Mám rád, když má nějaký produkt, v tomto případě rum, nějaký příběh. Ron Sostenible Dark má příběh takový, že jsem se nemohl dočkat, až tento rum ochutnám a napíšu vám na něj recenzi, takže pojďme na to.

Rum Ron Sostenible Dark jsem získal od Fenix Drinks

Společnost Fenix Drinks (www.fenixdrinks.cz) je česká společnost založená v květnu 2019. Zaobírá se dovozem kvalitních lahví a především těch, které mají i zajímavý příběh a ten Ron Sostenible rozhodně má. V portfóliu Fenix Drinks kromě rumů nalezneme i giny, vermuty, applejacky, tequily a bitters (Co je bitters?).

Jedná se o lahve, které se postupně objevují v největších českých eshopech a díky Fenix Drinks si je můžete zakoupit a ochutnat. Na jejich webu naleznete spoustu informací k jednotlivým lahvím, ale můžete si na jejich webu přečíst i recepty na drinky.

Pokud vás zajímají nové a nevšední lahve, tak doporučuji prostudovat web www.fenixdrinks.cz

Ale teď už k recenzi Ron Sostenible.

Vše o Ron Sostenible

Ron Sostenible znamená ve španělštině udržitelný rum a v tomhle případě se nejedná jen o název, ale o celou filozofii značky. Vyrábí jej společnost A Clean Spirit. Považují se průkopníky udržitelného podnikání. Jejich palírna patří mezi jednu z nejmodernějších a nejudržitelnějších nejen v Dominikánské republice, ale také na světě. Lihovar maximálně zaměřuje na zelené prostředí. Veškeré CO₂ z fermentačního procesu se shromažďuje v tlakových nádržích, které se používají pro limonády. Ocet se stříká zpět na pole jako přírodní hnojivo. A biomasa se používá jako palivo ke spalování alkoholu.

Lihovar je známý dobrými personálními podmínkami. Jako pracoviště také projevuje společenskou odpovědnost např. zajišťuje, aby chudé školní děti z okolních venkovských oblastí byly každý den vozeny do školy a ze školy autobusy.

V celém hodnotovém řetězci se zaměřují na dopad jejich podnikání na udržitelnou stopu. Jejich přístup a způsob, jakým věci dělají, jsou zakořeněny ve třech hodnotách: Odpovědnost, Respekt a Důvěra.

Společnost A Clean Spirit byla založena v roce 2020 Bintu Singhem. Spolu se svými investory reprezentuje mezinárodní zkušenosti a rozsáhlé odborné znalosti v oblasti lodní dopravy a obchodu.

Udržitelnost s větrem v plachtách

Hotový rum je přepravován z Dominikánské republiky do Evropy plachetnicí – zcela bez výkonu motoru. Láhve jsou vyrobeny z přetaveného recyklovaného skla a vyráběny v Evropě za účelem snížení emisí CO2. Štítek je vytištěn na udržitelném papíře a korek se vyrábí udržitelným způsobem bez použití lepidla.

Za mě jednoznačně nejzajímavější společnost, která vyrábí rumy. Tak ho pojďme ochutnat! 🙂

Recenze Ron Sostenible

Cukrová třtina obklopující lihovar se lisuje a šťáva se používá k výrobě rumu. Ron Sostenible tedy není rum na bázi melasy. Rum se destiluje kolonovou metodou a následně se skladuje v sudech po bourbonu. Rum se uchovává v amerických sudech po dobu minimálně 8 let.

Barva

Tmavě hnědá

Rum Ron Sostenible Dark má krásnou tmavě hnědou barvu. Za mě hodně tmavá, na to že se jedná o tak mladý rum.

Vůně

Ve vůni můžete cítit zajímavou kombinaci tropického ovoce, karamelu a v pozadí trošku vanilky a koření.

Chuť

Chuťově je rum trošku odlišný od těch, které se dělají na bázi melasy, ale to ovšem neznamená, že je špatný. Naopak! V rumu je znatelně cítit tropické ovoce a vliv cukrové třtiny je rovněž zajímavý. Je i dost sladký, takže uspokojí i ty, kteří mají rádi sladké rumy. Po odpočinutí se projevuje i chuť vanilky a pomeranče.

Koupit Ron Sostenible Dark

Za mě jeden ze zajímavějších rumů, které jsem ochutnal. Dovedu si jej představit i v nějakém míchaném drinku. Je to zase o trošku jinačí rum, než na které běžně narazíte. Rozhodně doporučuji ochutnat.

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *