Rumový adventní kalendář a deváty den je tu! Začala nejlepší část roku pro všechny rumaře. Otevření rumového adventního kalendáře. Já osobně jsem kupoval rumový kalendář od 1423.dk, který obsahuje 24 různých druhů rumů.

Pojďme se podívat na devátý rum v pořadí.

Více info o rumovém adventním kalendáři

Více informací o tomto kalendáři naleznete v článku: Rumový adventní kalendář 2022

Rumový adventní kalendář – 9.12.2022

Rumový adventní kalendář 2022
Adventní rumový kalendář 2022

Ve devátém okénku na mě čekal hodně zajímavý rum. Pro datum 9.12.2022 na všechny majitele adventního kalendáře čeká Ron Cartavio X.O. z Peru, který má 40% alkoholu.

Recenze Ron Cartavio X.O.

Ron Cartavio XO byl vyroben v roce 2009 u příležitosti oslav 80. výročí založení destilerie. Rum pochází z Peru. Je to blend rumů, jejichž průměrné stáří je 18 let. Rumy zrály v sudech z amerických, francouzských i vzácných slovinských dubů, ve kterých bylo dříve uloženo sherry a americká bourbon whiskey. Ron Cartavia XO dosáhl směsi nejvzácnějších a vyzrálých rumů, které Cartavio má, metodou Solera-Criadera.

Cartavio Rum Company

Cartavio Rum Company používá nejlepší technologií v moderním fermentačním závodě, prvním svého druhu postaveném v Americe. Následující funkce dělají z jejich zařízení světovou třídu:

  • Cartavio Rum Company má kontinuální fermentační zařízení s recirkulací kvasinek, jediné v Peru.
  • Je první svého druhu instalovaný v Latinské Americe, byl navržen k výrobě fermentace s použitím melasy z cukrové třtiny jako hlavní suroviny.
  • Má nejvyšší výtěžnost litrů etylalkoholu.

Společnost Cartavio Rum Company má zařízení pro kontinuální nebo dávkovou destilaci, nazývanou také Alembic Simple nebo Pot Still. Je vyroben z mědi a je vytápěn párou, která pochází z jednoho ze tří plášťových kotlů; také má věžový systém kontinuální destilace. Kromě toho společnost provádí zrání svých rumů pomocí řemeslných technik a respektuje starou karibskou tradici. Rumy Cartavio zrají ve 14 skladech, kde odpočívá více než 46 000 kvalitních sudů z evropského a amerického dubu různých objemů (100, 200, 500 l). 

Větrání a vlhkost jsou technicky řízeny, aby se úspěšně snížily ztráty odpařováním. Rumy Cartavio po mnoho let v klidu odpočívají v sudech z amerického a evropského bílého dubu, a když jsou připraveny, začíná umění míchání za účelem získání konečného produktu.

Tak pojďme ochutnávat.

Ron Cartavio X.O.
Ron Cartavio X.O.

Barva

Ron Cartavio X.O. barva rumu
Ron Cartavio X.O. barva

Rum má krásnou tmavě hnědou barvu, která odráží stáří směsi.

Vůně

Ze skleničky je cítit sladké dřevo, které intenzivně doplňuje vůně koření a hořkých ořechů. Hodně se mi líbí, jak jsou vůně intenzivní a silné. Všechny složky vůně jdou jednoduše rozeznat. Po chvíli se projevuje vůně vanilky a karamelu. V pozadí vystupuje vůně banánů.

Voní opravdu parádně.

Ron Cartavio X.O. a rumový adventní kalendář
Ron Cartavio X.O.

Chuť

Vůně napovídala sladkost a silné tóny. V chuti jsou tyto tóny taky znát. Kombinace hořkých ořechů a sladké vanilky s karamelem je vynikající. Opravdu mi chutná. I když má jen 40%, tak jeho závěr je zajímavý a intenzivní. Chuť přetrvává v ústech.

Tenhle rum rozhodně patří mezi ty nejlepší z rumového kalendáře. Tady si celou lahev rozhodně pořídím. Je to sice lahev za cca 2tis, ale opravdu je to dobrý rum.

Koupit Ron Cartavio X.O.

Závěrečný přehled

Ron Cartavio X.O.

Výrobce: Cartavio
Značka: Cartavio
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Peru
Typ: Rum
EAN: 7751738001298


5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *