ve 30 zemích světa. Worthy Park Select je 100% měděný kotlíkový destilovaný rum, který se vyrábí na Jamajce.

Tento rum byl představen na londýnském Rumfestu v říjnu 2017 a dnes už je běžně dostupný i na eshopech u nás za cenu kolem 700 Kč za lahev. Patří tedy k těm levnějším rumům, což nutně nemusí znamenat, že je špatný. To za chvíli zjistíme.

Worthy Park napodobuje a oslavuje jedinečnou kulturu a charakter obyvatel Jamajky, obdivovaných po celém světě.

Kde je kvalita a efektivita tradicí

Jamajský rum je i nadále uznáván po celém světě jako výrazně aromatický a vysoce kvalitní rum. To se neděje náhodou! Hluboko v srdci Lluidas Vale se nachází The Worthy Park Estate. Chráněné okolními horskými pásmy a obklopené bujným a úrodným terénem. Na akrech polí cukrové třtiny to všechno začíná. Třtinová pole byla navržena s pečlivým ohledem nejen na odrůdy cukrové třtiny rostoucí na polích, ale také na výsadbu a odvodnění, typ půdy a způsob sklizně pole. V souladu s tradicí pěstování cukrové třtiny, která ve Worthy Parku pokračuje v nezmenšené míře od roku 1720, byl vůbec první záznam o výrobě rumu v roce 1741, roky před jakoukoli jinou existující palírnou na Jamajce.

Melasa použitá při výrobě rumu se získává v jejich vlastním cukrovaru; cukrovar, který si od roku 1968 každoročně udržuje svou pozici nejúčinnějšího na Jamajce. Po dokončení nejmodernějšího lihovaru v roce 2005 se Worthy Park vrátil do rumového byznysu. Jako nejnovější palírna byla postavena s ohledem na efektivitu a navržena tak, aby byla zachována nejvyšší úroveň kvality.
Od vody použité při míchání až po vhodné nativní kvasinky vypěstované z jejich vlastní plodiny cukrové třtiny, každý krok v procesu destilace je měřen a hodnocen, aby byla zajištěna konzistence a kvalita. Worthy Park destiluje své rumy tradiční jamajskou metodou Pot-Still, aby vám poskytl těžký rum plný esterů a kongenerů. 100% měděný Pot-Still vyrobila společnost Forsyths, přední výrobce ve výrobě pot-Still ze Skotska.

Pojďme ochutnávat.

Worthy Park Select
Worthy Park Select

Barva

barva rumu Worthy Park Select
Worthy Park Select barva

Rum má světlou jantarovou barvu.

Vůně

Klasická Jamajka. Vůně je bohatá a pestrá. Cítím vůni tropického ovoce – hodně pomeranče a banány. Tato vůně se prolíná s vůní vanilky a špetkou skořice. Celkově je ta vůně nasládlá a hravá. Prostě klasická Jamajka.

Worthy Park Select s adventním rumovým kalendářem
Worthy Park Select

Chuť

Chuť odpovídá tomu, co bylo cítit ze sklenky. Sladká chuť vanilky a ovoce, kterou doplňuje náznak skořice a čokolády. Alkohol z rumu pomalu necítím, protože jej pěkně přebijí sladké chutě po ovoci a čokoládě a po chvíli se projevuje lehká hořkost. Tenhle rum je opravdu hravý – je chvilku sladký, chvilku hořký a ostrý.

Osobně si myslím, že za cenu lahve můžete ochutnat zajímavý rum, který je vhodný i pro rumové začátečníky a nebo pro ty, kteří s Jamajskými rumy nemají žádné zkušenosti.

Za mě je to rum, který neurazí, ale ničím nepřekvapí. Má běžnou vůni a běžnou chuť a 40% alkoholu z něj nějakého střelce mezi rumy taky neudělá.

Koupit Worthy Park Select

Worthy Park Select je zástupcem Jamajských rumů v tomto adventním kalendáři pro tento den.

Závěrečný přehled

Výrobce: Worthy Park
Značka: Worthy Park
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Jamajka
Typ: Rum
EAN: 0894108001669

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *