Dnes jsem si pro vás připravil recenzi na rum od A Clean Spirit, který nese název Terra Verde XO.

Terra Verde XO k recenzi věnoval eshop Alkohol.cz

Láhev jsem získal od internetového obchodu www.alkohol.cz

Alkohol.cz je internetový obchod s alkoholem. Obchod se může pochlubit širokým sortimentem zboží, kamennou prodejnou v Praze, možností vytvoření vlastní etikety či gravírováním lahví. V nabídce nechybí prémiový alkohol, limitované edice, degustační sady a spousta doplňkového zboží. Podívat se můžete i na naší recenzi na Alkohol.cz

Vše o Terra Verde

Terra Verde znamená v překladu „zelená země“. Stejně jako ostatní produkty A Clean Spirit vychází z filozofie společnosti o udržitelné výrobě.

Od třtiny po rum

Terra Verde se vyrábí z čisté šťávy z cukrové třtiny. Cukrová třtina, která lihovar obklopuje, se poté lisuje a šťáva se používá k výrobě rumu. Terra Verde není rum na bázi melasy. Konečný produkt je destilován kolonovou metodou a následně zraje v sudech po bourbonu po dobu až 6 let.

Kde se vyrábí Terra Verde?

Terra Verde se vyrábí v Dominikánské republice poblíž městečka San Pedro de Macoris.
Lihovar je jedním z nejudržitelnějších na světě, mimo jiné tím, že je soběstačný
v oblasti zelené energie a znovu využívá biomasu z výroby k použití jako přírodní hnojiva.

Veškerý oxid uhličitý, který se uvolní při procesu kvašení, palírna shromažďuje v tlakových nádržích a poté využije k výrobě sodovky. Vinassa (zbytková kapalina z destilace) se rozprašuje na pole jako přírodní hnojivo a biomasa se používá jako palivo při destilaci. Palírna je tak v mnoha ohledech nejen šetrná k životnímu prostředí, ale také soběstačná, co se provozu týče.

Zdroj od dovozce: Fenixdrinks.cz

Produktová řada obsahuje dva rumy. Jeden, který je naředěn na 40% alkoholu a druhý, který se lahvuje v sudové síle 54%.

Terra Verde rumy

Na recenzi jsem dostal oba, ale nejprve jsem ochutnal 40% Terra Verde.

Recenze Terra Verde XO

Na začátek je nutno podotknout, že A Clean Spirit to berou se svojí udržitelností a šetrností k přírodě opravdu vážně. Láhve jsou vyrobené ze 100% recyklovaného skla (proto také mají takovou barvu). Etiketa je samozřejmě vyrobena z recyklovaného papíru a korek se vyrábí ekologičtější metodou bez použití lepidla.

Terra Verde po destilaci zraje v Dominikánské republice, v sudech po bourbonu stráví 6 let. Poté se naředí na 40 %. Druhá verze, jak jsem psal výše se lahvuje v sudové síle 54%.

Terra Verde je uveden na svět, aby potěšil a rozmazloval smysly každého, kdo oceňuje sladší rum, který je stále plný charakteru, hloubky a chuti.

Korek rumu

Na první pohled je vidět, že se jedná o jinačí korek, než jsme u rumů zvyklí.

Tolik k obecným informacím a jdeme ochutnávat!

Co znamená u rumu XO?

Nevíte, co znamená označení XO u rumů? Jedná se o zkratku slov „Extra Old“. Na toto téma jsme si připravili náš článek: Co znamená označení XO u rumů?

Barva

Zrání rumu v sudech po bourbounu se promítlo i do barvy. Rum má krásně světle hnědou až zlatavou barvu.

Vůně

Ve vůni je krásně cítit sladkost rumu, kterou doplňuje vůně cukrové třtiny a karamelu.

Chuť

Jak už jsem psa výše, tak se jedná o sladší rum, který obsahuje 65 gramů cukru na jeden litr. Tento rum tedy ocení především milovníci sladkých rumů. Chuť je poměrně jemná a sladká. Po pár chvílích se projeví chutě hořké čokolády, která vytváří v ústech takový kontrast mezi sladkostí a hořkostí.

rum je opravdu sladký a tóny pomerančů a karamelu se krásně linou ústy. Je opravdu jemný a dobrý.

Osobně se více těším na verzi s 54% alkoholu, ale tohle je taky parádní rum za super cenu. Dá se pořídit už za cenu 888 Kč. Za mě super rum, který se dá pít samotný a dovedu si jej představit i v nějakém míchaném drinku, kterým bych se ochladil v tomhle vedru 😀

Koupit Terra Verde XO

Osobně mám moc rád rumy od A Clean Spirit, takže pokud hledáte pohodový sladký rum, který není tak silný, tak určitě vyzkoušejte tuhle pecku Terra Verde XO. Osobně jej rád zařadím mezi nejlepší rumy do 1 000 kč.

Příští recenze tedy bude na Terra Verde XO Cask Strength, na který se opravdu těším.

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *