Dnes tu máme další recenzi na rum a tím je Sérum Gorgas Gran Reserva. Už jsem tu dvě láhve od Sérum recenzoval: Recenze Sérum elixír, Recenze Sérum Ancon 10y, tak si je můžete připomenout.

Sérum Gorgas Gran Reserva k recenzi poskytl eshop AlkoholClub.cz

alkoholklub.cz logo

Kromě toho, že na AlkoholClub.cz naleznete oblíbené a i méně známé rumy, tak v nabídce naleznete samozřejmě i whisky, vína, pálenky a spoustu dalšího.

Zajímavostí je, že společnost poskytuje i degustace alkoholu na míru.

Degustace alkoholu na míru

Rádi by jste uspořádali u vás ve firmě, na Vaší svatbě či na narozeninách zábavně naučnou degustaci kvalitních rumů, whisky, koňaků, ginu, vína, šampaňského či dalšího alkoholu? Kontaktujte je.

Dle zájmu zajistí tématicky zaměřenou ochutnávku či ochutnávku formou kvízu.
Drží se hesla 1000 lidí = 1000 chutí, proto sestavují degustace na míru dle přání a představ jejich zákazníku. Více informací na odkazu zde.

Teď už se pojďme podívat na recenzi.

Vše o Sérum

Sérum je prémiová, světově oceňovaná značka rumů vyráběných a zrávajících v Panamě. Značka byla vytvořena v roce 2018 a byla inspirována velkolepou stavbou Panamského průplavu a ochotnou připomínat jeho hrdiny a příběhy každou lahví, protože pevně věří, že některá jména nebudou zapomenuta.

sérum logo

Panamský průplav je jedním z divů moderního světa, který spojuje Atlantický a Tichý oceán. Rozdělením amerického kontinentu na dvě části ušetří Panamský průplav tisíce mil a životů a svět je „menší“ a plavby bezpečnější. Myšlenka na propojení Atlantského a Tichého oceánu pochází z 16. století, ale skutečná stavba se zrodila v letech 1880 – 1914 v bolestech a s mnoha oběťmi. Panamský průplav můžeme právem považovat za výjimečné mistrovské dílo lidské práce.

„Myšlenka na propojení Atlantského a Tichého oceánu pochází z 16. století, ale skutečná stavba se zrodila v letech 1880 – 1914 v bolestech a s mnoha oběťmi“

Metoda výroby rumů

Vše začíná třtinovým panenským medem získaným z lokálně pěstované třtiny. Čerstvě vymačkaná třtinová šťáva se pomalu vaří, aby se odpařila voda, dokud nedosáhne konzistence „tmavého medu“. Tuto metodu používají k zachování více aroma a chutí v jejich budoucím rumu, než v tradičních melasových rumech. Po jednoduché, ale precizní kolonové destilaci dají robustní a přesto lehkou tekutinu, do pečlivě vybraných ex-bourbonových sudů pro dlouhé a pomalé zrání.

Tolik o společnosti, která vyrábí tento rum a teď si pojďte přečíst samotnou recenzi.

Recenze Sérum Gorgas Gran Reserva

Sérum Gorgas Gran Reserva je celosvětově oceněná, superprémiová směs rumů zrající až 8 let v sudech po bourbonu. Serum Gorgas je pojmenován po „náše“ hrdinovi, generálu William C. Gorgas. Tento americký armádní chirurg zachránil tisíce životů dělníků, když zlikvidoval žlutou zimnici a malárii v okolí staveniště. Oceněno na HK IWSC Cathay-Pacific, vítěz zlaté medaile v kategorii „Rumy od 6 do 10 let, v kolonce“ a trofej „Nejlepší rum 2020“!

Láhev Sérum Gorgas Gran Reserva

Jak už jsem psal v recenzi na Sérum Ancon 10y a Sérum elixír, tak ty lahve jsou prostě super a jsou ozdobou každé poličky. Láhev je černá (oproti průhledné u Elíxíru), baculatá a doplněna etiketou ve tvaru poštovní známky v černé barvě. Za mě velice povedená věc.

Sérum Gorgas Gran Reserva

Barva

Sérum Gorgas Gran Reserva

Barva rumu je krásná mahagonová.

Vůně

Tenhle rum krásně voní po dřevu, koření a medu. Všechno krásně doplňuje vůně vanilky a pomerančové kůry. Vůně je i trošku nasládlá po tom medu a vanilce.

Koupit Sérum Gorgas Gran Reserva

Chuť

Chuť rumu je velice příjemná. Není v něm vůbec cítit alkohol. V chuti dominuje sladký marcipán, koření a med, to vše je krásně doplněno chutí exotického ovoce a jemnou příchutí dřeva. Za mě povedená kombinace. Rum můžete úplně v pohodě pít samotný a nebo jej použít jako základ k nějakým míchaným drinkům.

Hodnocení Sérum Gorgas Gran Reserva

Hodnocení rumu Sérum Gorgas Gran Reserva podle aplikace Rum-X

Závěrečný přehled

Výrobce: Sérum
Značka: Sérum
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Panama
Typ: Rum
EAN: 8595676600033

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *