Dnešní recenze bude tak trošku speciální, protože Vám představím jedinečnou věc a tou je Ferrum Reserva. Už jsem několikrát psal, že mám rád rumy s příběhem a tenhle rum má jeden z těch nejzajímavějších.

Rum Ferrum Reserva jsem získal přímo od Frederic Kafka Distillery

Frederic Kafka Distillery je společnost, která v současné době stojí za značkou Ferrum. Záměrně píšu v současné době.

V nabídce společnosti naleznete následující produkty:

  • Reserva – rum
  • Honey – elixír
  • Vanilla – elixír
  • Cherry – elixír
  • Frederic Kafka London Gin
  • a další distribuční značky

Od společnosti Frederic Kafka Distillery jsem obdržel na recenze Ferrum Reserva, Honey elixír, Vanilla elixír a Cherry elixír. Všechny samozřejmě postupně naleznete v sekci rumových recenzí.

Vše o Ferrum

Objevte dědictví dávno zapomenuté destilerie“ tento nápis naleznete přímo na stránkách destilerie www.fkdistillery.cz a hned Vám vysvětlím proč.

Roku 1870 založil Bedřich Kafka společnost, která se specializovala na výrobu likérů a destilátů. Tato společnost a palírna byla umístěna v Pražské ulici v Příbrami, kde jsem se narodil. Mám rád příběhy a tady to máte! Původní destiláty a likéry se vyráběly parní destilací, čímž kvalitou hravě předčily většinu výrobků tehdejší doby v celé Evropě. Tyto destiláty byly díky své kvalitě vyváženy do celého světa!

Společnost přežila první světovou válku a dál se rozvíjela. Osudnou jí byla až druhá světová válka. Společnost následně převzali komunisté a jak to tak z historie známe, tak to znamenalo defakto konec pro společnost.

Bedřich Kavka (později převzal jméno Frederic – překlad jména Bedřich do francouzštiny) nebyl jen odborníkem na destiláty, ale svou zálibu našel i v marketingu. Pro ukázku přikládám níže vzhled poštovních známek z Francie, které využil k propagaci své značky.

poštovní známky Frederic Kafka

Zajímavostí je i příbuzenský vztah se spisovatelem Franzem Kafkou. Bedřichův otec byt Franzův pradědeček.

Pojďme se podívat na rum samotný.

Recenze Ferrum Reserva

Jak jsem psal výše, tak jsem obdržel celkem 4 kousky a začal jsem podle mě tím nejlepším a tím je Ferrum Reserva. Tento rum je spojením několika druhů rumů z celého světa. Je to směs rumů z Venezuely a Dominikánské republiky, který vznikl ve Skotsku podle původního postupu mistra Kafky z 19. století. Jsou to rumy staré 5 až 7 let z destilérek Santa Tereza a Oliver & Oliver.

Blenduje v České republice a to konkrétně v Blatné.

Tento rum je lahvován v síle 40% alkoholu a patří mezi ty sladší rumy, ale to bych předbíhal. Pojďme ochutnávat.

Barva

Ferrum Reserva má krásnou medovou barvu.

Vůně

Ve vůni je krásně cítit tropické ovoce a to především citrusy. Vůně je jemná a ničím se nepodbízí. Je doplněna vůní vanilky, karamelu a třtinového cukru. Ve vůni není vůbec cítit alkohol. Celkově budí takový uhlazený a příjemný dojem. Místy můžete cítit vůni banánů a švestek, ale to jen velmi málo. Může za to zřejmě složka rumu z Dominikánské republiky.

Koupit Ferrum Reserva

Chuť

Chuť rumu je sladká, jak jsem psal výše a jak se dalo předpovídat z vůně. Rum je trošku doslazovaný (na 18g) a dobarvený, ale to v tomto případě vůbec nevadí. Karamel na dobarvení se použil z důvodu zachování konzistentní barvy rumu právě při blendování.

Rum není v žádném případě ostrý a jeho závěr je krátký a příjemný. Na Instagramu Frederic Kafka Distillery můžete naleznout i různé recepty na míchané drinky, které obsahují tento rum. Já jej zkoušel samotný a jsem velmi spokojený. Za cenu kolem 780 Kč je to parádní kup a stojí za vyzkoušení.

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *