Dnes tu máme další blend a to v podání Ron Atlántico Gran Reserva, který obsahuje rumy staré až 25 let. Je to moje první láhev od této značky, takže jsem se na ochutnání docela těšil. I když je to blend, tak uvidíme, jak moc dobrý je. Podle informací z oficiálních zdrojů by se mělo jednat o nejvyšší řadu od této značky, což za cenu, za kterou se prodává je velice příjemné zjištění.

Rum Ron Atlántico Gran Reserva 25 věnoval eshop

Láhev k recenzi věnovala společnost United Drinks (www.united-drinks.cz), díky!

United Drinks jsou především importéři, ale mají i vlastní eshop, díky kterému jsem na ně narazil. Jsou také dovozce a distributoři vybraných vín, rumů, ginů a dalších destilátů z celého světa.

V jejich portfoliu najdete třtinové rumy Atlantico, Rammstein rum, Papa´s Pilar, Esclavo, companero, Virgin Gorda, giny, koňaky, likéry, vodky a v neposlední řadě vína z nejstaršího vinařství v Argentině, Bodegas Escorihuela Gascon.

Vše o Ron Atlántico

Ron Atlántico je značka rumu, která pochází z Dominikánské republiky. V roce 2017 měli Atlántico kompletní rebranding své řady rumů.

Toto konkrétní stáčení bylo označeno jako Private Cask – nyní je přejmenováno na Gran Reserva. Dalšími rumy v řadě jsou The Plantion a The Reserva.

The Platino

The Platino je ručně vyrobený a namíchaný z rumů na bázi čerstvé třtinové šťávy a melasy. Tato jedinečná kombinace má za následek neuvěřitelně hladký a chutný lehký rum, který si můžete snadno vychutnat čistý nebo ve Vašem oblíbeném koktejlu.

The Reserva

Rum ve stylu Reservais Solera, který používá různé pečlivě vybrané stařené rumy. Ty jsou smíchány v Master Blenderu třetí generace a výsledkem je zářivý rum s intenzivní chutí a hloubkou, který si nejlépe vychutnáte čistý nebo s kostkou ledu.

Private Cask / Gran reserva

Private Cask Rum je vzácný rum, který byl pečlivě vytvořen, aby odrážel dědictví a řemeslo staletí rumových mistrů. Je to směs rumů z malých šarží zrající do 25 let, vítěz nespočtu ocenění a široce považovaný za jeden z nejkvalitnějších rumů na světě. Jednoduše nalijte do sklenice a zažijte to na vlastní kůži. Atlántico Rum je značka s klasickými latinskými hodnotami, kterou podporuje latinská superstar Enrique Iglesias, který je ambasadorem značky a zainteresovaným subjektem.

Etiketa Ron Atlántico Gran Reserva 25

Etiketa je rozdělena na dvě části, kdy obě připomínají svými okraji známku na dopis. Důraz je kladen na nápis Atlántico, který je zvýrazněn zlatým velkým písmem.

Recenze Ron Atlántico Gran Reserva 25

Atlántico Gran Reserva je směs rumů vyrobených ze šťávy z cukrové třtiny a melasy. Všechny rumy jsou sloupcově destilované. Rum poté zraje v systému Solera (Co je Solera?). Je třeba poznamenat, že v této směsi jsou zahrnuty rumy staré až 25 let. Rumy z cukrové třtiny a melasy nejprve zrají odděleně, než se smíchají a dojde k dalšímu zrání. Veškeré stárnutí probíhá v sudech po americké whisky.

Informace o Ron Atlantico Gran Reserva 25

  • Objem 0,7 l
  • Obsah alkoholu 40 %
  • Stáří 25 let
  • Typ Rum
  • Země původu Dominikánská republika

Barva

Tmavě hnědá

Rum je ve sklenici tmavě hnědý s oranžovo/červeným nádechem. Takový ta typická rumová barva.

Vůně

Ve vůni je znatelně cítit vanilka, která je doplněna karamelem, hnědým cukrem a sladkým ovocem. Následně je cítit vůně dubu, což je zapříčiněno dlouhým stárnutím rumu v těchto sudech. Vůně je hezky vyvážené a vše na sebe krásně navazuje.

Chuť

Chuťově je rum velice lehký, snadno pitelný s nepochybně poměrně slušným množstvím chuti dubu a koření – zejména na závěr, který je zdaleka nejlepší. Lze zde cítit chuť melasy, citrusů a medu. Podle mého je to poměrně dobrý rum v této cenové kategorii, který určitě neurazí, i když bych asi čekal větší „pecku“ vzhledem ke stáří rumové směsi, ale jak říkám je to hodně pitelný a lehký rum, který určitě neurazí.

Rum se dá úplně v klidu popíjet samotný a nebo s kostkou ledu. Opravdu povedený kousek.

Koupit Ron Atlántico Gran Reserva 25

Zajímavost na závěr

V roce 2010 byl vyhlášen porotou Golden Rum Barrel Awards jako nejlepší solera rum na světě.

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *