Woodshots – že to neznáte? Že jste to nikdy neslyšeli? Tak dnes uvidíte něco skvělého!

Na dnešní recenzi jsem se moc těšil, i když jsem ji z časových důvodů odkládal. Je v něčem jiná. Nejedná se totiž o recenzi rumů, jak je tomu na tomto webu obvyklé, ale o recenzi prémiových dřevěných panáků. Ano čtete dobře – panáky ze dřeva!

Prémiové dřevěné panáky z dubového dřeva

Jak jistě víte, tak se v dávných dobách podávaly nápoje do dřevěných nádob a to zcela běžně. Jiná surovina tenkrát nebývala. Myslíte si, že tyto doby už jsou dávno pryč a že pít nápoje a alkohol z dřevěných nádob je nesmysl? Tak právě Vás dnes rád vyvedu z omylu.

Řada rumů, ale i whisky, má ve vůni a v chuti stopy dřeva – podle toho v jakém druhu sudu zraje a jak dlouho. Tyto vůně a chutě mohou být různě intenzivní, ale vždy perfektně doladí chuť destilátu.

Něco málo o Woodshots

Jak jsem psal výše, tak dřevo je jedním z nejpřirozenějších materiálů vůbec. Woodshots si pro výrobu dřevěných panáků vybrali dub.

Proč právě dub? Má širší póry, je měkčí. Přesně to je potřeba k tomu, aby zanechal jemný odkaz chuti ve vámi zvoleném destilátu. Ne nadarmo se také právě rum či whisky nechává zrát právě v dubových sudech. Rok a půl vývoje a testování je u konce a konečně si tyto ručně vyráběné panáky můžete objednat i Vy.

Varianta Classic

Tato varianta obsahuje dřevěné panáky, které jsou ošetřené nátěrem pouze z vnější strany, aby se zabránilo poškození panáku. Vnitřní strana však zůstává v čistém dubovém provedení syrového dřeva.
Tato varianta se hodí pro opravdové gurmány, kteří si chtějí vychutnat destilát s jedinečným přívlastkem dubové chuti.

Varianta Resistant

Naopak, pokud Vám vadí chuť a vůně dubového dřeva při popíjení, tak je tato varianta určena právě pro Vás. Pokud chcete stylové dřevěné panáky, které nikterak nevoní a neovlivní chuť nápoje, tak je verze resistant určena právě pro Vás. Navíc díky tomuto nátěru je vnitřní strana odolnější vůči obarvení od destilátů.

Jaké dřevo používají?

Jak už bylo zmíněno výše, tak panáky jsou ze dřeva a to konkrétně z dubového – stejně jako většina sudů pro rum a whisky. Dubové dřevo, použité při výrobě WoodShotů je výběrem z evropských dubových dřevin.

woodshots dřevěný box

Naopak box, ve kterém jsou panáky uložené je z pevného borovicového dřeva.

A co ten nátěr?

Olej, který se na panáky používá, je jeden z nejkvalitnějších na trhu. Konkrétně tvrdý voskový olej Osmo 3032 hedvábný polomatný.

Jedná se o bezbarvý nátěr na dřevo, založený na bázi přírodních olejů a vosků. Nátěrem tímto voskovým olejem se zajišťuje nenáchylnost k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný oděru a příjemný na dotek.
Tento nátěr je šetrný ke dřevu s otevřenými póry, nepraská, neodlupuje se a neodprýskává.

Doporučení a údržba

Nemyjte za pomoci žádných čistících prostředků, saponátů nebo v myčce. Před prvním použitím Shoty propláchněte vodou aby došlo k odstranění všech drobných nečistot. Tekutinu nechte uvnitř jen po nezbytně dlouhou dobu.

Závěrečné hodnocení

woodshots fotka

Za mě osobně je to parádní věc. Jak na popíjení, tak na darování někomu, koho chcete ohromit. Jak už jsem několikrát psal, tak dřevo dodává nápoji jedinečnou vůni a chuť. A navíc se vyrábí u nás 🙂 a české produkty člověk prostě musí podpořit!

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *