Dnes tu máme další recenzi na rumový elixír a tím je Sérum elixír. Už jsem tu jeden Sérum recenzoval: Recenze Sérum Ancon 10y, tak si jí můžete připomenout.

Sérum Ancon 10y k recenzi poskytl eshop AlkoholClub.cz

alkoholklub.cz logo

Kromě toho, že na AlkoholClub.cz naleznete oblíbené a i méně známé rumy, tak v nabídce naleznete samozřejmě i whisky, vína, pálenky a spoustu dalšího.

Zajímavostí je, že společnost poskytuje i degustace alkoholu na míru.

Degustace alkoholu na míru

Rádi by jste uspořádali u vás ve firmě, na Vaší svatbě či na narozeninách zábavně naučnou degustaci kvalitních rumů, whisky, koňaků, ginu, vína, šampaňského či dalšího alkoholu? Kontaktujte je.

Dle zájmu zajistí tématicky zaměřenou ochutnávku či ochutnávku formou kvízu.
Drží se hesla 1000 lidí = 1000 chutí, proto sestavují degustace na míru dle přání a představ jejich zákazníku. Více informací na odkazu zde.

Teď už se pojďme podívat na recenzi.

Vše o Sérum

Sérum je prémiová, světově oceňovaná značka rumů vyráběných a zrávajících v Panamě. Značka byla vytvořena v roce 2018 a byla inspirována velkolepou stavbou Panamského průplavu a ochotnou připomínat jeho hrdiny a příběhy každou lahví, protože pevně věří, že některá jména nebudou zapomenuta.

Panamský průplav je jedním z divů moderního světa, který spojuje Atlantický a Tichý oceán. Rozdělením amerického kontinentu na dvě části ušetří Panamský průplav tisíce mil a životů a svět je „menší“ a plavby bezpečnější. Myšlenka na propojení Atlantského a Tichého oceánu pochází z 16. století, ale skutečná stavba se zrodila v letech 1880 – 1914 v bolestech a s mnoha oběťmi. Panamský průplav můžeme právem považovat za výjimečné mistrovské dílo lidské práce.

„Myšlenka na propojení Atlantského a Tichého oceánu pochází z 16. století, ale skutečná stavba se zrodila v letech 1880 – 1914 v bolestech a s mnoha oběťmi“

Metoda výroby rumů

Vše začíná třtinovým panenským medem získaným z lokálně pěstované třtiny. Čerstvě vymačkaná třtinová šťáva se pomalu vaří, aby se odpařila voda, dokud nedosáhne konzistence „tmavého medu“. Tuto metodu používají k zachování více aroma a chutí v jejich budoucím rumu, než v tradičních melasových rumech. Po jednoduché, ale precizní kolonové destilaci dají robustní a přesto lehkou tekutinu, do pečlivě vybraných ex-bourbonových sudů pro dlouhé a pomalé zrání.

Tolik o společnosti, která vyrábí tento rum a teď si pojďte přečíst samotnou recenzi.

Recenze Sérum elixír

Sérum Elixir je superprémiová lihovina na bázi rumu. Směs vybraných sérových rumů zrající až 8 let je ochucena dlouhou, pomalou macerací ovoce, bylinek a koření. Sérum Elixir je inspirován „odhadovanou“ recepturou takových elixírů, které používají dělníci a otroci při stavbě Panamského průplavu, aby se chránili, léčili a dodávali energii.

Sérum Elixir je inspirován „odhadovanou“ recepturou takových elixírů, které používali dělníci a otroci při stavbě Panamského průplavu k ochraně, léčení a doplnění energie.

Láhev Sérum elixír

Jak už jsem psal v recenzi na Sérum Ancon 10y, tak ty lahve jsou prostě super a jsou ozdobou každé poličky. Láhev je průhledná (oproti černé u Ancon), baculatá a doplněna etiketou ve tvaru poštovní známky v černé barvě. Za mě velice povedená věc.

Barva

Sérum elixír

Barva rumu je světle zlatá, až světle medová.

Vůně

Ve vůni cítím výrazné tóny vanilky a marcipánu, exotického ovoce a bylinek. Alkohol ze skleničky není vůbec cítit. Hodně je cítit sladkost kandovaného ovoce, která napovídá, že se bude jednat o velice sladký rumový elixír. V závěru jsou cítit broskve a karamel.

Koupit Sérum elixír

Chuť

V chuti se projevila sladkost, kterou jsem odhadoval podle vůně ze skleničky. Dominují chutě vanilky a medu. Tento elixír je hodně jemný a sladký. Chuť doplňují tóny bylinek a dřeva. Za mě asi jeden z těch povedenějších elixírů na trhu i když je opravdu sladký.

Hodnocení Sérum elixír

Hodnocení Sérum elixír podle aplikace Rum-X

Závěrečný přehled

Výrobce: Sérum
Značka: Sérum
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 35%
Země původu: Panama
Typ: Rumový elixír
EAN: 8595676600019

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *