Rozhodli jsme se připravit recenzi i na Doorly’s White, protože jej máme připravený do soudku. Třeba se mezi našimi čtenáři najde někdo, kdo má rád bílé rumy.

Vše o Doorly’s

Martin Doorly‘s Rum byl prvním rumem exportovaným z Barbadosu v láhvích. Rumy Doorly‘s jsou ve světě dodnes známé a jsou vyráběny v jedné z nejmodernějších destilerií na světě, v destilerii Foursquare, která je postavena na pozemku bývalého cukrovaru z roku 1636. Tato destilerie je vyprojektována a postavena tak, aby byla vysoce úsporná a nezatěžovala životní prostředí. Obyčejně bývá vzácností, když jsou bílé rumy vyzrálé, ale Doorly‘s White je rum zrající 3 roky v malých dubových sudech, než projde procesem filtrace přes živočišné uhlí. Tím získá svou pozoruhodně vysokou čirost, charakter a chuť. Doorly‘s je ve vůni nápadně odlišný od konkurence, má čistý až krémový charakter a jeho dokonalá komplexita a vyváženost jsou okamžitě patrné.

Zdroj: Warehouse 1

Etiketa Doorly’s White

Etiketa není tak zajímavá, jak tomu bylo u Don Papa 7y, ale to rozhodně neznamená, že není pěkná a zajímavá.

Všechny rumy z této série mají na etiketě zobrazeného papouška Ara (wikipedia) a jsou umístěny v pěkné lahvi, které je u této řady zajímavá i tím, že má šroubovací uzávěr, tu má pak jen 5y a vyšší řady mají klasický korkový uzávěr.

Ale Vás určitě zajímá více její obsah, tak pojďme na to.

Recenze Doorly’s White

Doorly’s White je směs rumů destilovaných v nádobách a sloupcích z palírny Foursquare Distillery na Barbadosu. Veškerý rum ve směsi zraje minimálně 3 roky v tropickém karibském klimatu ostrova.

  • Obsah alkoholu: 40%
  • Země: Barbados

Barva

Bílá s nádechem žluté

Ve skle je Doorly’s 3y téměř čirý s jen velmi slabým nádechem zamlžení. Je vidět „žlutý“ dotek, tedy ne zcela jasný jako u Bacardi nebo u obecnějších bílých rumů, se kterými se setkáte.

Vůně

Vůně je na vanilku dost těžká a má „mladý“ sladký alkoholový rys, který si docela užívám u mladších bílých rumů. Banán, hroznové víno a trocha kokosu dodávají směsi příjemnou ovocnost. Není to nijak výrazný nebo přehnaně výrazný bílý rum, ale je pěkně vyvážený. Rozhodně to nevypadá jako bílý rum, který po smíchání „zmizí“.

Chuť

Jeho chuť je zpočátku docela sladká, s dochutí dubu, tabáku a dřevěného uhlí. Vanilka je stále přítomná, ale zdá se, že ovocnost se trochu ztrácí v alkoholu. Což se mi nelíbí. Jedná se o autentický stařený bílý rum. Troufám si tvrdit, že abychom získali téměř čirou bílou, museli jsme možná obětovat trochu chuti v původním destilátu.

Závěr je poměrně krátký a celkově je pálení alkoholu u tohoto rumu docela minimální. Je velmi jemný a na tak mladý rum překvapivě snadný na popíjení. Není to moc složité, ale je to příjemné a lepší než spousta takzvaných „prémiových“ rumů.

Koupit Doorly’s White

Věřím, že tento mladý rum může být skvělým doplňkem do míchaných drinků, jako je Daiquiri nebo Mojito. Jedná se o opravdu dobrý bílý rum za velmi konkurenceschopnou cenu. Snadno pitelný a přesto dostatečně složitý, aby překonal svou chutí většinu konkurence.

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *