V dnešní recenzi se podíváme na rum Cihuatán Indigo 8y, který je od značky Cihuatán a jedná se už o druhou recenzi rumu od této značky na našem webu.

Rum Cihuatán Indigo 8y poskytl eshop Warehouse1

Vše o značce Cihuatán

Jejich inspirací je starověké mayské dědictví naší země. Mayové byli nenasytně zvědaví, což je přimělo studovat hvězdy a čísla, prozkoumávat nové země a tvořit před svou dobou. Stejná zvědavost je přivedla k vytvoření toho, co se nikdy nestalo: prvního salvadorského rumu, ručně vyráběného v srdci údolí Cihuatán. V Cihuatán si váží a oslavují tuto zvědavost, která nás všechny žene k učení, zkoumání, růstu a užívání si života. Vyvolejte svou zvědavost!

Vychutnávat si doušek Cihuatánského rumu znamená objevit nový příběh o Salvadoru. Naše země je barevná, optimistická, veselá a jedinečná. Je to pulzující země plná barev a kultury; a chceme, aby Cihuatán Rum sdílel tohoto okouzlujícího ducha se světem. Od začátku jsme tohoto úkolu dosahovali prostřednictvím vůní, chutí, textur a vizuálů Cihuatánského rumu. Jsme pohnuti touto vizí a jsme hrdí na to, že můžeme předvést novou image Cihuatánu, která, jak věříme, ještě více odráží dědictví našeho milovaného Salvadoru.

Obal a etiketa Cihuatán Indigo 8y

Jsem zastáncem toho, že hodně prodává etiketa a nebo obal, když to člověk na první pohled uvidí, tak ho to musí zaujmout. No a obal a etiketa rumu Cihuatán Indigo 8y je parádní. Níže můžete vidět kompletně obal a etiketu.

Za mě velice povedené a lze z několika dalších lahví složit „obrázek na poličku“.

Obal Indigo 8y

Ale důležitější je samozřejmě obsah, takže pojďme ochutnat.

Recenze Cihuatán Indigo 8y

Název „Indigo“ byl inspirován modrou barvou, kterou vytvořili staří Mayové pomocí květu Indigo (añil). Modrá je symbolem Salvadoru a také barvou Tlaloca, mayského boha deště.

V srdci každé láhve Cihuatán Indigo leží Spící žena, mayská bohyně a strážkyně údolí Cihuatán. Legenda praví, že Spící žena se přimluvila za lid Cihuatán, aby Tlaloc rozkvetl údolí.

Zdroj: https://www.roncihuatan.com/usa/ron-indigo/

Cihuatán Indigo 8y jak už název napovídá je osmiletý rum, který zraje v sudech z amerického dubu po Bourbonu systémem solera. Je lahvován v síle 40% alkoholu a původem je z El Paisnal, San Salvador, Salvador.

Osobně jsem se na tento rum těšil obzvláště po včerejší ochutnávce Cihuatán Sahumerio.

Barva

Rum má světlou zlatou barvu. Za mě je dost světlý, na to že se jedná o osmiletý rum.

Vůně

Ve vůni jsou krásně cítit tóny vanilky, které ovšem doplňuje a možná i přebíjí vůně cappuccina a ořechů. Na kombinaci vanilky a ořechů jme už zvyklí od několika rumů, ale tady v kombinaci s vůní cappuccina a ovoce, vytváří velice příjemnou a jemnou kombinaci vůní.

Koupit Cihuatán Indigo 8y

Chuť

V chuti na první dobrou cítím vanilku, sladkost a karamel. Po několika dalších doušcích se dozvídám o přítomnosti čokolády a oříšků v rumu. Celé to parádně zakončuje chuť citrusů.

Je to velice jemný rum a alkohol není cítit ani ve vůni a ani v chuti. Za mě tedy opět parádní kousek od Cihuatán značky a jeho nákupní cena je taky super. Ještě mám jednu lahev, tak se těším na porovnání rumů.

Jak jsem psal v předešlé recenzi, tak se jedná o mojí první zkušenost s touto značkou a zatím to vypadá na velice vydařené rumy.

Závěrečný přehled

Výrobce: Cihuatán
Značka: Cihuatán
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: El Salvador
Typ: Melasa
EAN: 7410010594162

Hodnocení Cihuatán Indigo 8y

Hodnocení rumu Cihuatán Indigo 8y podle aplikace Rum-X

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *