Rumový adventní kalendář a sedmý den je tu! Začala nejlepší část roku pro všechny rumaře. Otevření rumového adventního kalendáře. Já osobně jsem kupoval rumový kalendář od 1423.dk, který obsahuje 24 různých druhů rumů.

Pojďme se podívat na sedmý rum v pořadí.

Více info o rumovém adventním kalendáři

Více informací o tomto kalendáři naleznete v článku: Rumový adventní kalendář 2022

Rumový adventní kalendář – 7.12.2022

Adventní rumový kalendář 2022

Ve sedmém okénku na mě čekal další pro mě neznámý rum. Pro datum 7.12.2022 na všechny majitele adventního kalendáře čeká New Grove Bourbon Cask z ostrova Mauricius, který má 40% alkoholu.

Recenze New Grove Bourbon Cask

New Grove Bourbon Cask je Mauricijský rum s plným tělem. Zrající v panenských sudech typu Bourbon a prémiových ex Bourbon sudech. Je to suchý rum bez jakýchkoliv přísad, bez přidaného cukru a není nikterak dobarvovaný. Je to rum rum vyrobený z melasy z cukrové třtiny, kterou si pěstují na vlastních plantážích. Tento rum byl představen už v roce 2003.

Tento rum je 100% přírodní a je ideální do koktejlů, mixérů nebo ho lze pít samotný.

New Grove

Panství se rozkládá na více než 7000 hektarech půdy v severní části Mauricia. V současné době, za normální rok, Terra Milling Ltd. mele přibližně 875 000 tun cukrové třtiny a vyrobí až 93 000 tun cukru, z čehož 85 000 tun jsou přírodní speciální cukry pro mezinárodní trh. Grays, dědic prvního lihovaru na ostrově, vyrobí ročně kolem 6 milionů litrů alkoholu.

Tak pojďme ochutnávat.

New Grove Bourbon Cask
New Grove Bourbon Cask

Barva

New Grove Bourbon Cask
New Grove Bourbon Cask barva

Rum má světlou jantarovou barvu.

Vůně

Vůně je taková obyčejná. Cítím tóny vanilky, karamelu a dřeva. Působí celkem sladce i když vím, že do něj nebyl přidán žádný cukr – tady se krásně projevuje vliv sudu po bourbonu a to včetně vůně po dřevě.

V závěru lze cítit jemný náznak kouře a a koření. Alkohol je z rumu cítit jen lehce a po chvilce vyprchá a rum se tak krásně projeví.

New Grove Bourbon Cask a rumový adventní kaledář
New Grove Bourbon Cask

Chuť

Co mě překvapilo, tak rum není tolik sladký, jak jsem předpokládal na základě prvního přivonění. To mě osobně nevadí, alespoň cukr nepřebije chuť dalších složek. V chuti cítím vanilku, koření a hrozinky. Je lehce nasládlý, ale opravdu ne moc. Hodně je znát vliv sudu po bourbonu – jemný karamelová chuť, která se spojí s chutí medu a vanilky.

Rum má poměrně dlouhý, ale jemný závěr, který lehce zahřeje. Stopa alkoholu je jen nepatrná a vůbec ničemu nevadí.

Za tu cenu je to poměrně slušný rum, ale osobně bych si celou lahev nekoupil.

Koupit New Grove Bourbon Cask

Závěrečný přehled

Výrobce: New Grove
Značka: New Grove
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Mauricius
Typ: Rum
EAN: 6091023021725


5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *