Dnešní recenze bude zaměřená na Ron Espero Balboa, který jsem dostal hned od dvou společností, takže to v dnešní recenzi trošku spojím.

Ron Espero Balboa jsem obdržel od Albert Michler a Interdrinks

Společnost Albert Michler Vám představovat už nebudu. Informace o této společnosti si můžete přečíst například v recenzi na Austrian Empire Navy Reserva 1863

Vše o Interdrinks

Internetový obchod Interdrinks nabízí celou řadu alkoholických i nealkoholických nápojů a celou řadu doplňkového zboží, jako jsou skleničky apod.

Mezi jejich neprodávanější produkty patří například PLANTATION 20th ANNIV, ZACAPA CENTENARIO 23YO, DIPLOMATICO RESERVA EXCLUSIVA 12Y.

Kamenná prodejna

Interdrinks mají i svoji kamennou prodejnu v Brně. a nachází se na adrese Nové sady č. 37.

Jak to u nich vypadá?

Od Interdrinks jsem obdržel více lahví, takže recenze na ně budou následovat. Nyní se pojďme podívat na recenzi na Ron Espero Balboa.

Vše o Ron Espero

Ron Espero vyrábí výše zmíněná značka Albert Michler

Recenze Ron Espero Balboa

Tento rum je pojmenovaný po velké ikoně námořnictva Vascovi Núñezovi de Balboa, který byl španělským objevitelem, guvernérem a dobyvatelem. Ron Espero Reserva Balboa je blend různých rumů z Dominikánské republiky & Barbadosu.

Zrál v bourbonových sudech v Karibiku a poté, po dobu půl až jednoho roku, ve starých použitých francouzských dubových sudech po velmi starých nikaragujských rumech. Je lahvován na 40% alkoholu a zpravidla jej koupíte v pěkné modré tubě.

Barva

Barva rumu je taková ta klasická jantarová. Je světlá, protože rum zrál v sudech poměrně krátkou chvíli.

Vůně

Ve vůni cítím typické exotické ovoce – citrusy a lehce banán. Co je ovšem daleko výraznější je kokos. Kokosová vůně spolu s citrusy a sladkými rozinkami vytváří docela zajímavou vůni, kterou v závěru doplňuje vůně vanilky.
Předpokládám, že chuť bude taky nasládlá s příznaky kokosu, ale uvidíme.

Koupit Ron Espero Balboa

Chuť

Jak jsem předpokládal, tak rum je poměrně sladký, takže ten, kdo má rád sladké rumy, bude potěšen. Sladkou chuť po ovoci a rozinkách doplňuje chuť kokosu. Přesně tak, jak jsem předpokládal při přivonění. Za mě zajímavou chutí, v kombinaci s těmito sladkými tóny, je chuťová stopa po dubovém sudu. Ač rum zraje jen 6-12 měsíců v sudech po francouzkých dubových sudech, tak tato chuť má v rumu své zastoupení.

Rum doporučuji těm, kteří mají rádi sladké rumy. Dá se pít samotný, ale můžete jej využít i na míchané drinky, kvůli jeho sladkému profilu.

Hodnocení Ron Espero Balboa

Hodnocení rumu Ron Espero Balboa podle aplikace Rum-X

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *