V dnešní recenzi se podíváme na rum Cihuatán Sahumerio, který je od značky Cihuatán a jedná se o první recenzi rumu od této značky na našem webu.

Rum Cihuatán Sahumerio poskytl eshop Warehouse1

Vše o značce Cihuatán

Jejich inspirací je starověké mayské dědictví naší země. Mayové byli nenasytně zvědaví, což je přimělo studovat hvězdy a čísla, prozkoumávat nové země a tvořit před svou dobou. Stejná zvědavost je přivedla k vytvoření toho, co se nikdy nestalo: prvního salvadorského rumu, ručně vyráběného v srdci údolí Cihuatán. V Cihuatán si váží a oslavují tuto zvědavost, která nás všechny žene k učení, zkoumání, růstu a užívání si života. Vyvolejte svou zvědavost!

Vychutnávat si doušek Cihuatánského rumu znamená objevit nový příběh o Salvadoru. Naše země je barevná, optimistická, veselá a jedinečná. Je to pulzující země plná barev a kultury; a chceme, aby Cihuatán Rum sdílel tohoto okouzlujícího ducha se světem. Od začátku jsme tohoto úkolu dosahovali prostřednictvím vůní, chutí, textur a vizuálů Cihuatánského rumu. Jsme pohnuti touto vizí a jsme hrdí na to, že můžeme předvést novou image Cihuatánu, která, jak věříme, ještě více odráží dědictví našeho milovaného Salvadoru.

Obal a etiketa Cihuatán Sahumerio

Jsem zastáncem toho, že hodně prodává etiketa a nebo obal, když to člověk na první pohled uvidí, tak ho to musí zaujmout. No a obal a etiketa rumu Cihuatán Sahumerio je parádní. Níže můžete vidět kompletně obal a etiketu.

Za mě velice povedené a lze z několika dalších lahví složit „obrázek na poličku“.

Ale důležitější je samozřejmě obsah, takže pojďme ochutnat.

Recenze Cihuatán Sahumerio

Cihuatán Sahumerio je limitovaná edice rumu vytvořeného na počest lásky. Pro staré Maye byl oheň symbolem lásky a bohyně Chantico byla jeho strážkyní. Tato bohyně na sebe vzala podobu mystického planoucího orla. Mayové byli sevřenou komunitou, která si velmi vážila lásky. Aby přilákali a udrželi život plný lásky, pálili různé dary na počest bohyně Chantico. Nabízeli sušené květiny a med pro romantiku, sušené ovoce pro sjednocení rodiny, kadidlo pro přátelství a kakao pro sebelásku.

Cihuatán Sahumerio je směs lehkých a těžkých rumů kombinovaných tak, aby napodobovaly tóny mayského rituálu Sahumerio. Jedná se o blend 4 kolonových i kotlíkových rumů starých mezi 12 a 14 lety a lahvovaný v síle 45,2 % a zrál v sudech po bourbonu.

Každá lahev je ručně číslovaná.

Barva

Rum má světlou mahagonovou barvu.

Vůně

Ve vůni jsou krásně cítit tóny sušeného ovoce, kakaa, kadidla a květin. Dlouho jsem přemýšlel co tyto vůně doplňuje a pak mi to došlo.. myrta. Strašně mě to překvapilo a dalším nádechem jsem se dostal někam na svatbu a myrtu jsem cítil všude. Za mě naprosto skvělá vůně, kterou nijak nezastíní ani 45,2% alkoholu a ani vůně kouře, která je nepatrně cítit i z lahve.

Koupit Cihuatán Sahumerio

Chuť

Chuť je naprosto parádní a osvěžující. Cítím tóny sladkého medu, meruněk a kakaa. Zajímavou dohru má chuť ořechů a kouře, který se krásně spojí se sladkými tóny medu a meruněk. Ale nebojte, nejedná se o přeslazený rum. Sladké tóny jsou v absolutní rovnováze s hořkým tónem ořechů a kouře.

Za mě úplně parádní. Ničemu nevadí těch 45,2% alkoholu – není to cítit ani ve vůni a ani v chuti. Vyvážená a příjemná chuť i vůně. A že se jedná o limitovanou edici? No a co. Je to parádní pití, které stojí za vyzkoušení a cena je rovněž přijatelná.

Závěrečný přehled

Výrobce: Cihuatán
Značka: Cihuatán
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 45,2%
Země původu: El Salvador
Typ: Melasa, Španělský
EAN: 7410010594216

Hodnocení Cihuatán Sahumerio

Hodnocení rumu Cihuatán Sahumerio podle aplikace Rum-X

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *