Skleničky na rum? Které jsou ty nejlepší? V dnešním článku Vám pomůžu vybrat ty nejlepší skleničky na rum.

Existují určité sklenice vyrobené speciálně pro podávání rumu, které jsou elegantní, vysoce kvalitní a nejlépe se hodí ke zvýraznění chuti rumu. Dělají z pití rumu vzrušující a sofistikovaný zážitek a zvyšují požitek z pití rumu na maximum. Mimochodem o netradičním a stylovém vychutnávání rumu máme další web: Necokrumu.cz tak můžete mrknout.

Skleničky na rum

Rum je jeden z mých nejoblíbenějších alkoholických nápojů. A ať už jej popíjím samotný a nebo v míchaném koktejlu, tak vždy sáhnu po té správné skleničce na rum. Myslíte si, že je to zbytečné? Zkusím Vás přesvědčit o opaku.

Degustační skleničky na rum

Začneme těmi základními skleničkami na rum. Většinou se prodávají po šesti kusech. Nemusí Vás tedy trápit, když nějakou omylem rozbijete.

Degustační skleničky na rum Vám díky jejich tvaru zajistí dokonalý požitek z vychutnávání rumu. Vhodné jsou především pro ty, kteří rádi k lihovinám čichají, prohlíží si jejich barvy a vychutnávají si rum hezky v klidu. Přesně tak, jak by se správně mělo. Jestli si nejste jisti, jak rum vychutnávat, tak se podívejte na článek jak pít rum jako šéf.

Degustační skleničky na rum

Degustační skleničky na rum o objemu 220 ml prodávané v sadě 6 kusů.

Skleničky na rum Diplomatico

Skleničky na rum Diplomatico

Skleničky na rum Diplomatico jsou skvělým doplňkem při popíjení rumu. Rum Diplomatico a například zde uváděný rum Diplomático Reserva Exclusiva mají stylové skleničky.

Skleničky na rum Legendario

Skleničky na rum Legendario

Skleničky na rum Legendario potěší zajisté každého milovníka rumových elixírů, jako je právě Legendarion. Skleničky jsou stylové a s potiskem, prodávané v dárkovém balení v počtu 2 kusů skleniček.

Skleničky na rum Republica

I rum Republica dodává svým fanouškům skleničky, které jsou opravdu elegantní a určitě potěší každého milovníka rumů Republica.

Skleničky na rum Republica

Skleničky na rum Republica jsou ideálním dárkem nejen pro fanoušky značky Božkov. Mají elegantní design, který rozhodně neurazí.

Sklenička na rum Zacapa

Sklenička na rum Zacapa

Ron Zacapa je sám o sobě zárukou kvality. Popíjení rumu přímo ze skleniček Zacapa zajisté umocní požitek lahodného rumu.

Sklenička na rum Don Papa

Skleničky na rum Don Papa se obvykle prodávají v dárkových sadách a to právě s rumem Don Papa. Znát můžete dárkové sady Don Papa Baroko, která obsauje právě jednu stylovou skleničku na rum.

Karafa na alkohol

Karafa na alkohol s objemem 0,7L. Karafy jsou luxusnější sklenice na uchovávání alkoholu. Převážně k uchovávání whisky a brandy. Znát můžete i karafy na víno, které pomáhají provzdušnit víno.

Vážně potřebuji skleničky na rum?

S ochutnávkou rumu je spojena spousta smyslových zkušeností. Když pijete lihovinu, která dobře voní, chutná a dobře stárne, zažíváte umění.

Skleněné nádobí hraje důležitou roli při ovlivňování toho, co vnímáte z hlediska pachů a chutí. Je důležité mít na paměti, že musíte mít sklenici s velkým množstvím výparů, abyste si rum skutečně vychutnali. Rozdíl může znít snobsky, ale je nesmírně důležitý. V důsledku spojení chuti a vůně je vnímána chuť. Alkoholické nápoje, které mají komplexní chuť, činí pocit vůně ještě důležitějším pro celkový zážitek.


Takže ano, je potřeba při ochutnávání rumu dbát i na výběr správné skleničky. Použití sklenic specifických pro rum, jako jsou výše uvedené skleničky, zvýší chuť a aroma vašeho rumu.

Jak ochutnávat rum

Věnujte pozornost i našemu článku jak ochutnávat rum, ve kterém naleznete praktické informace o tom, jak rozlišovat vůně, barvu a chutě rumu.

Pěkné skleničky na rum jsou součástí i rumového adventního kalendáře 2022, ve kterém naleznete 24 vzorků rumu k ochutnání.

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *