Rumový adventní kalendář je tu! Začíná nejlepší část roku pro všechny rumaře. Otevření rumového adventního kalendáře. Já osobně jsem kupoval rumový kalendář od 1423.dk, který obsahuje 24 různých druhů rumů.

To je důležitá poznámka, protože řada adventních kalendářů (ať už se jedná o whisky kalendáře, pivní kalendáře nebo kalendáře s vínem) má jen pár druhů alkoholu, který se v okýnkách opakuje. To u tohoto kalendáře není.

Nebudu tady více popisovat co je rumový adventní kalendář a co obsahuje, ale vrhnu se rovnou v každém článku na recenzi jednoho konkrétního vzorku 🙂

Více info o rumovém adventním kalendáři

Více informací o tomto kalendáři naleznete v článku: Rumový adventní kalendář 2022

Rumový adventní kalendář – 1.12.2022

Adventní rumový kalendář 2022

Hned v prvním okénku na mě čekala pecka a to opravdová. Pro datum 1.12.2022 na všechny majitele adventního kalendáře čeká Patridom Cask XO, který má krásných 65% alkoholu.

Recenze Patridom Cask XO

Ron Esclavo Patridom XO Cask je prémiový rum vyrobený z melasy z cukrové třtiny, která zraje v tropickém klimatu Dominikánské republiky. Po dobu dvanácti až patnácti let tento rum zraje v sudech z amerického i francouzského dubu.

Osobně jsem se na tento rum, ale celkově na celý rumový kalendář těšil, takže pojďme ochutnat.

Barva

Rum má krásnou bronzovou barvu. Tu přisuzuji stáří blendu, ve kterém jsou rumy staré 12 až 15 let a to už se na barvě musí projevit.

Vůně

Na to že má rum 65%, tak z něj alkohol moc necítím. Všechno „přebijí“ sladké tóny a vůně kokosu, medu a kokosu. Ochutnával jsem rum na etapy, protože nejsem na tak silné rumy zvyklý a je bezvadné pozorovat jak se vůně a chuť mění v čase.

Ron Esclavo Patridom XO Cask
Ron Esclavo Patridom XO Cask

Chuť

V chuti už je ta síla rumu hodně cítit, ale nic, co by se nedalo vydržet. V chuti převažují sladké tóny rozinek a ovoce. Ron Esclavo Patridom XO Cask má dlouhý a zajímavý hořký závěr. Krásně zahřeje v krku a v chuti se projeví hořko-sladký závěr.

Za mě osobně je to skvělý rum, který překvapí hlavně tím, že ač je lahvován v síle 65% alkoholu, tak se dá úplně v pohodě pít. Je to moje první zkušenost s tímto rumem a hlavně s rumem o takové síle. Úplně takové rumy nevyhledávám a nepiju, ale tohle je něco, co překvapí každého.

Koupit Ron Esclavo Patridom XO Cask

Ron Esclavo Patridom XO Cask je parádní rum a už se nemohu dočkat zítřejšího dne, až ochutnám další rum z rumového adventního kalendáře.

Závěrečný přehled

Výrobce: 1423 – World Class Spirit
Značka: Ron Esclavo
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 65%
Země původu: Dominikánská republika
Typ: Rum

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *