Kořeněný rum se začíná objevovat všude, kam se podíváme, a tak se zdálo, že je vhodný čas podívat se na tento chutný typ blíže a promluvit si o některých z nejlepších způsobů, jak si ho vychutnat.

Co je kořeněný rum?

Tak co to je? Inu, kořeněný rum je v podstatě rum s přídavkem skořice (nebo jiného koření) k běžnému kvašení cukrové třtiny nebo melasy. Existuje stále větší počet značek a tříd, ze kterých si můžete vybrat a některé z nich jsou zatraceně dobré.

Než si koupíte lahev, zde je můj první tip, jak si vychutnat tento rum – můžete si jej zkusit vytvořit sami! Jednoduše musíte přidat svou oblíbenou směs koření do láhve rumu a nechat ji tři nebo čtyři dny, pamatujte, že čím déle ji necháte, tím silnější bude chuť. Doporučujeme používat přiměřeně měkký rum a není třeba kupovat ani špičkový rum, stačí si vybrat, co máte rádi – v tom je krása vyrobit si vlastní. Začněte postupně a pokračujte v ochutnávání, dokud nebudete mít chuť, po které toužíte. Jedna směs koření, kterou byste mohli chtít vyzkoušet, je pár hřebíčků, tyčinka skořice, vanilkový lusk (rozpůlený), trochu čerstvého zázvoru a štědrá porce citronové kůry.

Jak byste očekávali, můžete pít slušný rum i samotný, ale není pochyb o tom, že krásně funguje i v koktejlu. Co třeba drink s kořeněným rumem a banánem? Jednoduše smíchejte rum a stejné díly banánového sirupu a čerstvou limetkovou šťávu s trochou angostura bitters a na ozdobu přidejte poprašek karamelizovaného cukru.

Kořeněný rum na pečení

Rum je také skvělým doplňkem pro pečení. Přidejte kořeněný rum do základního receptu na rumové kuličky a vytvořte fantastickou pochoutku pouze pro dospělé. Rozdrťte dva balíčky obyčejných sušenek a přidejte čtvrt hrnku kakaa, čtvrt hrnku kořeněného rumu a plechovku kondenzovaného mléka. Smíchejte s trochou sušeného ovoce, vyválejte kuličky a obalte v kokosu, abyste viděli, o čem je řeč!

Tipy na kořeněný rum

Na tomto webu jsem už kořeněný rum recenzoval. Podívejte se třeba na Bumbu original a v blízké době vyjde recenze i na Kraken Spiced rum a Captain Morgan.

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *