V dnešní recenzi si představíme další rum od Bumbu a tentokrát se jedná o Bumbu XO. Před časem jsem tady psal recenzi na Bumbu Original, tak uvidíme, jak se tyto verze od sebe liší.

Rum Bumbu XO jsem získal od Dios Trading

Společnost DIOS TRADING vznikla v roce 1992. jejich specializací je zásobování gastronomických zařízení a benzínových čerpacích stanic. Mají dokonce i vlastní značky kvalitních odrůdových vín a samozřejmě alkoholických i nealkoholických nápojů vůbec.

Jak jsme psal výše, tak jsem od této společnosti obdržel Bumbu Original, Bumbu XO a Bumbu Cream, ještě jednou děkuji a teď pojďme na recenzi.

Vše o Bumbu

Na Barbadosu, kde se vyrábí Bumbu, není rum jen další lihovina. Strávili několik posledních staletí zdokonalováním umění destilace a míchání nejslavnějšího exportního zboží jejich země. Ve společnosti Bumbu Rum Company vyrábí rumy ze směsi té nejlepší cukrové třtiny, jakou můžete najít. Jejich rumy jsou výjimečně vyvážené a hladké, aniž by obětovaly bohatost a složitost, díky níž jsou jejich palírny na Barbadosu a Panamě nejlepší na světě.

Zatím jsem ochutnal verzi Original a XO a ještě mě čeká verze Cream.

Recenze Bumbu XO

Malosériový rum Bumbu se vyrábí z melasy v palírně v Panamě, jejíž historie sahá více než 120 let! Strávil 18 let v sudech po bourbonu z amerického bílého dubu a poté byl krátce upraven v sudech po sherry z andaluského bílého dubu. Dodává se v docela stylové matné černé lahvičce s velkým stříbrným X na přední straně. Víš co se říká, X označuje místo…

Barva

Bumbu XO je oproti Original verzi trošku tmavší. Může za to samozřejmě jeho stáří. Barva je zlatavá.

Vůně

Ve vůni cítím výraznou stopu kávy, kterou doplňuje lehká vůně citrusů. Po odpočinutí cítím ořechy a vliv sherry. Celé to krásně zakončuje vanilka a pomerančová kůra.

Koupit Bumbu XO

Chuť

V chuti převládá karamel, ořechy a káva, která je výrazná i ve vůni. Káva a černý čaj jsou výrazné, i když chuť je také docela ovocná s tóny sherry. Závěr rumu je uklidňující a docela sladký, jeho tóny čaje přebíjejí kávu ve směsi.

Rum se dá úplně v klidu pít samotný, nebo s kostkou ledu. Dovedu si jej představit i v řadě míchaných drinků díky jeho rozmanité chuti. Závěrem opět přidávám hodnocení podle aplikace RUM-X, kterou aktivně využívám.

Hodnocení Bumbu XO

Hodnocení rumu Bumbu XO podle aplikace Rum-X

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *