Na dnešní recenzi jsem se těšil resp. jsem se těšil na to, až ochutnám Dictador 12y. Mám i 20y ale rozhodl jsem se, že tyto dvě lahve rozdělím a udělám recenzi na každou zvlášť, protože po ochutnání jsem zjistil, že spolu chuťově vůbec nesouvisí.

Rum Dictador 12y jsem získal přímo od Dictador

Rum Dictador 12y k recenzi věnoval brand manager pro Českou republiku pan Tomáš Chudomel, díky.

Sledovat ho můžete na Instagramu @tomas_chudomel a rovnou k tomu můžete dát follow i samotnému Dictadoru (@the_dictador) a Dictadoru pro CZ (@dictador_cz).

Navštívit můžete i oficiální web společnosti www.dictador.com kde se můžete dočíst i o připravovaných novinkách typu Dictador Orlinski 5 Decades a ty lahve jsou opravdu peckový!

Více informací naleznete na jejich webu a Instagramu.

Vše o Dictador

Dictador je dynamická, moderní a luxusní lifestylová značka, která ztělesňuje dědictví a provincii s více než 100letou historií výroby lihovin, která nabízí bezkonkurenční, cenami ověnčenou nabídku ultra prémiových kolumbijských stařených lihovin, kávy a dominikánských doutníků náročné celosvětové klientele.

Společnost Dictador slaví více než 100 let výroby v Destilería Colombiana v kolumbijské Cartageně, která se může pochlubit tropickým klimatem poskytujícím ultra-kvalitní cukrovou třtinu. Právě tato magická rovnováha počasí a země umožňuje Dictadoru vyrábět výjimečnou řadu kvalitních rumů a ginů; oslavující typického kolumbijského ducha.

Značka Dictador se poslední dobou snaží odlišit od ostatních značek a to spoluprací s různými umělci. Vyrábí i limitované a umělecké edice. Za mě rozhodně značka, která stojí za povšimnutí a myslím si, že o ní ještě hodně uslyšíme. Však se podívejte sami na ty nádherné kousky.

Za mě naprosto parádní kousky a to ty nejhezčí teprve čekají na uveřejnění. Ale pojďme už na recenzi 🙂

Recenze Dictador 12y

Dictador 12y je jak název napovídá dvanáctiletý rum. vyrobený fermentací unikátního panenského medu z cukrové třtiny, následně destilovaný v moderním nerezovém alembiku (Co je alembik?). Je to jeden z nejlepších rumů, které jsem za dobu fungování tohoto webu ochutnal.

Tento rum zraje 12 let v předem použitých dubových sudech a lahvuje se na 40% alkoholu. A teď pojďme ochutnávat.

Barva

Barva Dictador 12y je světle měděná, které může navodit dojem mladšího rumu, ale opak je pravdou.

Vůně

Vůně? Dokonalá. Za mě naprosto skvělá vůně vlašských oříšků, která je doplněna tóny medu, vanilky. Rum jsem nechal chvilku odpočinout a cítím kávu, karamel a lehký závan dřeva. Nicméně vůně ořechů je dominantní a je cítit ještě dlouho po vypití rumu ze skleničky.

Chuť

Použití sudů po bourbonu a po sherry udělaly svoje. Dictador 12y má jemnou medovo-kávou chuť, která je doplněna chutí karamelu. Když k tomu připočteme tu nádhernou vůni, tak popíjení rumu Dictador 12y je opravdu zážitek. Chuť přetrvává v ústech i dlouho po vypití a prodlužuje tím parádní zážitek z konzumace tohoto rumu.

Dovedu si jej představit s kávou. A to taky příště vyzkouším! Rum se dá úplně v klidu pít samotný a není potřeba jej ředit kostkou ledu a nebo jej používat do míchaných drinků. Za mě je to škoda.

Koupit Dictador 12y

Dictador 12y je fajn rum za rozumnou cenu. Porovnávat Dictador 12y s verzí 20y nejspíš nebudu, protože jejich chuťový profil je úplně jiný a každý z nich osloví někoho jiného. Ale ochutnávku tohoto rumu beru jako nutnost.

4.5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *