Na Recenzi Rumson’s Grand Reserve jsem se opravdu těšil. Tuto značku rumů jsem doposud neznal a díky Prestige brands jsem měl možnost ji ochutnat a o moje dojmy z tohoto rumu se s Vámi nyní podělím.

Rumson’s Grand Reserve věnoval eshop PrestigeBrands.cz

Eshop naleznete na adrese www.prestigebrands.cz a schválně se podívejte, co vše nabízejí!

Prestige brands se zabývá širokou škálou gastronomických oblastí, od drobných prodejů, přes degustace, možnosti investičního alkoholu, pořádání eventu, galavečerů, exkurzí do produkčních oblastí ( výprav za jejich producenty ), až po velkoobchod a mezinárodní obchod s cognacem, rumem, whisky, champagne, vínem… Prestige brands se specializuje na malé a jedinečné producenty a chce svému zákazníkovi dopřát ten nejlepší požitek z pečlivě vybraného portfolia. Team Prestige brands je zastoupen těmi největšími odborníky v oblasti destilátů.

Díky dlouholetým someliérským zkušenostem se nám podařilo vytvořit portfolio plné velkých různorodostí a vyselektováním těch nejlepších aspektů. S tím souvisí i výběr, převážná většina produktů Prestige brands je z těch nejlepších a nejzajímavějších produkčních oblasti. U výběru producentů dbají, aby jimi vybrané destiláty byly dělány co nejpřirozenější přírodní cestou.

Alkohol není jen pití, je to i kultura a dědictví.

Ještě jednou děkuji za láhev a teď už pojďme na recenzi!

Vše o Rumson’s

Rumson’s lze jednoduše shrnout sloganem značky „Život žil, život si užíval“. Vše, co je na značce Rumson’s patrné z jejich jedinečného pojetí pirátské vlajky Jolly Roger, která představuje siluetu boxera vztyčenou na ikonické lebce se zkříženými hnáty.

Všechny rumy Rumson’s pocházejí z jediné palírny v Trinidadu a jsou vyrobeny smícháním vybraných sudů. Nyní, když jsme pevně uprostřed boomu lihovarů a značek lihovin, často přemýšlíme, proč některé z těchto nových značek existují. O Rumson’s není vůbec pochyb, protože rum vypráví svůj vlastní příběh, a když mluvíte se spoluzakladatelem Ericem Glassem, víte, že za značkou je spousta vášně. Pro Rumsona vidíme velkou budoucnost.

Etiketa Rumson’s Grand reserve

Na etiketě toho v podstatě moc nenajdeme, dominantní je vylisovaný znak Rumson’s na skleněné lahvi. Etiketa je malá, decentní. Nese důraz na název „GRAND RESERVE“.

Nicméně se mi velice líbí slogan na etiketě: „Life lived, life enjoyed“ (Život žil, život si užíval). To si myslím, že naprosto sedí a moc se mi to líbí.

Recenze Rumson’s Grand reserve

Jde o rum destilovaný na Trinidadu, který se stáčí do lahví v USA. Jedná se o směs rumů starých až 23 let. Dodává se v baňaté láhvi s umělým korkem.

Vyrábí se v malých sériích (asi 500 lahví/šarži), existuje určitá variabilita od série k sérii. Kvůli omezením zdrojů – aktuální šarže jsou světlejší barvy a sušší než dřívější běhy. Experimentují s řadou nových a použitých sudů, aby zjistili, zda v budoucích várkách dokáží zachytit více vanilinu/sladkosti. Výjimečně hladký, výjimečná chuť.

Toto spojení jemných, vyzrálých karibských rumů, vytváří rafinovanou chuť exkluzivně pro Rumson’s. Tento bohatý, tělnatý popíjející rum je pozoruhodně jemný a lahodný.

Klasický závěr s tóny karamelu a karamelu činí z tohoto jedinečného destilátu perfektní volbu pro vaše největší dobrodružství – Rumson’s Grand Reserve – hladký, sladký, nezapomenutelný.

Barva

Barva rumu je jako med.

Vůně

Ze začátku spíše méně intenzivní, ale docela příjemná a sladká. Ucítíte vanilku, banán, mango a třešně. Na konci je náznak dubového dřeva, ale nepříliš intenzivní.

Koupit Rumson’s Grand reserve

Chuť

Je výborná, jemná a opravdu sladká. V ústech je cítit vanilka, banán, karamel a na závěr opět jemné dřevité tóny. Chutí mi hodně připomíná Diplomatico Reserva Exclusiva. Dochuť je spíše kratší. Na patře zůstává příjemná sladkost. Je to pro mě docela překvapení. 

Tenhle rum můžete úplně s klidem vychutnávat samotný a nebo jej použít do nějakých míchaných drinků. Za mě obrovské překvapení od značky, kterou jsem doposud neznal a těším se, až ochutnám další z řady Rumson’s.

4.7/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *