Rumový adventní kalendář a druhý den je tu! Začala nejlepší část roku pro všechny rumaře. Otevření rumového adventního kalendáře. Já osobně jsem kupoval rumový kalendář od 1423.dk, který obsahuje 24 různých druhů rumů.

Pojďme se podívat na druhý rum v pořadí.

Více info o rumovém adventním kalendáři

Více informací o tomto kalendáři naleznete v článku: Rumový adventní kalendář 2022

Rumový adventní kalendář – 2.12.2022

Adventní rumový kalendář 2022

V druhém okénku na mě čekal pro mě neznámý rum. Pro datum 2.12.2022 na všechny majitele adventního kalendáře čeká Villa Rica Single Barrel 23y z Mexika, který má 40% alkoholu.

Recenze Villa Rica Single Barrel 23y

Villa Rica Single Barrel 23y je rum původem z Mexika. Rum se destiluje z cukrové třtiny pomocí kvasinek pocházejících z oblasti Veracruz. Jak už název napovídá, tak se jedná 23 letý rum.

Villa Rica Single Barrel Rum 23y po destilaci z melasy měl šanci být více než dvě desetiletí skladován v dubových sudech a rozvinout se do svého plné lesku. Je to jeden z opravdu starých rumů a má prémiovou kvalitu. Jelikož se jedná o jednosudové stáčení, je k dispozici pouze omezený počet lahví, což láká sběratele. 

Villa Rica Single Barrel Rum 23y vyčnívá z davu, protože jeho domovem je Mexiko. Tato středoamerická země není vlastně známá rumem. Tmavý, červenohnědý až mahagonově zbarvený třpytivý melasový rum strávil 23 let zráním v sudech z amerického bílého dubu za speciálních klimatických podmínek.

Mexické tajemství

Rodinná společnost „Licores Veracruz“ z kouzelného koutu světa ve městě Córdoba má za sebou 70 let uspokojování těch nejnáročnějších jazýčků kreativitou a inovací, které se staly charakteristickým znakem společnosti. Každý z jejich produktů je vyroben, jako by byl jediný, věrný našemu závazku vyrábět autentické nápoje s nejpřísnějšími standardy kvality, což je poslání, které postavilo Licores Veracruz do čela odvětví.

Rum Villa Rica se destiluje z cukrové třtiny pěstované ve středozápadním regionu státu Veracruz na úpatí pohoří Sierra Madre Oriental poblíž pobřeží Mexického zálivu. Veracruz je místo známé pro své vlhké tropické počasí, které je ideálním klimatem pro plantáže cukrové třtiny a stárnutí duchů. Pro rum Villa Rica se používají dva různé druhy cukrové třtiny, které rostou mezi 700 a 1400 metry nad mořem. Veškerá voda použitá k výrobě rumu pochází z Citlatépetl, nejvyšší mexické sopky. Villa Rica zraje v sudech z bílého dubu, dříve používaných pro výrobu kanadské whisky.

Nemám s touto značkou žádné zkušenosti, takže jsem se dost těšil. Takže pojďme ochutnat.

Villa Rica Single Barrel Rum 23y

Barva

Rum má krásně tmavě zlatou barvu, které pěkně odráží stáří rumu.

Vůně

Vůně je naprosto parádní. Cítím sladké tóny rozinek, které dokonale doplňuje vůně švestek, kávy a spáleného dřeva a možná trochu medu. Chvilku mi to připomínalo rumy od Dictadoru, ale tenhle rum je ve vůni mnohem sladší a doplňuje jí vůně dřeva. Těším se, až ochutnám.

Villa Rica Single Barrel Rum 23y
Villa Rica Single Barrel Rum 23y

Chuť

Chuť je stejně zajímavá, jako vůně. Rum má chuť po vanilce a krásně se projevují sladké tóny, které byly cítit. V průběhu se projevuje chuť kávy, dřeva a kouře. Všechny ty chutě jsou opravdu parádně vyvážené a alkohol v rumu není vůbec cítit. Rum má poměrně dlouhý závěr.

Prázdná sklenička je po vyprchání cítit po hořké čokoládě.

Je to teprve druhý rum z tohoto adventního kalendáře a já už se těším na další. Tenhle 23 letý rum je opravdu parádní a já jsem rád, že jsem jej mohl díky tomuto kalendáři ochutnat.

U nás tento rum zatím prodává jen Dios.cz a Rumhouse.cz

Koupit Villa Rica Single Barrel Rum 23y

Villa Rica Single Barrel Rum 23y je velkým překvapením a už se nemohu dočkat zítřejšího dne, až ochutnám další rum z rumového adventního kalendáře.

Závěrečný přehled

Výrobce: Villa Rica
Značka: Villa Rica
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Mexiko
Typ: Rum

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *