V dnešní recenzi se podíváme na rum Penny Blue XO Batch 007. Je to limitovaná edice – batch 007. Bylo vyrobeno pouze 6000 lahví, tak jsem na něj zvědavý. JE to moje první zkušenost s touto značkou, tak uvidíme.

Penny Blue XO Batch 007 věnoval eshop United Drinks

Láhev k recenzi věnovala společnost United Drinks (www.united-drinks.cz), díky!

United Drinks jsou především importéři, ale mají i vlastní eshop, díky kterému jsem na ně narazil. Jsou také dovozce a distributoři vybraných vín, rumů, ginů a dalších destilátů z celého světa.

V jejich portfoliu najdete třtinové rumy Atlantico, Rammstein rum, Papa´s Pilar, Esclavo, companero, Virgin Gorda, giny, koňaky, likéry, vodky a v neposlední řadě vína z nejstaršího vinařství v Argentině, Bodegas Escorihuela Gascon.

Vše o Penny Blue

Značka Penny Blue je pojmenovaná po nejvzácnější známce světa. Destiluje v Medine, nejstarší provozované palírně na Mauriciu z roku 1926. Sídlo se nachází pár metrů od moře na západě ostrova, poblíž Bambou. Veškerá výroba probíhá na jediném pozemku: od pěstování cukrové třtiny až po destilaci, zrání a plnění do lahví. V procesu není obsaženo žádné umělé sladění.

Etiketa Penny Blue XO Batch 007

Etiketa ve tvaru známky spolu se všemi potřebnými informacemi.

Penny Blue XO Batch 007 etiketa

Recenze Penny Blue XO Batch 007

Informace o Penny Blue XO Batch 007

Každá šarže rumu Penny Blue je naprosto jedinečná a unikátní. Mě se dostal do ruky batch 7 – limitovaná edice. Bylo vyrobeno 6000 lahví.

Penny Blue XO Batch 007 je non- chillfiltrovaný rum a byl lahvován na 41,8 % objemu alkoholu tak, aby vynikly všechny jeho jedinečné chutě a vůně. Zrál ve zvlášť vybraných sudech z amerického dubu, ve kterých před tím zrála prvotřídní whisky, koňak a sherry.

Nejstarší rum v lahvi byl ročník 2003, tudíž 11 let. Rum Penny Blue XO získal mimo jiné zlatou medaily na soutěži World Rum Awards 2015.

Rum není nijak doslazený a nebyly do něj přidány žádné přísady.

Barva

Penny Blue XO Batch 007 barva

Rum má tmavou zlato-jantarovou barvu.

Vůně

Ve vůni je jemný nádech tabáku a tropického ovoce. Celkově ta vůně je zajímavá a objevují se v ní tóny s náznaky medu a karamelu. Je zde znát i vliv sudu, koření a pomerančové kůry. Za mě rozhodně zajímavá vůně, která předznamenává, že i chuť bude zajímavá.

Chuť rumu

Chuťově je rum pěkně vyvážený a na jazyku cítím tropické ovoce – poměrně sladce. Ovoce doplňuje chuť koření a vliv dubu se projevuje i v chuti.

Za mě celkem povedené pití za rozumný peníz.

Koupit Penny Blue XO Batch 007

Hodnocení Penny Blue XO Batch 007

Hodnocení rumu Penny Blue XO Batch 007 podle aplikace Rum-X

Závěrečný přehled

Penny Blue XO Batch 007 lahev

Výrobce: Berry Bros.&Rudd
Značka: Penny Blue
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 41,8%
Země původu: Mauritius
Typ: Rum
EAN: 6091309642088

Ohodnotit

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *