V dnešní recenzi se podíváme na rum Cihuatán Cinabrio, který je od značky Cihuatán a jedná se už o třetí recenzi rumu od této značky na našem webu.

Rum Cihuatán Cinabrio 12y poskytl eshop Warehouse1

Vše o značce Cihuatán

Jejich inspirací je starověké mayské dědictví naší země. Mayové byli nenasytně zvědaví, což je přimělo studovat hvězdy a čísla, prozkoumávat nové země a tvořit před svou dobou. Stejná zvědavost je přivedla k vytvoření toho, co se nikdy nestalo: prvního salvadorského rumu, ručně vyráběného v srdci údolí Cihuatán. V Cihuatán si váží a oslavují tuto zvědavost, která nás všechny žene k učení, zkoumání, růstu a užívání si života. Vyvolejte svou zvědavost!

Vychutnávat si doušek Cihuatánského rumu znamená objevit nový příběh o Salvadoru. Naše země je barevná, optimistická, veselá a jedinečná. Je to pulzující země plná barev a kultury; a chceme, aby Cihuatán Rum sdílel tohoto okouzlujícího ducha se světem. Od začátku jsme tohoto úkolu dosahovali prostřednictvím vůní, chutí, textur a vizuálů Cihuatánského rumu. Jsme pohnuti touto vizí a jsme hrdí na to, že můžeme předvést novou image Cihuatánu, která, jak věříme, ještě více odráží dědictví našeho milovaného Salvadoru.

Obal a etiketa Cihuatán Cinabrio 12y

Jsem zastáncem toho, že hodně prodává etiketa a nebo obal, když to člověk na první pohled uvidí, tak ho to musí zaujmout. No a obal a etiketa rumu Cihuatán Cinabrio 12y je parádní. Níže můžete vidět kompletně obal a etiketu.

Za mě velice povedené a lze z několika dalších lahví složit „obrázek na poličku“.

Obal Cihuatán Cinabrio 12y

Ale důležitější je samozřejmě obsah, takže pojďme ochutnat.

Recenze Cihuatán Cinabrio 12y

Název „Cinabrio“ byl inspirován červenou barvou, kterou vytvořili staří Mayové pomocí minerálu Cinabrio (cinnabar). Červená byla symbolem Kinich Ahau, mayského boha slunce.

V srdci každé láhve Cihuatán Cinabrio leží Spící žena, mayská bohyně a strážkyně údolí Cihuatán. Legenda říká, že Spící žena se přimlouvala za lid Cihuatán, aby Kinich Ahau rozproudil údolí svým teplem. Jeho symboly byli dva kolibříci.

Zdroj: https://www.roncihuatan.com/usa/ron-cinabrio/

Cihuatán Cinabrio 12y jak už název napovídá je dvanáctiletý rum, který Zraje v sudech z amerického dubu po Bourbonu. Je lahvován v síle 40% alkoholu a původem je z El Paisnal, San Salvador, Salvador.

Je to třetí rum, který jsem od Cihuatanu ochutnal (předchozí: Cihuatán Indigo 8y, Cihuatán Sahumerio) a tak jsem se těšil, jaký bude.

Barva

Rum má krásnou jantarovou barvu. Je o poznání tmavší, než u Indigo 8y.

Vůně

Ve vůni cítím hodně ovoce a oříšků. Alkohol ve vůni není moc cítit a po odpočinutí ho necítím vůbec. Rum budí dojem nasládlého rumu podle vůně a přítomné vůně vanilky to ještě umocňují. V závěru můžete cítit lehkou stopu citrusů.

Koupit Cihuatán Cinabrio 12y

Chuť

V chuti na první dobrou cítím švestky a vanilku. Tuto chuť doplňuje zajímavá kombinace karamelu a oříšků – možná spíš mandlí. Rozhodně to není tak sladký rum, jak jsem si původně myslel. Chutě jsou vyvážené a zajímavé. Po odpočinutí rumu ve skleničce se projevuje chuť dubu.

Tenhle rum se dá úplně v pohodě pít samotný. Je velice dobrý a je to navíc 12y rum, který je za skvělou cenu.

Osobně mě tahle trojice rumů od Cihuatánu hodně bavila. Doufám, že i ostatní rumy od této značky jsou takhle dobré.

Závěrečný přehled

Výrobce: Cihuatán
Značka: Cihuatán
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: El Salvador
Typ: Melasa
EAN: 7410010594179

Hodnocení Cihuatán Cinabrio 12y

Hodnocení rumu Cihuatán Cinabrio 12y podle aplikace Rum-X

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *