Jednu recenzi na Dictador jsem už psal – Recenze Dictador 12y, ale dnes tu máme verzi Dictador 20y. Původně jsem si říkal, jak mi 12y chutná víc, než ta verze 20y, ale postupem času a po tolika ochutnaných rumech, to vypadá na opak.

Rum Dictador 20y jsem získal přímo od Dictador

Rum Dictador 20y k recenzi věnoval brand manager pro Českou republiku pan Tomáš Chudomel, díky.

Sledovat ho můžete na Instagramu @tomas_chudomel a rovnou k tomu můžete dát follow i samotnému Dictadoru (@the_dictador) a Dictadoru pro CZ (@dictador_cz).

Navštívit můžete i oficiální web společnosti www.dictador.com kde se můžete dočíst i o připravovaných novinkách typu Dictador Orlinski 5 Decades a ty lahve jsou opravdu peckový!

Více informací naleznete na jejich webu a Instagramu.

Vše o Dictador

Dictador je dynamická, moderní a luxusní lifestylová značka, která ztělesňuje dědictví a provincii s více než 100letou historií výroby lihovin, která nabízí bezkonkurenční, cenami ověnčenou nabídku ultra prémiových kolumbijských stařených lihovin, kávy a dominikánských doutníků náročné celosvětové klientele.

Společnost Dictador slaví více než 100 let výroby v Destilería Colombiana v kolumbijské Cartageně, která se může pochlubit tropickým klimatem poskytujícím ultra-kvalitní cukrovou třtinu. Právě tato magická rovnováha počasí a země umožňuje Dictadoru vyrábět výjimečnou řadu kvalitních rumů a ginů; oslavující typického kolumbijského ducha.

Značka Dictador se poslední dobou snaží odlišit od ostatních značek a to spoluprací s různými umělci. Vyrábí i limitované a umělecké edice. Za mě rozhodně značka, která stojí za povšimnutí a myslím si, že o ní ještě hodně uslyšíme. Však se podívejte sami na ty nádherné kousky.

Za mě naprosto parádní kousky a to ty nejhezčí teprve čekají na uveřejnění. Ale pojďme už na recenzi 🙂

Recenze Dictador 20y

Jak jsem psal výše, tak Dictador 20y mi chutná více, než Dictador 12y, i když tomu tak na začátku nebylo. Rum by měl zrát déle, než 12y a to se taky projevilo na jeho „dospělejší“ chuti, než je tomu u jeho mladšího kolegy. Rum je lahvován s 40% alkoholu.

Dictador 20y se vyrábí kvašením panenského medu z cukrové třtiny, destilovaného částečně v měděném destilačním kotli a částečně v nerezové destilační koloně, aby se dosáhlo středně plného rumu.

Poté zraje v předem použitých dubových sudech po bourbonu a následně v sudech po portském víně. Nakonec se plní do lahví pod nejvyšší kontrolou kvality, aby bylo zajištěno, že všechna tajemství jsou obsažena v tekuté chuti.

Barva

Barva je tmavě jantarová s červenohnědými tóny.

Vůně

Ve vůni je dominantní karamel, vanilka a med. Med je hodně kouřový, takový dospělejší; což je hodně zajímavé. Tyto vůně jsou samozřejmě doplněny vůní dubu a hodně zajímavá je i vůně kávy. Celkově budí dojem takového uzrálého rumu.

Koupit Dictador 20y

Chuť

Poprvé mi přišel Dictador 20y oproti 12Y takový hutný a vyzrálý. Nicméně když jsem včera ochutnával opět oba rumy, tak jsem na chuť 20y přišel. Strašně mě baví ta vyzrálá chuť. Rum není moc sladký. Můžete cítit vanilku, karamel, kakao a kávu. Hodně zajímavá je opět chuť kouřového medu. Nevím, jak lépe to popsat, ale je to parádní. Závěr je delší, ale hladký. Rum působí opravdu dobře.

Za mě tedy velice povedený rum a rád se k němu ještě vrátím. Už teď mám půlku láhve pryč 🙂

A doporučení? Pokud jste někdy ochutnali verzi 12y, tak rozhodně doporučuji ochutnat i Dictador 20y.

Hodnocení Dictador 20y

Hodnocení rumu Dictador 20y podle aplikace Rum-X

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *