Rumový adventní kalendář a desáty den je tu! Začala nejlepší část roku pro všechny rumaře. Otevření rumového adventního kalendáře. Já osobně jsem kupoval rumový kalendář od 1423.dk, který obsahuje 24 různých druhů rumů.

Pojďme se podívat na desátý rum v pořadí.

Více info o rumovém adventním kalendáři

Více informací o tomto kalendáři naleznete v článku: Rumový adventní kalendář 2022

Rumový adventní kalendář – 10.12.2022

Rumový adventní kalendář 2022
Adventní rumový kalendář 2022

Ve desátém okénku na mě čekal známý rum. Pro datum 10.12.2022 na všechny majitele adventního kalendáře čeká Naga Siam Edition 10y z Indonésie, který má 40% alkoholu.

Recenze Naga Siam Edition 10y

Naga Siam Edition 10y je vyroben z indonéské melasy z cukrové třtiny a je 5x destilován v kolonových destilačních přístrojích. Rum pak zraje v 200l sudech z amerického dubu v palírně. Aby se udržela stálá teplota, je stárnoucí sklep umístěn pod úrovní terénu. Zde se andělský podíl pohybuje mezi 7 a 9 % ročně. 

Z vlastní cukrové třtiny

Rumy Naga dodržují asijské tradice v pěstování cukrové třtiny a destilace rumu. Nagas jsou jedním z kulturních a mytologických spojnic, které spojují toto obrovské území, které se táhne od Bengálského zálivu k Jávskému moři, od Indického oceánu k Tichému oceánu. Postava Naga je spojena s vodou a plodností; naga může být ochranná, pečující a dokonce kreativní. A přestože žijí ve svém vlastním království, někteří nágové se dokážou proměnit, aby navštívili svět lidí v podobě hada nebo pohledného mladíka.

Naga

Jméno Naga je jméno bájného tvora z Asie, hada strážce pokladů země a symbolu prosperity, plodnosti a ochránce pokladů přírody. Nāga je mýtická bytost hinduismu, ale slovo také v podstatě znamená: had. Nágové v náboženství uchovávají poklady přírody, jsou připoutaní k vodě a přinášejí prosperitu. V legendách Indie a celé jihovýchodní Asie jsou nâgas obyvateli podsvětí, kde žárlivě střeží poklady země. Úrodnost půdy je také způsobena nágou.

Dost už teorie, pojďme ochutnávat.

Naga Siam Edition 10y
Naga Siam Edition 10y

Barva

Naga Siam Edition 10y barva rumu
Naga Siam Edition 10y barva

Rum má světle zlatou barvu.

Vůně

Na nose je silný a výrazný doprovázený tóny karamelu, vanilky a červeného ovoce, které se střídají s kouřem a kořením. Je to poměrně zajímavý vůně. Dále cítím náznak cukru a dominantní tóny dřeva a koření. Na desetiletý rum je to poměrně zajímavá vůně.

Naga Siam Edition 10y a adventní rumový kalendář
Naga Siam Edition 10y

Chuť

Po ochutnání musím říci, že tento rum má poměrně silnou chuť po alkoholu, kterou doplňují chutě rumu jako je vanilka, karamel a kandovaného ovoce. I v chuti je cítit stopa dřeva a tabáku.

Upřímně nevím, co si o tomto rumu mám myslet. Trošku mě překvapila chuť toho alkoholu, kterou doplňují sladké chutě, které doprovází chuť dřeva a tabáku.

Je to rum z opačné strany světa a asi je to znát. Musel bych si na něj asi zvyknout. Velkou láhev asi neplánuji pořizovat, ale třeba se k této značce ještě někdy v recenzích dostanu.

Koupit Naga Siam Edition 10y

Závěrečný přehled

Naga Siam Edition 10y

Výrobce: Naga Rum
Značka: Naga Rum
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Indonésie
Typ: Rum
EAN: 8438001408471


5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *