Dnešní recenze je na Papa’s Pilar Dark 24YO, na který jsem se moc těšil, protože tahle lahev prostě svádí k otevření.

Rum Papa’s Pilar Dark 24YO jsem získal od United Drinks

Láhev k recenzi věnovala společnost United Drinks (www.united-drinks.cz), díky!

United Drinks jsou především importéři, ale mají i vlastní eshop, díky kterému jsem na ně narazil. Jsou také dovozce a distributoři vybraných vín, rumů, ginů a dalších destilátů z celého světa.

V jejich portfoliu najdete třtinové rumy Atlantico, Rammstein rum, Papa´s Pilar, Esclavo, companero, Virgin Gorda, giny, koňaky, likéry, vodky a v neposlední řadě vína z nejstaršího vinařství v Argentině, Bodegas Escorihuela Gascon.

Vše o Papa’s Pilar

Výraz Papa’s Pilar se rodí z ručně vybraných rumů z různých zdrojů smíchaných a dokončených do jediného rumu. Master Blender & Distiller Ron Call vybírá rumy z různých míst původu pro jejich jedinečný věk a chuťový profil. Mezi zdroje patří Barbados, Dominikánská republika, Panama, Venezuela a Lakeland & Key West na Floridě.

Zajímavostí je, že většina výdělků společnosti jde na charitu. Vybírají organizace, které ztělesňují dobrodružství, gramotnost a ochranu přírody, které jsou Hemingwayovi a jeho dědicům drahé.

Etiketa Papa’s Pilar Dark 24YO

Na etiketě není v podstatě nic zajímavého. Je na ní vyobrazen velký nápis Pilar s podpisem Ernesta Hemingwaye. Dále můžeme přečíst informaci o věku rumu (24y) a informaci o tom, že byl vytvořen solera systémem a že má obsah alkoholu 43%.

Etiketa není nic moc, ale co mě zaujalo je krásné víčko:

Je kokové a šroubovací, takže lahev není uzavřena klasicky kolkem. Je na ní vyobrazen kompas a nebo chceme-li světové strany. Moc pěkné a povedené. Tohle vás donutí k otevření lahve 🙂

Recenze Papa’s Pilar Dark 24YO

Lahev je věnována na počest americkému spisovateli Ernestu Hemingwayi (kdo byl Ernest Hemingway?), který brázdil karibské vody na své milované jachtě Pilar. Tento prémiový rum je blend rumů (směs rumů), které zrály v sudech po bourbonu, portském víně a sherry. Lahev je ve tvaru polní lahve, kterou Ernest Hemingway používal během 2. světové války.

Rum získal mnoho ocenění.

Papa’s Pilar Dark 24YO je lahvován klasicky v lahvi 700ml s obsahem alkoholu 43%.

Barva

Červeno hnědá barva

V lahvi je rum krásně tmavý a odstín červeno-hnědé barvy odráží stáří rumu.

Vůně

Vůně je sladká s přívlastkem koření a trochou medu. To je důsledek sudů po portském a sherry. Po odpočinutí lze cítit mírné vůně kávy a karamelu. Celkově budí dojem sladkého rumu.

Chuť

Chuť jsem očekával sladkou, jak napovídala vůně, ale úplně se tak nestalo. Sladkost tam je, ale není tak znatelná, což mě do jisté míry překvapilo. Závěr je také poměrně krátký. Skladkost je zakončená tóny ovoce, zejména pomeranče a přechází do lehce hořké chuti.

Do chuti se promítl vliv sudů po bourbonu více, než do vůně vliv sudů po sherry.

Koupit Papa’s Pilar Dark 24YO

Za mě zajímavý tmavý rum, který stojí za vyzkoušení. Zajímavé je především pozorovat jak jednotlivé zrání v sudech má vliv na vůni a následně na chuť rumu. Očekával jsem velice sladký rum, ale chuťový profil mě velice překvapil. Docela rád bych jej porovnal s verzí Sherry Cask Finished.

No ale vyzkoušejte sami 🙂

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *