V dnešní recenzi vám představím A.H. Riise XO Founder’s Reserve batch III. Což je limitované edice rumu od značky A. H. Riise.

A.H. Riise XO Founder’s Reserve jsem obdržel od eshopu Alcolover.cz

Internetový obchod Alcolover je opravdu milovníkem alkoholu. Eliška, která má k eshopu i obchod s alkoholem v Brně. Takže pokud se někdy budete potulovat v Brně, tak se určitě stavte na něco dobrého. A že je z čeho vybírat.

Eliška má malý obchůdek s alkoholem téměř v centru Brna. Na tom by obvykle nebylo nic zajímavého, ale opak je pravdou. Stará se o něj úplně sama a láska k alkoholu je vidět na každém místě v obchodu. Podívejte se na její Instagramový účet a posuďte sami. No a samozřejmě se podívejte i na její web www.alcolover.cz

Vše o A.H. Riise

V červnu 1838 dánská vláda oficiálně jmenovala Alberta Heinricha Riise výhradním lékárníkem pro ostrov Saint Thomas v Karibiku a udělila mu monopolní postavení na výrobu alkoholu ve své lékárně. Zpočátku Albert vyvinul rum a hořčiny jako lék na žaludeční neduhy. Jeho rum však brzy získal na popularitě i mimo svou lékařskou funkci a v roce 1893 společnost AH Riise Company obdržela svou první mezinárodní medaili na světové výstavě v Chicagu.

Dnes je každá láhev oslavou úspěchů minulosti – a příslibem nových dobrodružství.

Recenze A.H. Riise XO Founder’s Reserve

AH Riise XO Founders Reserve je směsí rumů ze Střední Ameriky a Karibiku, která vzdává hold zakladateli značky: Albertu Heinrichu Riisemu. V roce 1838 získal dánský lékárník povolení k destilaci svých rumů a bitterů na ostrově St Thomas. Jeho výtvory byly následně uznávány daleko za hranicemi lékařského kontextu, protože rum AH Riise získal svou první medaili na světové výstavě v Chicagu v roce 1893.
Jedná se v pořadí o třetí plnění v limitovaném počtu lahví.

  • Batch I. (11 232 lahví na celém světě) se silou 44,5 %. VYPRODÁNO
  • Batch II. (11 280 lahví na celém světě) se silou 44,3 %. VYPRODÁNO
  • Batch III. (8 976 lahví na celém světě) se silou 44,8 % je tento.

Jedinečnost každého sudu

Při vytváření várky si Master Blender vybírá mezi mnoha sudy obsahujícími starý rum vyzrálý k dokonalosti. Každý jednotlivý sud vykazuje jedinečné aroma a výrazy a malé odchylky se budou vždy vyskytovat v různých šaržích. Opravdoví fajnšmekři si všimnou nepatrných rozdílů mezi šaržemi a také budou moci ochutnat rozdíly mezi 3 edicemi Founders Reserve s vlastním unikátním procentem alkoholu.

Barva

Barva rumu je tmavě zlatá.

Vůně

Vůně tohoto rumu je velice zajímavá. Cítím převládající vůni tropického ovoce, které budí velice nasládlý dojem. Tuto vůni příjemně doplňuje vůně fermentovaných třešní a lehký náznak tabáku s čokoládou. Je to podobné rumovým pralinkám, ale takovým těm více ovocných, než těch klasických, které voní jen po rumu a čokoládě.

Koupit A.H. Riise XO Founder’s Reserve

Chuť

Podle vůně jsem očekával, že to bude jen další sladký ovocný rum, ale není tomu tak. V chuti jsou sice znatelné chutě tropického ovoce, které rumu dodávají nasládlý dojem, ale tyto chutě doplňuje chuť švestek a pražených mandlí. Tak jako ve vůni je tedy hezky vyvážená i chuť. Protože kombinace sladkého ovoce, švestek a pražených mandlí je neobvyklá, ale hodně zajímavá.

Rum je lahvován v síle 44,8% a to rumu celkem prospělo. Doufám, že se dostanu k tomu, abych batch III. porovnal s jeho přechozími verzemi a udělal si obrázek, jakým směrem se budou Founders Reserve směřovat.

A.H. Riise XO Founder’s Reserve je tedy jeden z rumů, který byste měli ochutnat. I když se jedná o limitovanou edici, tak je cena přívětivá a rum je tak dostupný pro každého.

Hodnocení A.H. Riise XO Founder’s Reserve

Hodnocení rumu A.H. Riise XO Founder’s Reserve podle aplikace Rum-X

Závěrečný přehled

Výrobce: A. H. Riise
Značka: A. H. Riise
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 44,8%
Země původu: Západní Indie
Typ: Rum, Limitovaná edice
EAN: 5712421810001

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *