V dnešní recenzi Vám představím rum s dlouhým názvem a dlouhou historií a tím je Austrian Empire Navy Reserva 1863. Tento rum jsme obdržel přímo od Albert Michler. Dříve jsem se k němu nedostal kvůli „frontě“ rumů, které mám na recenze, ale teď už vím, že to byla chyba!

Austrian Empire Navy Reserva 1863 jsem obdržel od Albert Michler

Vše o Albert Michler

Tato destilérie by nám měla být bližší, než je na první pohled zřejmé. Původně byla založena u nás v České republice a to konkrétně ve Slezsku ve vesnici Buchsdorf (Buková) v roce 1863 (v té době ještě jako rakousko-uherská destilérie).

V té době to byla první destilérie ve střední Evropě, která dovážela jamajský rum. Nyní destilérie sídlí v Bristolu a používá rumy ještě z Trinidadu a Tobaga, Barbadosu a Guatemaly a Dominikánské republiky.

Recenze Austrian Empire Navy Reserva 1863

Austrian Empire Navy Reserva 1863 se vyrábí v malých sériích za použití vyzrálého rumu ze široké škály ručně vybíraných sudů. Tento současný klenot zrající v sudech z amerického a francouzského dubu je elegantní středně plný barbadoský rum, smyslný a vynikající s výjimečným buketem. Jeho hustá mahagonová barva je nádherná a vůně intenzivní a komplexní. Na patře lehké a sladké, v dochuti perzistentní.

Jak už bylo řečeno, tak rum pochází z Barbadosu z Foursquare Distillery a je lahvován na 40% alkoholu. Rumy, které byly ve směsi použity jsou staré 5-12 let. Více informací se mi o stáří jsem nezjistil.

Jak jsem psal v úvodu, tak rumy od Albert Michler jsem dostal už před nějakou dobou, ale dostal jsem se k nim až teď a nyní už vím, že jsem udělal velkou chybu. Rum je opravdu povedený, ale abych nepředbíhal, vezmeme to klasicky popořadě.

Tento rum se může pyšnit stříbrnou medailí, kterou získal na festivalu německého rumu v Berlíně v roce 2016. Speciální cenu získal i v roce 2019 a to za obal, na soutěži German Design Award 2019.

Obal Austrian Empire Navy Reserva 1863

To, že lahev získala ocenění, není náhodou. Je opravdu povedená. Však podívejte se sami! 🙂

Barva

Barva rumu je tmavá mahagonová.

Vůně

Už při prvním přivonění jsem zjistil, jak velkou chybu jsem udělal, když jsem ochutnávku tohoto rumu odkládal. Cítím bohatou vůni karamelu, ořechů. Touto vůní prostupuje slabší závan kakaa. Celá chuť je pak krásně oslazena tóny medu a melasy. Voní prostě parádně a sladce. Alkohol ve vůni vůbec necítím a už se nemohu dočkat, až rum ochutnám.

Koupit Austrian Empire Navy Reserva 1863

Chuť

Jak vůně napovídala, tak jsem očekával velice sladký rum, něco jako rumy od Don Papa nebo Diplomatica. Nicméně rum není tak sladký, jak jsem očekával. Chuť je jemná a opět není znát obsah alkoholu v rumu. V chuti cítím vanilku a kakao. Tyto chutě jsou pak doplněny lehkým ovocným nádechem, ale ne tím typicky tropickým, takovým lehčím a sladším. V závěru je cítit scherry, rozinky a lehce banán.

Rum není nikterak dochucen. Jediný vliv, který na chuť působí je vliv dozrávání v různých sudech.

Za mě rozhodně jeden z těch zajímavějších rumů ,které jsem ochutnal a už se těším na další, které od Albert Michler mám. Rozhodně tento rum doporučuji všem, bez ohledu na to, jestli máte sladké rumy, nebo s rumy teprve začínáme.
Myslím si, že do zítra ta otevřená láhev rozhodně nevydrží 🙂

Hodnocení Austrian Empire Navy Reserva 1863

Hodnocení rumu Austrian Empire Navy Reserva 1863 podle aplikace Rum-X

4.5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *