Dnešní recenze se týká rumu Hampden 8y. Od této značky je to první kousek, který tu na RumRecenze.cz mám. Tak uvidíme, jaký rum bude!

Hampden 8y věnoval eshop DramRoom.cz

Vzorek Hampden 8y věnovali kluci z DramRoom.cz (www.dramroom.cz), díky!

logo dramroom

DramRoom.cz je eshop, který se specializuje na miniatury alkoholu. V jejich nabídce naleznete rumy, whisky a giny. Je to první e-shop s degustačními vzorky v ČR, který razí jednoduchou filozofii a to, že dělají prémiové destiláty dostupnější. A pokud se bavíme o opravdu prémiových, tak v jejich nabídce naleznete například Appleton Estate 1984, Appleton Estate 2003 a nebo Diplomatico Single Vintage 2005.

Kompletní nabídku vzorků naleznete u nich na webu. Pokud Vás zajímá něco o DramRoom.cz a o tom, jak startovali svoji kampaň na HitHit, tak se podívejte ještě na toto video:

Vše o Hampden

Hampden Estate je jednou z pouhých dvou zbývajících nezávislých palíren na Jamajce a je často považována za jednu z nejlepších na světě.

Společnost Hampden Estate, založená v roce 1753, destiluje rum již téměř tři století ve farnosti Trelawny. V roce 2009 začala společnost Hampden Estate stařit své rumy Pure Single Rums a otevřela tak novou éru ve světě lihovin.

Jedinečné a částečně tajné metody, které zůstaly nezměněny od 18. století, Hampden Estate má výrazný a ikonický aromatický profil. To je z velké části způsobeno extrémně vysokým obsahem esterů dosaženým velmi dlouhým a složitým procesem. 

Etiketa Hampden 8y

hampden 8y etiketa

Etiketu Hampden 8y mám u sebe takovou, kterou poskytuje Dramroom. Už jsem ji jednou popisoval, takže se k tomu už vracet nebudu. Níže přikládám i vzhled originální etikety.

Recenze Hampden 8y

Musím se přiznat, že na Hampden 8y jsem se docela těšil. Je to první rum, který jsem se od této značky chystal ochutnat a tak jsem nevěděl, co mě čeká.

Rum zraje 8 let v tropickém jamajském klimatu, což odpovídá téměř 25 letům zrání v evropském klimatu. Rum je lahvován v síle 46% alkoholu, ale existuje i nezředěná verze tohoto rumu, která má 60% alkoholu. Tento rum neobsahuje žádné přísady – žádný cukr, barvivo, nic.

Je to rum na bázi melasy a fermentovaný po delší dobu v otevřených kádích. Zraje v sudech po bourbonu.

Barva

sklenička s hampden 8y

Rum má krásnou zlatou barvu. Odlesky působí trošku jako červeno-hnědá.

Vůně

Ve vůni znatelně cítím tropické ovoce, které je doplněno vůní hřebíčku a banánu. Rum jsem kvůli chuti (viz. níže) nechal chvilku odpočinout. Následně se projevuje se vůně ananasu, pomeranče, hrušky a dřeva.

Koupit Hampden 8y

Chuť

Jak jsem psal výše, tak mi rum přišel na první ochutnání trošku ostrý (může za to 46%? zázvor?) a tak jsem jej nechal chvilku odpočinout. V chuti cítím znatelnou stopu zázvoru (možná proto mě za začátku trošku pálil), kterou doplňuje chuť skořice, troškou kouře. Ač není rum nijak doslazován, tak je poměrně dobrý.

Závěr je dlouhý s vanilkou a ananasem. Pro mě tedy první zkušenost se značkou Hampden a myslím si, že další zajímavé rumy určitě ochutnám.

Hodnocení Hampden 8y

Hodnocení rumu Hampden 8y podle aplikace Rum-X

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *