V dnešní recenzi se podíváme na něco speciálního a tím je SKUNK Rum Batch 1. Už jsem tady něco podobného recenzoval a to Ron Sostenible, tak uvidíme, jak na tom bude dnešní rum.

Rum SKUNK Rum Batch 1 jsem získal od Fenix Drinks

Společnost Fenix Drinks (www.fenixdrinks.cz) je česká společnost založená v květnu 2019. Zaobírá se dovozem kvalitních lahví a především těch, které mají i zajímavý příběh a ten Ron Sostenible rozhodně má. V portfóliu Fenix Drinks kromě rumů nalezneme i giny, vermuty, applejacky, tequily a bitters (Co je bitters?).

Jedná se o lahve, které se postupně objevují v největších českých eshopech a díky Fenix Drinks si je můžete zakoupit a ochutnat. Na jejich webu naleznete spoustu informací k jednotlivým lahvím, ale můžete si na jejich webu přečíst i recepty na drinky.

Pokud vás zajímají nové a nevšední lahve, tak doporučuji prostudovat web www.fenixdrinks.cz

Ale teď už k recenzi SKUNK Rum Batch 1.

Vše o značce SKUNK

Rum se vyrábí v Dánsku a to z organické paraguayské melasy, která je tam přivezena. Celý výrobní proces pak probíhá právě v Dánsku, kde se Skunkem experimentuje Bintu Singh. Na loňském RumFestu bylo dohodnuta exklusivní spolupráce právě s Alkohol.cz kam jde rum dnes do prodeje.

Rozhodně se máme na co těšit vzhledem k počtu připravovaných edicí.

Recenze SKUNK Rum Batch 1

SKUNK je úplně nová značka od společnosti Bintu Singh, jak už bylo uvedeno výše. Nicméně si povíme, proč je tento rum zajímavý a proč byste jej měli ochutnat. Jak už název rumu napovídá, tak se jedná o Batch 1 (první šarže). Každá šarže rumů, které budou následovat bude úplně jiná. Bude se lišit s ohledem na použití různých typů kvašení a metod destilace. Bintu Singh, se rozhodl, že v prvním roce chce vytvořit celkem čtyři odlišné šarže, takže se máme určitě na co těšit.

Rum jsem obdržel v takovéhle parádní krabičce i s věnováním 🙂

Batch 1

Tato šarže je lahvovaná v síle 69,3% alkoholu. Ano čtete dobře, jedná se o silnější rum, než můžete být asi zvyklí (nemá „klasických“ 40%). Rum byl vytvořen dlouhodobým kvašením směsi a fermentací při vysokých teplotách (Co je fermentace alias kvašení?).

Jedná se o limitovanou edici rumu, který byl inspirován Jamajkou. Rum se vyrábí v Dánsku z organické paraguayské melasy.

Videa

Mrkněte i na videa z procesu výroby přímo od Bintu Singh.

Batch 2

I Batch 2 je už hotový, ale o něm zatím žádné informace nemám.

Láhev

Láhev, jak už je u A Clean Spirit zvykem, je z recyklovaného skla. Na etiketě z udržitelného papíru vidíme šarži i číslo láhve.

Barva

Vzhledem k tomu, že se jedná o 69,3% bílý rum, tak jeho barva je krásně čirá.

Vůně

Hned jak jsem rum od Fenix Drinks obdržel, tak jsem jej ještě v autě otevřel, abych si přivoněl. Zasáhla mě velice intenzivní vůně banánů a ananasu. Úplně jsem nečekal tak ovocnou vůni u bílého rumu a byl jsem docela mile překvapen.

Při prvním přivonění jsem měl pocit, jako bych čichal k banánové pálence, ale není se čemu divit, ta síla tam prostě je. Doma, už ze skleničky, jsem si potvrdil tyto vůně, které po odpočinutí doplňuje vůně karamelu.

Koupit SKUNK Rum Batch 1

Chuť

Popravdě jsem nevěděl, co čekat od tak silného rumu, jakým je Skunk a tak jsem ochutnávku rozdělil na dvě fáze.

V první fázi jsem ochutnal nezředěný rum tak, jak jsem jej dostal. Síla je opravdu znát a v chuti se projeví dominantní chuť banánů a ananasu, přesně tak, jak napovídala vůně. Rum je opravdu silný. Ač to není úplně můj šálek „čaje“, tak musím uznat, že chutě jsou velice intenzivní a rum má hodně ostrý a dlouhý závěr. Nicméně je velice ovocný a ani moc neštípe.

V druhé fázi, stejně tak, jako když rozkapáváte whisky, jsem si hrál s přidáváním kapek vody, abych zjemnil chuť rumu. Vůně v podstatě zůstaly nezměněné a po pár kapkách vody rum opravdu zjemnil svoji chuť.

Mě osobně by vůbec nevadilo, kdyby se rum lahvoval na klasických 40% alkoholu, ale i verze 69,3% je zážitkem. Jak jsem psal výše, tak v nezředěné verzi jsou chutě i vůně velice intenzivní a popíjení tohoto rumu je opravdu zážitek. Připočtu-li k tomu, že se jedná o limitovanou edici a to, jak jsem si hrál se změnou chutí při rozkapávání, tak je to opravdu zážitek. Taky co jiného očekávat u rumů, které k nám vozí Fenix Drinks 🙂

Tak běžte honem ochutnat, dokud ještě jsou. Pro Českou republiku je určeno krásných 570 lahví z celkového počtu 699 lahví pro celý svět a to je paráda, co ti kluci z Fenix Drinks zařídili 🙂

4.7/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *